Skaitytojo patirtis: pirmosios problemos rekonstruojant namą

Mūsų portalo skaitytojas Julius praeitų metų pabaigoje savo rankomis baigė rekonstruoti namą. O viskas prasidėjo dar 2012 m. Su kokiomis problemomis jis susidūrė, kiek tai kainavo laiko ir pinigų, kaip ieškojo geriausių sprendimų ir specialistų - apie tai skaitykite kiekvieną trečiadienį. Pateikiame antrąją dalį.

I dalį skaitykite ČIA

2012 m. vasario mėnesį Julius susidūrė su tokiomis problemomis:

Architektas

Šiandien susitikau su rekomenduotu architektu. Viską apsikalbėjom, įvertinom. Esu patenkintas, terminai normalūs, kaina irgi pusė velnio. Kelias dienas pagalvosiu ir bandysiu sumušti rankom. Dirbti ji pradėtų nuo kovo pradžios, man svarbiausia, kad spėtų iki parodos (2012m. balandžio 12-15d.). Tuomet jau turėčiau eskizus ir galėčiau toliau žvalgytis darbų, medžiagų, idėjų...

Šiek tiek kalbėjome apie šildymo ir vėdinimo sistemos projektavimą. Iš esmės šie projektai visai nereikalingi statybos leidimui gauti. Jų niekas neklaus ir pridavinėjant baigtą namą, tačiau juos norėčiau turėti dėl savęs, žinodamas tikslius šilumos poreikius, nuostolius galėčiau maksimaliai optimizuoti šildymo sistemą. Taip ir sutaupyti.

Minimalai pagūglinęs radau, kad kažkas daro tokius projektus nuo 6lt/kv.m. Mane tokia kaina kaip ir tenkintų. Gaila, labai mažai atsiliepimų apie tokių tinklų projektavimą, bet principas pats aiškus, geriau dabar sumokėti 600-700 Lt už projektą ir paskui turi idealiai sutvarkyta šildymo sistemą, tuomet galėčiau mokėti mažiau kad ir 50 Lt/mėn (viso labo 0,40 Lt/kv.m. mažiau).

Projekto pinigai atsipirktų per 2 metus. Dėl vėdinimo projekto dar galvosiu, nežinau jo kainos, bet didelė pelėsio baimė gena darytis ir tokį projektą.

Beje, architektas sakė, kad šilumos projektą būtų idealu daryti kartu su namo projektu, t.y. lygiagrečiai, kad geriau suplanuotumėme erdves, pertvaras ir pan. Bet, kad gerai apskaičiuotų šildymą, turiu žinoti antro aukšto sienų medžiagą, o šito aš dar nežinau... Ech..

***

Savaitgalio darbai

Turėjau produktyvų savaitgalį - namą išsamiai apžiūrėjo konstruktoriai. Jų verdiktas džiuginantis: pamatai ir sienos, nors ir turi kai kur mikro įtrūkimų, antrą aukštą atlaikys puikiausiai iš bet kokios medžiagos (iš pradžių dvejojome ar neteks taupant svorį rinktis karkasą), tad dabar rinksiuosi pagal kitokius kriterijus (kaina, šiltumas, estetika ar dar kas nors).

Iš principo visiškai nenurašomas ir karkasas, tik klausimas, kaip išspręsti tą momentą, jog karkaso iš lauko šiltinti nebereikia, o mūrą reikės, t.y. pirmas aukštas dar išsipučia į lauką po 20 cm, o antras aukštas (kur karkasas) nebe. Griūna vientisumas. Kitas variantas jau dabar (kol dar neapšiltintas pirmas aukštas) tą karkasą iškišti 20 cm į lauką, tada apšiltinus mūrą jos susilygintų. Reikės pakalbėti su statybininkais ar technologiškai tai nesudėtingas dalykas, betonuoti vainiką vis tiek reikės.

Dar nerašiau, bet mūsų architektas, kuris dar praeitą mėnesį turėjo pradėti darbuotis - atsisakė. Tai labai liūdina, kad darbai stoja dar net neprasidėjus. Truputį padrikai ieškojau kito architekto jau be rekomendacijų, tačiau ar terminai, arba kaina, arba požiūris į darbą netiko. Tačiau lyg normalų architektą už žmogišką kainą parekomendavo tie patys konstruktoriai. Jau susitariau trečiadienį susitikti. Konstrukcinę dalį jau susitariau darytis pas tuos pačius specialistui, kurie apžiūrėjo mano namą.

Taip pat susitariau ir dėl techninės priežiūros statybų eigoje bei konsultacijų iš konstrukcinės dalies iki darbų pradžios ir jiems prasidėjus. Panašu reikalai pradeda vėl judėti!

Už savaitgalį ir visą pagalbą ačiū Tomui ir jo tėvukui!

Kitą trečiadienį - architekto pasiūlyti namo rekonstrukcijos planai ir kovo mėnesio darbai.

***

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 100 Lt vertės prancūziškos kosmetikos gamintojos "L'Occitane" dovanų čekį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis