15 naudingų patarimų: kaip naikinti dėmes, kvapus ir defektus

Kaip pašalinti prakaito ir lūpų dažų dėmes, pataisyti užsikirtusį užtrauktuką ir sutraukti iš audinio išsipešusį siūlą? Štai ir atsakymai į šiuos bei kitus buityje iškylančius klausimus.

1. Jei džinsai prisigėrė nemalonių kvapų, įdėkite juos į plastikinį maišelį ir per naktį palaikykite šaldytuve. Žemoje temperatūroje žus dvoką sukeliančios bakterijos, todėl nebereikės bijoti, kad džinsai išbluks, pakartotinai juos skalbiant.

2. Norėdami panaikinti prakaito ar dezodoranto paliktas dėmes, ištepkite jas soda su citrinos sultimis. Jei dėmės įsisenėjusios, atsargiai patrinkite jas šepetėliu, palikite sodos ir citrinos masę, kad įsigertų, o tada išskalaukite šiltu vandeniu. Dezodoranto paliktas dėmes galima pamėginti išvalyti minkštu ir elastingu džinsiniu audiniu, tik atsargiai, kad tamsi džinso spalva neįsigertų į valomą audinį.

3. Nemalonius ir stiprius į drabužį įsigėrusius kvapus galima panaikinti išpurškus juos degtine ir palikus išdžiūti. Alkoholis sunaikins dvoką skleidžiančias bakterijas.

4. Toninio kremo dėmes, neatsargiai paliktas ant drabužio, galima išvalyti neskalbiant drabužio. Ištepkite dėmę skutimosi kremu, po to kruopščiai išskalaukite.

5. Lūpdažių dėmes galima išvalyti plaukų laku – užpurkškite jo ant suteptos vietos. Po to audinį galima švelniai nuvalyti ir skalbti įprastai.

6. Jei išklibo saulės akinių kojelės, galima jas „suklijuoti“ peršviečiamu nagų laku – taip kojelė ilgiau nesulūš.

7. Kad marškinių ir palaidinių sagos geriau laikytųsi, nenusiluptų jų spalva ir neiširtų siūlai, nulakuokite jas skaidriu nagų laku.

8. Dėmes iš verstos odos batų galima pašalinti vidutinio šiurkštumo dilde. Atsargiai patrinkite.

9. Purvo, druskos ir smėlio dėmes nuo odinių batų galima pašalinti patrynus jas acte pamirkytu dantų šepetėliu. Švelniai juos patrinkite.

10. Sutrūkinėjusius odinius batus galima nušveisti ir atgaivinti drėkinančiu losjonu. Ištepkite juo batus ir palikite, kad įsigertų.

11. Kad sportbačiai nedvoktų, galima pasinaudoti geriamaja soda - po treniruotės į juos galima įberti žiupsnį miltelių – jie sugers drėgmę ir kvapą.

12. Lakuotos odos batai vėl blizgės, juos pavalius langų ir veidrodžių valymo priemone.

13. Jei Jūsų mėgstamiausios liemenėlės pamušalas susidėvėjo, ir išlindo vielinis lankelis, tą vietą, kur audinys nudilo, galima užklijuoti patvariu pleistru.

14. Raudonojo vyno dėmes galima mėginti išvalyti baltuoju vynu. Užpilkite jo ant nešvarios vietos, palikite įsigerti ir išskalbkite skalbyklėje.

15. Jei drabužio užtrauktukas ėmė strigti, patepkite jį vazelinu, naudodamiesi vata ant pagaliuko.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis