5 pagrindinės priežastys, kodėl namuose vyrauja netvarka

Paklauskite savęs (ir sąžiningai sau atsakykite): ar jūsų namuose šiuo metu vyrauja netvarka? Galbūt jūs nesuprantate kodėl, nes atrodo, kad reguliariai tvarkotės ir nuolat stengiatės palaikyti tvarką? Egzistuoja bendros priežastys, kodėl sunku įveikti netvarką namuose, tad pateikiame penkias pagrindines.

Kaupiate šūsnis popierių


Korespondencija, knygos, reklaminiai bukletai, žurnalai... Ar kone kiekvieną paviršių jūsų namuose nukloję popieriai? Nors popierius techniškai nėra laikomas nešvara, per didelis jo kiekis apkrauna namus, todėl namai atrodo netvarkingi.


Shutterstock


Ką daryti: užkirskite popierinei netvarkai kelią – už laukujų durų arba viduje šalia jų pastatykite specialiai popieriaus atliekoms skirtą dėžę, į kurią bus patogu išmesti reklaminius bukletus, šlamštlaiškius ir kitą nepageidaujamą korespondenciją. Svarbius laiškus iškart atskirkite ir įdėkite į jiems skirtą aplanką. Atsisakykite prenumeratos žurnalų, kuriems perskaityti neradote laiko kelis mėnesius (arba pereikite prie skaitmeninės prenumeratos). Atlikite lentynų reviziją – atrinkite ir atiduokite senas knygas, kad atsirastų vietos naujoms.


Neturite įpročio padėti daiktų į vietą


Ar paėmę daiktą ir juo pasinaudoję, paliekate jį ten pat ar visgi padedate į vietą?


Shutterstock


Ką daryti: namuose įveskite taisyklę: kaskart išeidami iš kambario paimkite iš jo daiktą, kuriam konkrečioje erdvėje ne vieta, ir nuneškite į jam numatytą vietą. O visų pirma raskite tinkamą vietą kiekvienam namuose turimam daiktui.


Neturite nešvarių / nudėvėtų / nebereikalingų drabužių tvarkymo sistemos


Drabužiai gali ne juokais apkrauti namus. Gali būti nelengva atsikratyti įpročio numesti drabužius ten, kur juos nusirengėte, arba kabinti mažai nešiotus, dar švarius drabužius ant kėdžių.


Shutterstock


Ką daryti: iš pagrindų susitvarkykite spintą, kad joje neliktų nenešiojamų drabužių ir atsirastų daugiau vietos drabužiams, kuriuos nešiojate dažnai. Įveskite taisyklę – vienu metu iš spintos ar drabužinės išimkite tik vieną drabužio vienetą, o prieš išimdami naują, visada kurį nors įdėkite atgal. Nešvarius drabužius iškart dėkite į skalbinių krepšį.


Klaidingai manote, kad namus tvarkėte visai neseniai


Atmintis mus gali apgauti. Gal manote, kad grindis plovėte praeitą savaitę, bet dienos šiais laikais taip greit bėga, kad savaitės nepastebimai virsta mėnesiais.


Ką daryti: sudarykite reguliarų namų tvarkymo grafiką ir jo laikykitės arba kalendoriuje pažymėkite, kada tvarkėtės. Taip galėsite sekti, kada atlikote svarbias namų tvarkymo užduotis, kurios reikalauja reguliarumo, ir nebeapsigausite.


Shutterstock


Palaikyti tvarką namuose jums trukdo kambario draugai, vaikai ar augintiniai


Jūs reguliariai tvarkotės namus ir nuolat stengiatės palaikyti juose tvarką, bet kad ir kaip stengtumėtės, jie vis vien atrodo ir yra netvarkingi – dėl vaikų, augintinių ar kambario draugų kaltės


Ką daryti: sušaukite susirinkimą ir paaiškinkite šeimynykščiams ar kambario draugams, kiek daug pastangų dedate, kad jums nėra lengva palaikyti tvarką namuose be jų pagalbos. Susitarkite dėl bendrų taisyklių, kad kiekvienas šeimos narys prisidėtų prie tvarkos palaikymo.


Tam, kad augintiniai nekeltų netvarkos, skirkite laiko ar energijos priemonėms, kurios gali padėti suvaldyti jų keliamą netvarką (pavyzdžiui, kai gyvūnas neėda, maisto dubenėlius patraukite, maisto produktus laikykite gyvūnams nepasiekiamoje vietoje, naudokite tokį kraiką, kurį lengviau tvarkyti).

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis