10 netradicinių būdų panaikinti nemalonius kvapus namuose

Namuose neretai įsimeta nemalonių kvapų – tai kaimynai kažką kepa, tai senas maistas užsistovėjo šaldytuve, tai katinas atliko reikalus ne savo vietoje. Iš tiesų egzistuoja daugybė senų, laiko patikrintų būdų, kaip pašalinti nemalonius kvapus namuose.

Atskleidžiame 10 netradicinių, o kažkam gal ir labai netikėtų būdų, kaip naikinti kvapus namuose su tuo, ką turime:


1. Universalioji citrina

Supjaustykite citriną (apelsiną ar žaliąją citriną) kvadratėliais, sudėkite juos į lėkštę. Po poros minučių kaimyno cigaretės dūmas, prasiskverbęs pro ventiliacijos angą, bus neutralizuotas. Šaltuoju metų laiku citrusinių vaisių žieveles deda ant radiatorių – eteriniai aliejai lėtai garuoja, jų gaivus aromatas ilgai juntamas namuose. O džiovintos žievelės – idealus malonaus ir ilgai išliekančio aromato šaltinis patalynės spintoje.


2. Levandos

Levandos – bene stipriausiai kvepiančios žolelės. 50 g džiovintų levandų žiedų skleis aromatą mažiausiai 3–4 metus. Įdėkite džiovintų levandų į lininius maišelius ir pakabinkite juos visuose namuose – ne tik gardžiai kvepės, bet ir kandis atbaidys.


3. Maltos avižinės kruopos

Jei šaldytuve pasklido nemalonus kvapas, šaldytuvą išvalykite, išmeskite sugedusius produktus ir kurioje nors lentynėlėje pastatykite lėkštę su maltomis avižų kruopomis. Avižų baltyminė struktūra tarsi kempinė traukia į save visus kvapus.


4. Batai šaldymo kameroje

Jei jaučiate, kad iš batų sklinda nešviežias kvapas, priberkite į išvalytų batų vidų sodos, įdėkite batus į sandarų plastikinį maišelį ir padėkite į šaldymo kamerą. Palikite visai nakčiai, ryte išimkite. Soda neutralizuos nemalonų kvapą, o šaltis sunaikins mikrobus. Tačiau kaip ir magėtų išbandyti šį būdą, jis tiks ne bet kokiems batams, nes dideli tiesiog netilps į kamerą. Be to, laisvos vietos šaldiklyje ne visada lengvai surasime.


5. Jonizacija

Šis būdas nėra senas – jonizatoriai atsirado ne taip seniai. Visiems patinka ozono kvapas po lietaus, jis siejasi su švara ir gaiva. Jonizatoriai veikia pagal gamtinį principą, todėl turint tokį aparatą, namuose palaikysite gaivos aromatą.


6. Degtukai

Degant degtukams įvyksta kelios cheminės reakcijos. Dega raudonasis fosforas, kuriuo padengti dėžutės šonai, dega siera ir bertoleto druska, kurių yra degtukų galvutėse. Toliau dega degtukas, jis būna įmirkyti vašku, ore dega deguonis. Degant tokiam mišiniui išnyksta visi nemalonūs organinės kilmės kvapai.


7. Malta kava

Kad ir kur įsimetė nosį riečiantis nemalonus kvapas – šaldytuve, visame bute, kava pagelbės. Įberkite maltos kavos į karštą kepimo skardą ir pastatykite ten, kur atsirado nemalonus kvapas. Tiesa, į šaldytuvą statykite dubenėlį su kavos tirščiais. Dar vienas variantas – į drobinius maišelius įberkite maltos kavos ir išdėliokite juos po namus. Kavą keiskite, kai išgaruos aromatas.


8. Arbatos purškiklis

Užplikykite nestiprios arbatos (geriau žaliosios), įlašinkite citrinos sulčių. Kai atvės, įpilkite į buteliuką su purkštuku ir papurkškite ten, kur jaučiate negerą kvapą. Greitas būdas, mielas aromatas.


9. Kalio permanganato tirpalas

Kelis grūdelius kalio permanganato įberkite į buteliuką su vandeniu – aitrokai kvepiantis švelniai rožinis skystis garuos ir panaikins bet kokius organinius kvapus. Be to, kalio permanganatas – veiksminga dezinfekuojamoji priemonė.


10. Virintas actas

Actas neutralizuoja daugelį kvapų, bet įprastai naudojamas skalbimui, valymui. Jei virtuvėje smirdi prisvilusia koše, žuvimi ar pan., užvirinkite puodelį acto. Virtuvėje jausis acto kvapas, o kai išsisklaidys, neliks ir kitų nemalonių kvapų. Tačiau, žinoma, ir acto kvapas ne visiems patinka.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis