Kaip kūrybiškai panaudoti stiklą namų interjere?

Stiklas, kaip ir kitos natūralios namų įrengimo medžiagos – medis, akmuo, marmuras, betonas ar metalas ‒ turi praktiškai neišsemiamas panaudojimo interjere galimybes. Jis neatsiejamas nuo modernių ir šviesoje skendinčių erdvių. Stiklas privačiuose interjeruose gali būti naudojamas ne tik namų eksterjere, t.y. langams, bet ir daugybe kitų būdų. Pristatome jums keletą priežasčių, kodėl vertėtų įsileisti į savo namus daugiau stiklo.

Lengvi ir šviesūs namai


Pirma priežastis, dėl ko kai kuriuose namuose gausiai naudojamas stiklas, yra ta, kad jis praleidžia daug natūralios šviesos ir kuria atviresnės, didesnės erdvės įspūdį. Interjero dizaineriai sako, kad vis daugiau jų klientų šiandien pageidauja, jog namuose langų būtų kaip įmanoma daugiau. Kuo daugiau langų – tuo daugiau šviesos. Kaip žinoma, šviesa kelia būsto šeimininkų nuotaiką ir gerina bendrą savijautą.  


Shutterstock


Daugybės langų dažniau pageidaujama būstuose, iš kurių atsiveria gražus juos supančios aplinkos vaizdas. Ir nesvarbu, ar tai didmiesčio pastatų siluetai, senamiesčio stogai ar gamtos panorama ‒ dideli langai padeda išryškinti šį pranašumą ir specialiai projektuojami taip, kad nebūtų juntamas atsiribojimas nuo išorės. Tačiau net jei jūsų langai žiūri į kaimyninio namo sieną, nebijokite didelių langų – tinkamai parinkus užuolaidas ar žaliuzes, neteks gailėtis dėl tokio sprendimo.


Shutterstock


Rėmų dizaino tendencijos


Pastaruoju metu populiarėja langai su smulkesniais rėmais, pavyzdžiui, industrinio stiliaus juoda arba matine rėmo apdaila. Ne mažiau patrauklios pirkėjams ir kitos tamsokos spalvos, tokios kaip tamsiai pilka. Jos ypač gražiai įrėmina lango stiklą, tačiau neapriboja atsiveriančio vaizdo.  


Shutterstock


Dėl mažesnės lango konstrukcinės dalies daugiau ploto paliekama pačiam stiklui ir tai, žinoma, tik dar labiau sustiprina erdvumo ir gaivumo įspūdį.  


Shutterstock


Stiklo panaudojimas vidaus erdvėse


Kaip jau minėta, namų interjere stiklas gali būti panaudojamas ne tik langams, bet ir, pavyzdžiui, erdvėms atidalyti. Stiklas optiškai didina erdvę ir neardo patalpų vientisumo. Estetiškai atrodančiomis stiklinėmis pertvaromis galima atskirti prieškambario, virtuvės erdvę, darbo ar poilsio kampelį, drabužinę ir t.t.  


Shutterstock


Erdvių atskyrimui taip pat gali būti naudojamos varstomos, stumdomos arba suveriamos stiklinės durys. Jos ypač dailiai atrodo kaip perėjimas tarp vidaus erdvių ir išorės – kiemo arba terasos.


Shutterstock


Vonios kambaryje stiklas taip pat nepamainomas. Ypač, jei gyvenate bute su mažu vonios kambariu. Dušo kabina su varstomomis stiklinėmis durimis – praktiškas ir estetiškas sprendimas, pasiteisinantis bet kokio stiliaus interjeruose.


Shutterstock


Prie vartotojų poreikių prisitaikančios technologijos


Dar viena priežastis, kodėl stiklas populiarėja – tobulėjančios stiklo gamybos technologijos. Geresnės šilumos izoliacijos savybės ir atsparumas blogoms oro sąlygoms leidžia jį naudoti pagal pageidavimą ir tuose kraštuose, kur orai ne visada lepina.


Energiškai efektyvus stiklas ne tik puikiai prisitaiko prie aplinkos reikalavimų, bet netgi padeda sumažinti energijos sąnaudas. Geresnes šilumos izoliacijos savybes padeda pasiekti stiklo paketai su dujų užpildu. 


Shutterstock


Dar viena ryški naujovė ‒ elektrochrominiai stiklai, kurie leidžia kontroliuoti į vidų patenkančios šviesos intensyvumą ar pasislėpti nuo smalsių žvilgsnių. Tokį stiklą galima pritemdyti arba visiškai užtamsinti. Ir nors tai nepigus malonumas, jis leidžia sumažinti šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo išlaidas bei pagerinti gyvenimo sąlygas.  

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis