Kaip naminėmis priemonės atsikratyti skruzdėlių namuose

(2)

Jei namuose atsirado nekviestų svečių – skruzdėlių, jų atsikratysite naminėmis priemonėmis.

Česnakai


Pirma priemonė nuo skruzdėlių visada po ranka – tai česnakas. Vos pastebėjote bute bėgiojančias skruzdėles, patrinkite česnako skiltele jų takus. Skruzdėlės nepakenčia česnako kvapo ir iškeliaus, nespėjusios įsikurti nuošaliame kampe su visa kolonija.


Vaistinės ramunėlės


Atsikratyti skruzdėlių padės ir vaistinės ramunėlės. Nusipirkite jų vaisinėje ir pabarstykite ten, kur pasirodo ar pro kur praeina skruzdėlės.


Citrinos, anyžiai ir gvazdikėliai


Skruzdėles baido daugelio naminių priemonių kvapas: citrinų, petražolių, anyžių, gvazdikėlių, mėtų. Jei laiku pabersite, padėsite šių priemonių ant skruzdėlių takų, jos paliks jūsų namus.


Saulėgrąžų aliejus


Saulėgrąžų aliejus pagelbės, kovojant su skruzdėlėmis virtuvės spintelėse, duoninėje, ant indų. Pakanka ištepti aliejumi indų kraštelius ir spintelių dugną bei durelių apačią. Skruzdėlėms tai taps neįveikiama kliūtimi.


Shutterstock


Medus ir cukrus


Jei anksčiau išvardintos priemonės nebuvo iki galo veiksmingos, pasitelkite kitas. Ištirpinkite vandenyje ko nors saldaus – medaus arba cukraus. Šį saldų skystį išpilstykite į stiklines ir sustatykite ten, kur pasirodo skruzdėlės. Jos neatsispirs pagundai ir skęs saldžiame skystyje.


Mielės


Mielės nepavojingos žmonėms ir naminiams gyvūnams, o skruzdėlėms pražūtingos. Galimi keli mielių naudojimo būdai:

-Ištirpinkite mielių šiltame vandenyje su cukrumi, šaukšteliais papilkite šio skysčio ten, kur matosi skruzdėlių.

-Sumaišykite mieles ir boro rūgšties miltelius su uogiene. Išdėliokite šio mišinio į nedidelius buteliukų dangtelius ir pastatykite tokiose vietose, kur jų nepasiektų vaikai ir naminiai gyvūnai.


Boro rūgštis


Boro rūgštis ir boro rūgšties natrio druska – patikima priemonė nuo skruzdėlių namuose, nes naikina chitiną, iš kurio sudaryti vabzdžių kūnai. Ant kojų skruzdėlės parneša boro rūgšties ar boro rūgšties natrio druskos į savo koloniją.


Šios priemonės naudojamos keliais būdais:

-Lygiomis dalimis sumaišykite boro rūgšties miltelius su cukrumi ar medumi, praskieskite vandeniu ir užlašinkite ten, kur pasirodo skruzdėlės. Dažniau atnaujinkite šiuos lašiukus.

-Boro rūgšties natrio druską sumaišykite su mėsos faršu, suvoliokite nedidelius rutuliukus padėkite tik skruzdėlėms prieinamose vietose.

-Iš virtų kiaušinių trynių, virtų bulvių, boro rūgšties ir cukraus padarykite rutuliukų ir padėkite jų du kartus su 10 dienų pertrauka.

-lygiomis dalimis sumaišykite glicerino, medaus ar cukraus, vandens ir boro rūgšties natrio druskos.


Jei po pirmo skruzdėlių pasirodymo namuose nesuskubote jų naikinti, vėliau teks įdėti daugiau pastangų. Tiesa, kantrus, sistemingas naminių priemonių naudojimas anksčiau ar vėliau duos rezultatų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis