Išvalyti kasdienius nešvarumus, ko gero, mokame visi, bet statybinės dulkės kitokios – jos tokios smulkios, kad šluotos šeriai jų visų nesurenka. Peržiūrėjome skaitytojų patarimus šiuo klausimu interneto forumuose ir atrinkome geriausius metodus.
Visų pirma reikėtų pamėginti, kiek tai yra įmanoma, pradėti nuo sauso valymo. Skaitytojai remdamiesi savo patirtimi pataria naudoti dulkių siurblį be vandens filtro, antraip dulkės prilips ir jas išvalyti bus dar sunkiau.
Svarbiausia tai, kad statybinės dulkės nusėda ne tik ant grindų, bet ir ant sienų, lubų, lentynų ir visų įmanomų patalpos paviršių, todėl svarbu nuvalyti viską, kiek tai įmanoma. Dauguma skaitytojų pataria negailėti pinigų ir sumokėti profesionalams, kad šie išvalytų patalpas arba išsinuomoti specialų statybose naudojamą dulkių siurblį – juo valyti bus daug veiksmingiau.
Reikia turėti omenyje, kad po remonto reikia naudoti specialius dulkių siurblius su gera oro filtravimo sistema, kuri sulaiko smulkiausias dulkių daleles, taip pat prireiks specialių priemonių, kurios padės nuvalyti statybines dulkes.
Nepamirškite, kad neverta bandyti iššluoti tokių dulkių šluota, nes tik sukelsite jas į orą ir jos vėliau vėl nusės ant paviršių – šluotos šeriai per stambūs surinkti tokias smulkias daleles.
Po sauso valymo reikėtų pasirūpinti ir drėgnu valymu, naudojant drėgnas šluostes ir plaušines šluotas, pritaikytas grindis plauti. Patariama plaunant grindis jų per daug nebrūžinti. Išplovę leiskite joms nudžiūti ir tada jei reikia išplaukite dar kartą.
Jei dulkės nusėdo ir ant baldų, tokiu atveju iš pradžių naudokite gerai išgręžtą šluostę, o po to baldus nuvalykite sausa šluoste, kad ant jų neliktų drėgnų dėmių.