Vasario mėnesio namų darbai: apsaugokite namus nuo šalčio ir užsiimkite nebereikalingų daiktų atsikratymu

Vasario mėnuo mūsų krašte yra gana atšiaurus, todėl didžiąją savo laisvo laiko dalį praleidžiame namuose. Toks laikas yra itin tinkamas metas apmąstymams ir ateities planų kūrimui. Tad ką svarbaus galima nuveikti namuose šį mėnesį?

Surinkite visus šaltojo sezono aksesuarus į vieną vietą. Pažvelgus ankstyvą rytą pro langą, šiuo metų laiku paprastai nudžiugina purios sniego pusnys ir apšerkšnijusios medžių šakos. Kita vertus, į tokį gražų paveikslėlį žengti tinkamai nepasiruošus tikrai nesinori.


Shutterstock


Tad surinkite iš spintų lentynų, stalčių ir krepšių svarbiausius šaltojo sezono aksesuarus, apžiūrėkite juos ir įvertinkite: ar turite jų užtektinai, ar yra nebenešiojamų daiktų ir ar jais atėjo metas atsikratyti, tuomet nuspręskite ar reikia naujų.


Shutterstock


Patikrinkite ar veikia dūmų detektoriai. Lauke vyraujant šaltukui, dažnai deginame žvakes bei kūrename židinius, todėl verta patikrinti, ar namuose veikia dūmų detektoriai. Jeigu atėjo metas, pakeiskite baterijas.


Shutterstock


Atnaujinkite vaikų žaidimo erdvę. Kad vaikams šalti vakarai labai neprailgtų, atnaujinkite jų žaidimų erdvę. Pavyzdžiui, pastatykite ten tipi stiliaus palapinę, kurioje vaikai galėtų persikelti į savo vaizduotės pasaulius, arba įsigykite piešimo lentą, ant kurios galima būtų piešti spalvotomis kreidelėmis.


Shutterstock


Įsigykite stalo žaidimų. Šaltukas namuose įkalina ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius, tad verta investuoti į vieną kitą stalo žaidimą. Stalo žaidimai yra smagus laisvo laiko leidimo būdas, kuriuo gali užsiimti visa šeima.


Shutterstock


Nupurtykite stipriai apsnigtas sodo medžių bei krūmų šakas. Kad storas sniego sluoksnis neišlankstytų ir neišlaužytų sumedėjusių šakų, reikia jį nupurtyti.


Shutterstock


Pasirūpinkite kambariniais augalais. Daug kambarinių augalų žiemą ilsisi ir jų laistymą žiemą reikia sumažinti, tačiau yra ir drėgmę mėgstančių augalų, kuriems radiatorių išsausintas oras yra pavojingas (pavyzdžiui: paparčiams arba citrinmedžiams). Tad pasirūpinkite, kad pastarieji augalai gautų pakankamai drėgmės, kartas nuo karto apipurkšdami juos vandeniu.


Shutterstock


Surenkite kapitalinį spintos tvarkymą. Artėjant metų laikų pasikeitimui, verta užsiimti kapitaliniu spintos tvarkymu – atrinkti nebenešiojamus drabužius bei aksesuarus ir juos parduoti, paaukoti arba atiduoti perdirbimui.


Shutterstock


Sutvarkykite virtuvines spinteles. Ore tvyrant pavasarinėms nuojautoms, taip pat reikėtų sutvarkyti virtuvines spinteles bei lentynas – išmesti visus nebegaliojančius produktus ir gerai nuvalyti jų paviršius prieš viską sudedant atgal.


Shutterstock


Apsilankykite rūsyje ir apžiūrėkite derliaus likutį. Vasarį dažniau apsilankykite rūsyje (ar kitoje saugykloje) ir apžiūrėkite likusį praėjusių metų derlių, išmeskite pradėjusias gesti daržoves bei vaisius.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis