Daugiau nei 200 m² kotedžas Vilniuje: įspūdį paliekantys namai

Erdviame kotedže per keturis aukštus įrengtus apartamentus galima lyginti su modernia galerija, kurioje visu grožiu atsiskleidžia spalvingi meno darbai.

Objekto dosjė:


Tipas – keturių aukštų kotedžo tipo namas.


Plotas – daugiau nei 200 m².


Gyventojai – keturių asmenų šeima.


Projekto autorius – Tomas Jasiulis, bendraautoriai – Laurynas Žakevičius, Urtė Ieva Šabliauskaitė.


Šių moderniojo meno galeriją primenančių namų gyvenamoji erdvė išdėstyta per keturis aukštus, todėl projekto autoriams reikėjo sugalvoti, kaip visą plotą pritaikyti patogiam gyvenimui. Pagrindinis įėjimas veda į pirmąjį namo aukštą, todėl čia atsirado prieškambaris, virtuvė su valgomuoju, svetainė su didele terasa bei svečių kambarys. Lipant laiptais žemyn atsiduriama cokoliniame aukšte, skirtame poilsiui ir pramogoms, taip pat čia buvo įrengtas sanitarinis mazgas ir ūkinė patalpa. Antrajame aukšte – tėvų bei sūnaus miegamieji, atskiri vonios kambariai ir drabužinės, o trečiasis, mansardinis aukštas – dukros karalystė. Visų erdvių interjerą vienija bendra stilistika – modernus minimalizmas, pagyvintas spalviniais akcentais ir meno kūriniais. Pastebėsite skirtingas medžiagas bei paviršius, tačiau darnos jiems suteikia nuosaikus daiktų dizainas ir vientisa neutralių tonų spalvinė paletė: baltos sienos, su kuriomis susilieja ir durys, pilko marmuro plokščių grindys ir rusvo eglute kloto ąžuolo parketas.



Svetainės interjeras
Svetainės interjeras
Leonas Garbačauskas



Šių namų interjerui būdingos griežtos linijos, nuosaikumas ir minimalizmas, tačiau visa tai sušildo jaukumą skleidžiantys elementai, tokie kaip ąžuolinės grindys, namų tekstilė ir spalviniai akcentai.


Namuose derintos medžiagos ir paviršiai, sukuriantys kuo daugiau netikėtų atspindžių, perspektyvų ir šviesos efektų. Vienas tokių sprendimų – juoda lakuotų MDF plokščių spinta, suteikianti erdvėms modernumo.


Namų apdailai pasirinktos ir natūralios, ir sintetinės medžiagos, pabrėžiančios erdvių šiuolaikiškumą. Čia gausu šviesą atspindinčių paviršių, pavyzdžiui, prieškambaryje įrengta juodų lakuotų MDF plokščių spinta drabužiams, tokios plokštės naudotos ir virtuvės spintelėms, o vieną iš sienų nuo žemės iki lubų dengia platus veidrodis, efektingai praplečiantis erdvę. Šiuose namuose vyrauja nuosaikia estetika, funkcionalumu paremti sprendimai ir kiek asketiška stilistika, kurioje kontrasto principu išryškėja meno kūriniai.



Kotedžo interjeras
Kotedžo interjeras
Leonas Garbačiauskas



Apgalvoti namų akcentai, tokie kaip baldai ar dekoratyvinės pagalvėlės, pagyvina minimalistinio interjero sprendimus, taip pat harmoningai dera su spalvingais paveikslais. Kaip pasakoja projekto autorius Tomas Jasiulis, dauguma baldų buvo projektuojami ir gaminami pagal autorinius brėžinius, o dekoratyvūs baldai – sofos, kėdės – buvo renkami atskirai. Prie projekto sprendimų prisidėjo ir namo šeimininkai, jie turėjo savo viziją ir žinojo, ko nori.


Keli meno kūriniai atsikraustė kartu su šeimininkais, šių darbų istorijos susijusios su kelionėmis. Kiti tapybos ir grafikos darbai buvo įsigyti Lietuvos galerijose, daugumos jų autoriai yra lietuviai menininkai. Verta atkreipti dėmesį į interjere derintą skirtingų faktūrų tekstilę, ja siekta namams suteikti ne tik dekoratyvumo, bet ir daugiau jaukumo, intymumo, prislopinti garsą. Dalis tekstilės čia tarsi perima ir atkartoja aplinkos spalvyną – kilimai ir baldų apmušalai tęsia vyraujančią grindų spalvinę paletę, tos pačios spalvos aukštyn stiebiasi užuolaidomis, matomos paveiksluose.


Baltos sienos šiuose namuose – lyg tapybos drobė, kurioje suspindi spalvingi akcentai, nuo ryškiaspalvių baldų, paveikslų iki originalaus dizaino sprendimų, pavyzdžiui, neįprastų šviestuvų, imituojančių korį.


Keli ryškūs namų akcentai, tokie kaip baldai ar dekoratyvinės pagalvėlės, pagyvina minimalistinio interjero sprendimus ir harmoningai dera su spalvingais paveikslais.



Kotedžo interjeras
Kotedžo interjeras
Leonas Garbačauskas



Interjere vyrauja nuosaikia estetika ir funkcionalumu paremti sprendimai, bendrai stilistikai būdingas savotiškas asketizmas, kurio apsuptyje kontrasto principu išryškėja meno kūriniai.


Virtuvė ir valgomasis suprojektuoti pirmajame erdvaus kotedžo aukšte, prieš įėjimą ir prieškambarį. Ši zona buvo itin svarbi, nes čia šeimininkai praleidžia daug laiko su šeima ir svečiais. Virtuvės erdvė suprojektuota taip, kad būtų patogu pasitikti svečius: jie gali jaukiai įsitaisyti ant sofos, prisėsti prie akmeninės baro tipo salos arba prie ilgo valgomojo stalo. Interjero projekto autorius pabrėžia salos vietos svarbą – ji atsukta taip, kad gaminant maistą būtų galima grožėtis nuostabiu Vilniaus senamiesčio vaizdu, atsiveriančiu pro vitrininius langus. Blizgūs virtuvės spintų fasadai romantiškai atspindi šiuos gražius vaizdus. Spalviškai virtuvė dera su bendra interjero apdaila: ąžuolo fasadai, balto akmens stalviršis, juodi blizgūs paviršiai. Tai reprezentacinė namo vieta, todėl čia stengtasi išvengti buitiškumo pojūčio – visa įranga ir kiti virtuvės rakandai suslėpti virtuvės balduose ir spintose.


Virtuvės ir valgomojo erdvėje įrengta jauki poilsio zona, kurioje malonu prisėsti su puodeliu kavos ar knyga, be to, čia patogu pakviesti atsikvėpti ir atvykusius svečius. Neutralių spalvų poilsio kampelį praskaidrina ekspresyvus tapybos darbas, dekoratyvinės pagalvėlės ir vintažinio stiliaus kilimas.


Virtuvėje esanti baro sala atsukta taip, kad gaminant maistą būtų galima grožėtis nuostabiu Vilniaus senamiesčio vaizdu, atsiveriančiu pro vitrininius langus.



Virtuvė
Virtuvė
Leonas Garbačauskas



Blizgūs juodi virtuvės spintų fasadai, akvareliškai atspindėdami senamiesčio namų stogus, tampa lyg dar vienu meno objektu.


Apšvietimas – svarbi interjero dalis, todėl daug dėmesio skirta apšvietimo projektavimui ir harmoningai įsiliejančiam šviestuvų dizainui.


Antrasis kotedžo aukštas skirtas tėvų miegamajam, privačiam vonios kambariui bei vieno iš vaikų erdvei. Šeimininkų miegamajame vyrauja raminantys pilkšvi ir samanų žalumo atspalviai, jaukumo suteikia žemę siekiančios užuolaidos, kurios pritaikytos ir vonios kambarį atskiriančiai stiklo pertvarai. Šio kambario išplanavimas su stiklo pertvara atsirado natūraliai. Kadangi miegamojo patalpa gana ilga ir siaura, buvo nuspręsta ją sujungti su sanitariniu mazgu ir drabužine, perskiriant šią erdvę stumdoma stikline pertvara. Tokio sprendimo rezultatas – erdvesnis ir šviesesnis kambarys. Jei norisi dar didesnio erdvumo pojūčio, galima tiesiog nustumti stiklo pertvarą.


Vonios kambarys suplanuotas taip, kad būtų natūrali miegamojo tąsa, tiek vizualiai, tiek funkcionaliai. Grindų danga parinkta ta pati, kaip ir kambaryje, – ąžuolinis parketas, medžio temą tęsia centrinis vonios kambario objektas – spintelė po praustuvais. Spalviškai abi erdvės taip pat artimos, dominuoja neutralūs pilkšvi ir balkšvi atspalviai, subtilūs juodi akcentai.


Prabangos ir modernumo vonios kambariui suteikia balto marmuro plytelėmis išklijuotos sienos, o bendrą erdvę vizualiai praplečia virš praustuvų pakabinta veidrodinė spintelė.



Vonios kambarys
Vonios kambarys
Leonas Garbačauskas



Miegamojo išplanavimas su stiklo pertvara atsirado natūraliai – kadangi ši patalpa gana ilga ir siaura, buvo nuspręsta ją sujungti su vonios kambariu ir drabužine, perskiriant šią erdvę stumdoma stikline pertvara.


Vienoje miegamojo sienų įrengta talpi spinta varstomomis durimis. Kadangi jos spalva atkartoja sienų spalvinį pasirinkimą, spinta kambaryje beveik nepastebima.


Poilsio zoną pagyvina švelnūs ir gilesni žalios spalvos tonai bei juodais grafiniais piešiniais marginta miegamojo tekstilė.


Prabangos ir modernumo vonios kambariui suteikia balto marmuro plytelėmis išklijuotos sienos, o bendrą erdvę vizualiai praplečia virš praustuvų pakabinta veidrodinė spintelė.


Mansardiniame kotedžo aukšte karaliauja šeimininkų dukra. Jos kambario ilgoji siena yra šlaitinė, todėl projekto autoriams teko pagalvoti, kaip įdomiau išnaudoti žemiau langų esančias erdves. Taip atsirado sprendimas padaryti praktiškas angas, kuriose būtų galima patogiai sudėti žaislus ir kitus daiktus. Baltose sienose išryškėjusios raudonose angose pritaisytos lentynos šiam kambariui suteikia žaismės, tačiau bendro vaizdo neapsunkina. Po stoglangiu esančioje nišoje vietą rado nedidelis darbo stalas, ši erdvė pasirinkta dėl gausios natūralios dienos šviesos, sklindančios pro langą. Greta stalo atsirado minimalistinio stiliaus kėdė, harmoningai atkartojanti lentynų apskritimus. Visas šių namų erdves sieja viena kitą pabrėžiančios linijos, spalviniai sprendimai, formos, dinamika ar statika – kaip ir užburiančiuose tapybos darbuose.



Mansardinio tipo kambarys
Mansardinio tipo kambarys
Leonas Garbačauskas



Berniuko kambaryje dominuoja melsvi atspalviai, ryškus akcentas – turkio žalumo užuolaidos. Minimalistinė baltų lentynų siena žaislus ir kitus daiktus paverčia originalia ekspozicija ir prislopina spalvų gausą.


Laiptai į mansardą tapo iššūkiu, nes pagal pirminį planą į mansardinį aukštą buvo galima patekti tik kopėčiomis. Pakoregavus perdangą, atsivėrė didesnė anga ir buvo pritaikyta vadinamoji „meškos pėdos“ laiptų konstrukcija. Standartiniai laiptai čia būtų tiesiog neįsitekę.


Baltose sienose išryškėjusios raudonos angos, kuriose įrengtos lentynos, šiam kambariui suteikia žaismės, tačiau bendro vaizdo neapsunkina.


Kadangi mansardinio kambario ilgoji siena yra šlaitinė, žemiau langų esančios erdvės buvo paverstos stilingomis ir praktiškomis angomis, kuriose galima laikyti daiktus.




Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis