8 patarimai, kaip vasarą gyventi be atliekų

Vasarą daug laiko praleidžiame lauke, džiaugiamės saule, pramogaujame. Deja, po iškylų ir vakarienių sode lieka krūvos plastikinių indų, kuriuos perkame, kad reikėtų mažiau tvarkytis ir apsisaugotume nuo stiklo šukių kieme. Plastiką patogu naudoti, tačiau jis – netvarus.

Planuodami šventę ar vakarinę lauke, apsvarstykite, kaip ją surengti, kad neliktų daugybės atliekų ir galėtumėme pasekti „zero waste“ pavyzdžiu (gyvenimas be atliekų). Štai 8 patarimai, kaip suruošti aplinkos neteršiantį ir svečiams įsimintiną vakarėlį:


1. Naudokite medžiaginę staltiesę arba medžiagines servetėles, o ne plastikinius stalo patiesalus. Medžiagine staltiese užtiestas stalas atrodo stilingai, gražiai. Po kiekvieno naudojimo išplaukite staltiesę, pakabinkite pradžiūti ir išlyginkite – ji tarnaus daug metų. Paprastesnis variantas – natūralių pluoštų servetėlės.


Shutterstock


2. Įsigykite antrą komplektą įprastų lėkščių. Nusipirkite antrą komplektą pigių keramikinių lėkščių, kurių nebus gaila, jei suduš. Dar vienas variantas – emaliuoti metaliniai indai iškyloms.


Jei laukiate daug svečių, galite pasiskolinti ar išsinuomoti indų. Po šventės surenkite indų plovimą lauke – tegu kiekvienas svečias išsiplauna savo lėkštę. Arba paprašykite svečių, kad visi atsineštų sau po daugkartinio naudojimo lėkštę.


3. Medžiaginės servetėlės papuoš stalą. Medžiagines servetėles reikės skalbti, bet jas naudosite metų metus. Be to, jos kur kas geriau sugeria skysčius, taigi nebereikės griebti saujos popierinių servetėlių, prireikus kažką pavalyti. Įsigykite medvilninių servetėlių arba pasisiūkite iš turimo audinio.


Shutterstock


4. Vietoje plastikinių – daugkartinio naudojimo šiaudeliai. Ar žinojote, kad vien Amerikoje kasdien išmetama 500 mln. plastikinių šiaudelių? Alternatyva – borosilikato stiklas, kuris yra kietas, nebijo karščio, taigi tinka ne tik šaltiems, bet ir šiltiems gėrimams. Tokių šiaudelių būna kelių dydžių, tiesių arba lenktų.


5. Sultis su ledukais arba vandenį supilkite į didelį indą. Tai ne tik praktiška, elegantiška, bet ir ekologiška – nereikės šaldytuvo su plastikinio vandens buteliukais ar gazuotų gėrimų skardinėmis.


Shutterstock


6. Gėrimus patiekite nedideliuose stiklainiukuose – įnešite kaimiško stiliaus žavesio. Ant stiklainiukų užrašykite svečių vardus arba apriškite juos skirtingų spalvų kaspinėliais, kad visi atskirtų savus. Jei esate nusiteikę investuoti, nusipirkite nerūdijančio plieno stiklinių. Taip pat nepamirškite ir žvakidžių, kurias galėsite naudoti ir po iškylos, o kartu tai taps žaviu akcentu.


Shutterstock


7. Vietoje plastikinių – daugkartinio naudojimo stalo įrankiai. Įprasti stalo įrankiai ne tik neteršia gamtos, su jais kur kas maloniau valgyti. Maža džiaugsmo pjaustyti maistą netvirtu plastikiniu peiliu plastikinėje lėkštėje. Būna medinių, bambukinių stalo įrankių – juos patogu naudoti keliaujant, iškylaujant. O vėliau juos sudėkite į daugkartinio naudojimo maišelius.


8. Metaliniai iešmai – patogūs ir naudingi. Ant ilgų iešmų patogu kepti daržoves ir mėsą. Metalinių iešmų nereikia mirkyti prieš naudojimą, o paskui traukti iš mėsos gabalėlių atplaišų. Vietoje dantų krapštukų mažoms užkandėlėms įsigykite mažyčių metalinių pagaliukų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis