Patarimai, kaip namus susitvarkyti greičiau ir efektyviau

Visi esame susidūrę su nenoru tvarkytis namus. Dažnai ši problema kyla, nes namų tvarkymasis daugumai yra ilgas ir nuobodus procesas. Namus susitvarkyti greičiau ir efektyviau padės keletas gudrybių, kuriomis šįkart pasidalino tinklaraščio Susitvarkyk.lt įkūrėja Toma Šokelė. 

Papildomos erdvės kūrimas. Svarbiausias žingsnis, padėsiantis greičiau ir efektyviau susitvarkyti namus, yra nereikalingų daiktų atsikratymas. Juk mažiau daiktų lygu mažiau tvarkymosi. Dabar aiškiai žinosite, kur yra kiekvieno daikto vieta, todėl paimti daiktai greičiau grįš į savo lentynas bei stalčius. 


Nuolatinis procesas. Nors aiškios namų tvarkymosi sistemos nėra, visgi norint tai atlikti sumaniai, skirkite tam laiko kiekvieną dieną. Pakaks tik 15–30 minučių, tad išnaudokite visas laisvas minutes. Tuomet nereikės aukoti savaitgalio kuopimuisi. 


Shutterstock nuotr.


Dienotvarkė pravers. Kaip tai atrodo? Nusiprauskite vakare, išsivalykite dantis ir tuo pačiu išvalykite vonią ir paviršius aplink. Sekite laiką – užtruksite tik 3–5 minutes. Atkreipkite dėmesį į savo įpročius ir pasidarykite tvarkymosi kalendorių. Pavyzdžiui, pirmadieniais tvarkote vonios ir tualeto kambarį, antradienį – virtuvę, trečiadienį – prieškambarį, ketvirtadienį – svetainę, penktadienį – vaikų kambarius ir keičiate patalynę, šeštadienį – tvarkotės savo miegamąjį, keičiate patalynę ir rankšluosčius vonioje, sekmadienį – skalbiate. Nusistatykite, kad kiekvieną dieną tam skirtumėte 15-30 minučių ir namuose greitu metu pajausite, kad tvarka bei švara lydi kiekvieną dieną.


Pasirūpinkite naujomis valymo priemonėmis. Žinoma, namų tvarkytoja yra lengviausia išeitis norint, kad namai visąlaik būtų tvarkingi. Bet jei neturite galimybių užsisakyti šią namų valymo paslaugą, pasirūpinkite patikimomis valymo priemonėmis ir įrankiais.


Shutterstock nuotr.


Nepamirškite geros nuotaikos. Nors dažnai namų tvarkymąsi asocijuojame su nuoboduliu, vis dėlto tai galima gana greitai pakeisti. Plačiai praverkite langus, įsijunkite mėgstamą muziką ir sukitės per kambarius. Tinklaraštininkė Toma Šokelė dalinasi savo patirtimi: „Aš įsigijau belaides ausines ir visu garsu klausydamasi ABBA lakstau po namus. Tiesa, taip sugaištu laiko šokiams, bet kad nenuobodu, tai tikrai.“ Pasirodo, viskam galima atrasti sprendimą!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis