Kaip išsigelbėti nuo tvankaus patalpų oro?

Šaltuoju metų laiku mus užklumpa gausus sniegas ir šalčiai, o staiga atėjusi vasara atgena karščio bangas. Tačiau, jei žiemą niurzgame ant kelininkų, kuriems sniegas „ir vėl iškrito netikėtai“, tai dėl nepasiruošimo tvankioms vasaros išdaigoms galime kaltinti tik save. Juk dažniausiai apie gaivų orą patalpoje prisimename tik prakaito lašeliams ėmus kapsėti ant darbo stalo arba, kai dėl karščio namie nebegalime net užmigti.

Namuose ir darbe mūsų aktyvumui bei darbingumui didelės įtakos turi mikroklimatas: oro švarumas, temperatūra, drėgnumas. Ko gero, kiekvienas esame patyrę diskomfortą, kai patalpoje karšta, tvanku ir tarytum trūksta oro. Be to, net visiškai sveiki žmonės, patekę į nepalankią aplinką, pradeda skųstis įvairiais negalavimais, mažėja jų produktyvumas. Karštis, dideli temperatūros svyravimai vargina žmones, sergančius širdies ir kraujagyslių, kitomis lėtinėmis ligomis.

Palankiausia patalpų oro temperatūra yra nuo 18 iki 25 laipsnių. Šiltuoju metų laiku patalpos greičiau įšyla, ypač prasčiau izoliuotuose senesniuose pastatuose. Šiuolaikinių modernių pastatų gyventojai ir darbuotojai taip pat susiduria su problemomis: turinčios didelius langus ir esančios saulėtoje pusėje, patalpos tampa tikrais „šiltnamiais“. Todėl, norint išlaikyti komfortišką mikroklimatą, orą patalpose reikia nuolat vėsinti iki optimalios temperatūros.

Kaip gelbėtis nuo tvankaus oro?

Nenorint, kad staiga atšilus orams imtų varginti karštis ir tvankuma, derėtų pagalvoti apie oro kondicionavimo įrangą dar prieš prasidedant karštajam sezonui. Šiuolaikiškas oro kondicionierius – modernus ir sumanus įrenginys. Jis sukuria komfortą, sveiką ir saugų mikroklimatą bei pasižymi pažangiomis energijos taupymo galimybėmis. 

Kaip ir daugelyje sričių, taip ir pradėję domėtis oro kondicionavimu, susidursite su didele pasiūla. Tačiau reikėtų ne tik rinktis pagal kainą, bet ir apmąstyti savo poreikius. Šiuolaikinės oro kondicionavimo sistemos gali sukurti organizmui tinkamiausią oro temperatūros ir drėgmės balansą. Visgi ne mažiau svarbu ir tai, kokiomis energijos sąnaudomis tai bus pasiekta, kokių papildomų funkcijų pasiūlys moderni įranga ir kaip paprasta jas bus valdyti.

Svarbiausi kriterijai renkantis kondicionierių

Patikimumas, aukšta kokybė, efektyvus ir ekonomiškas veikimas – svarbiausi kriterijai, kuriais derėtų vadovautis renkantis oro kondicionierių. Visame pasaulyje puikiai žinoma elektronikos gamintoja Panasonic taip pat yra ir viena iš šildymo bei šaldymo įrangos, skirtos namų ir biurų vartotojams, lyderių. Šioje srityje kompanija turi daugiau nei 30 metų patirtį. Panasonic oro kondicionieriai sukurti taip, kad vėsintų orą ypač taupydami energiją.

Šiuolaikiniai oro kondicionieriai užtikrina visapusišką komfortą: vasaros metu patalpų oras vėsinamas ir išgryninamas pagal pasirinktą oro temperatūrą. Naudojamos pažangiausios technologijos leidžia sumažinti energijos suvartojimą, optimizuojant oro kondicionieriaus veikimą pagal žmonių aktyvumą, saulės įtaką ir kitus veiksnius.

Pavyzdžiui, Panasonic oro kondicionieriuose įdiegti Econavi jutikliai nustato patalpoje esančio žmogaus aktyvumo lygį ir buvimo vietą, reguliuoja oro srauto kryptį – taip užtikrinamas maksimalus komfortas ir energijos taupymas. Taip pat šie jutikliai nustato saulės spinduliuotės intensyvumo lygį, įvertindami ar yra saulėta, ar debesuota, ar atėjo naktis. Tuo tarpu, kai patalpoje nėra žmonių, įrenginys automatiškai persijungia į energijos taupymo režimą. Kai patalpoje yra didelis žmonių skaičius, šaldymo galia yra automatiškai padidinama, užtikrinant pakankamą komforto lygį. Taip optimizuojamas įrenginio veikimas. Kondicionierių patogu reguliuoti net nebūnant namie – galimas nuotolinis įrenginio valdymas internetu.

Dar viena naujovė – Nanoe-G technologija, kuomet specialios nano dalelės naudojamos patalpos orui išgryninti. Šios dalelės efektyviai veikia ore sklandančius, ant paviršių nusėdusius bei filtre sulaikytus mikroorganizmus (bakterijas, virusus, pelėsius). Pažangi Mild dry funkcija, veikdama švelniu sausinimo režimu, užkerta kelią staigiam drėgmės lygio kritimui. Dėl naujos kartos kompresorių ir dvipusio pasiurbimo ventiliatorių išorinės Panasonic oro kondicionierių dalys yra vienos tyliausių oro kondicionavimo rinkoje. Vidinis oro kondicionierių blokas skleidžia beveik nejuntamą 20 dB garso slėgį.

Kitas Panasonic išskirtinumas – technologija Heatcharge, kuomet šiluma yra akumuliuojama įrenginyje, o po to panaudojama nenutrūkstamam šildymo procesui. Technologija Summer house puikiai pritaikoma vasarnamiuose ar laikino naudojimo patalpose, kai reikia palaikyti 7-8°C oro temperatūrą. Taip išvengiamas vamzdynų užšalimas šaltuoju metų laiku. Verta paminėti, jog Panasonic oro kondicionieriai efektyviai veikia tiek šaldymo, tiek šildymo režimais, lauko temperatūrai nukritus net iki minus 30 laipsnių.

Užsakymo nr.: PT_64742051

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis