Praktiška virtuvė: atvirų lentynų privalumai

Praktiški dalykai neprivalo būti nuobodūs. Ši taisyklė galioja daugeliui namuose esančių daiktų, o virtuvės zona – ne išimtis. Mėgstantiems praktiškus sprendimus, jaukios netvarkos įspūdį ir vengiantiems vientisų sterilių paviršių estetikos vertėtų pagalvoti apie atvirų lentynų konstrukciją virtuvėje.

Dažnas mūsų virtuvėje praleidžiame nemažai laiko, tad reikia atkreipti dėmesį, kad patogus virtuvės baldų planavimas lengvina maisto ruošimą, o graži ir patogi darbo vieta ne tik kelia nuotaiką, bet ir padidina norą gaminti. Atviros lentynos taip pat gali būti ir estetiškas, ir funkcionalus elementas, pagyvinantis virtuvės erdvę. Tiesa, nors tokia lentynų konstrukcija turi nemažai pliusų, yra ir keletas minusų, apie kuriuos reiktų pagalvoti. Pirmiausia, daiktai, sudėti atvirose lentynose, greičiau apdulka, paviršiai, esantys arčiau viryklės, lengvai apsineša riebalais. Tad jei žinote, kad negalėsite dažnai nuvalyti dulkių, arba jei gaminate maistą taip, kad didelis plotas apsitaško riebalais, – tokios lentynos ne jums.Virtuvė
Virtuvė
Gamintojo „Nordal“ nuotrauka


Gera idėja!


Maža vielinė lentynėlė gali atrodyti išskirtinai ir būti naudinga – ant jos laikykite dažnai naudojamus smulkius daiktus, pavyzdžiui, pjaustymo lenteles. Prie lentynos apačios pritvirtinę kabliukus turėsite kur pakabinti įrankius ar rankšluostėlius. Tarp daiktų galite įterpti vieną ar kelis puošnesnius akcentus – taip sukursite žaismingumo įspūdį. Tik neperkraukite!


Virtuvės akcentai
Virtuvės akcentai
Gamintojo „Nordal“ nuotraukaTarpusavyje derantį virtuvės baldų ir sienų koloritą pagyvina prie bendros spalvinės gamos tinkantys akcentai. Įsirengę paprastas, į akis nekrintančias lentynas, ant jų esančius daiktus galėsite dažnai keisti – taip galima eksperimentuoti, kol atrasite jums patinkantį derinį.


Kad atviros lentynos pasiteisintų, jos turi būti funkcionalios ir praktiškos. Ant lentynų laikykite tuos dalykus, kuriuos naudojate kiekvieną dieną. Taip bus patogu juos pasiekti, o ir dulkės ant jų kaupsis mažiau. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į savo ūgį. Kasdien naudojami daiktai turi būti lengvai paimami, tad nekelkite jų aukščiau, nei pasiekiate ištiesę ranką. Rečiau naudojamus rakandus laikykite ant aukščiau įrengtų lentynų – čia ras savo vietą prie interjero pritaikytos vazos ar jaukiai atrodantys pinti krepšiai. Nereikia labai gilių lentynų – ergonomiškas lentynos gylis yra 30–40 cm. Jei čia laikysite smulkesnius daiktus, kad ir puodelius, lentynos galėtų būti dar mažesnio gylio. Viršutinę lentyną rekomenduojama daryti siauresnę už apatines, taip lengviau pasieksite ant jos sudėtus virtuvės reikmenis.

Laisvai pastatoma virtuvinė sala
Laisvai pastatoma virtuvinė sala
Gamintojo „Ikea“ nuotrauka


Laisvai pastatoma virtuvinė sala – puiki alternatyva atviroms lentynoms. Erdvioje virtuvėje tokia sala turi nepralenkiamą privalumą – jos vietą galima keisti pagal individualius poreikius. Tačiau gyvūnus namie turintiems žmonėms svarbu prisiminti, kad žemai esančiose atvirose lentynose kaupsis augintinių plaukai, tad laikyti indų čia nepavyks.


Įdomi detalė!


Sienos linija, kur baigiasi plytelių apdaila, suformuota iš metalinės magnetinės juostos, prie kurios patogu „prilipdyti“ įrankius, kurie gaminant visada turi būti po ranka. Apgalvotas, estetiškas ir praktiškas sprendimas, leidžiantis sutaupyti vietos virtuvėje.


Virš virtuvės salos darbastalio įrengta metalinė kabykla, kur patogu sukabinti reikalingus įrankius ar kitus daiktus, be kurių neišsiversite ruošdami maistą. O nedidelė lentynėlė pravers susidėti prieskonių indeliams.Virtuvė
Virtuvė
Gamintojo „Ikea“ nuotrauka
Virtuvė
Virtuvė
Gamintojo „Ferm Living“ nuotrauka, salonas „Retroforma“


Praktiškas patarimas


Eksperimentuokite: ant lentynų derinkite skirtingų atspalvių, medžiagų ir paskirties objektus. Vientisos spalvinės paletės indai, įvairaus dydžio stiklainiai su kruopomis, keli dideli sidabriniai akcentai gali sukurti žaismingą derinį, suteikiantį moderniai erdvei gyvybingumo ir jaukumo.


Atviras lentynas virtuvėje derinkite su uždaromis spintelėmis – ten galima slėpti rečiau naudojamus ar ne taip gražiai atrodančius rakandus. Siekiant, kad interjeras išlaikytų vientisą įspūdį, reiktų apsvarstyti sprendimą ant lentynų laikyti vienos spalvinės gamos dalykus ar pagamintus iš tos pačios medžiagos. Balti keraminiai indai, nerūdijančio plieno prietaisai ar permatomi stikliniai indeliai – tokie daiktai padės sukurti vizualinį tęstinumą, o jei jie bus skirtingų dydžių, kompozicija kurs žaismingumo pojūtį. Ant lentynų, tarp praktiškai tarnaujančių daiktų, galite rasti vietos ir mėgstamoms smulkmenoms – nedideliam paveiksliukui, mažai skulptūrėlei ar įrėmintai nuotraukai. O artėjant didžiosioms metų šventėms ant lentynos galite įkurdinti kalėdinę puošmeną ar dekoruoti jas lempučių girliandomis. Tokie nedideli, bet smagūs sprendimai dar labiau pagyvins bendrą vaizdą ir suteiks erdvei individualumo.


Sienos nišą išnaudokite spintelei ir atviroms lentynoms įrengti. Įgilinti baldai koreguoja išskaidytus tūrius, o lentynos atrodo lyg įrėmintos. Pasirinkę vienodą stalviršio ir lentynų spalvą, sukursite vientiso ir erdvaus baldo įspūdį.


Praktiška idėja!


Prie lentynėlės iš apačios pritvirtinkite keletą užsukamų stiklainių dangtelių, o pačiuose stiklainiuose galite laikyti prieskonius ar kitus birius produktus. Pasinaudojus tereiks stiklainį prisukti prie dangtelio – taip virtuvėje sutaupysite vietos.


Atviros lentynos virtuvėje padės sukurti atitinkamą nuotaiką artėjant didžiosioms metų šventėms. Juk šiuo metu gamindami vaišes čia praleidžiame daugiau laiko nei paprastai, tad jauki bei maloni aplinka ne mažiau svarbu nei praktiškai ir ergonomiškai suplanuoti erdvė. Atvirose lentynose gražiai atrodys įterptos kalėdinės dekoracijos, jų galima pritaisyti ir ant lentynų briaunų – dvipuse juostele priklijuokite mažą kabliuką, o ant jo kabinkite puošnų burbulą ar varveklį. Arba šviečiančią girliandą.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis