Dienos patarimas: ką daryti, jei šaldytuve kaupiasi vanduo

Pamatę šaldytuve po vaisių ir daržovių stalčiais susikaupusį vandenį, ko gero pagalvojame, kad taip nutinka dėl per žemo temperatūros režimo arba susimąstome, kad galbūt tai ženklas, kad atėjo laikas atitirpinti šaldiklį ir išvalyti šaldytuvą. Taigi, kaip tinkamai prižiūrėti šaldytuvą, ir kodėl kartais jame prisikaupia vandens?

Kodėl gali kauptis vanduo šaldytuve ir ar tai blogai?


Jei vanduo kaupiasi ant galinės šaldytuvo sienelės – tai yra normalu. Vanduo gali kauptis dideliame plote. Tačiau jeigu vanduo kaupiasi tik po apatiniais stalčiais – tai jau nėra gerai, ir nereikėtų delsti. Pagrindinė priežastis, kodėl šaldytuve po vaisių ir daržovių stalčiais nuolat kaupiasi vanduo, nors reguliariai jį išvalome, yra tai, kad tinkamai nebeveikia vandens pertekliaus nutekėjimas.


Vanduo, kuris nuolat kaupiasi ant galinės sienelės, normaliomis sąlygomis nuteka į drenažo angą (kiaurymė galinės sienos apačioje, už daržovių stalčių). Bet jei ši anga užsikimšusi, skystis teka po stalčiais, pro durelių apačią ir ant grindų. Galiausiai, durelių guma sukietėja ir ilgainiui ima rūdyti apatinė šaldytuvo korpuso dalis.


Ką daryti, jei vanduo nenuteka į kiaurymę?


Šios problemos sprendimas yra vienas – periodiškai valyti drenažo angą specialiu šepetėliu, kuris dažniausiai būna pridedamas perkant šaldytuvą. Taip atkimšite angą ir vanduo vėl lengvai nutekės. O jei reguliarus drenažo angos valymas nepadeda, buitinės technikos specialistai pataria į ją įpilti pusę stiklinės šilto vandens – tai lengvai padarysite vidutinio dydžio medicininiu švirkštu.


Tikėtina, kad į angą staigiai įšvirkštas vanduo ją atkimš. Taip pat specialistas pataria patikrinti, ar nutekėjimo žarnos galas, esantis specialiame garinimo inde virš kompresoriaus, neįkištas per giliai, iki pat apatinės indo dalies. Jei per giliai, patariama jį ištraukti, paliekant 1/3 viso ilgio.


Taip pat svarbi taisyklė, kurios reikėtų laikytis – maisto produktai ir indai neturėtų liestis prie galinės nuolat rasojančios sienelės, kad vanduo galėtų tolygiai nutekėti į angą.


O jei atsirado sušalusių ledo gabalų arba drėgmė susikaupė kokiame nors kampe ar ant krašto, išskyrus galinę sienelę, tai reiškia, kad sistemoje atsirado dujų cirkuliacijos sutrikimų, izoliacijos ar jutiklio gedimas. Nepatariama šių defektų šalinti patiems, verčiau iškart kvieskite meistrą.


Keletas praktinių patarimų dėl kasdienės šaldytuvo priežiūros


  • Tam, kad šaldytuvas gerai tarnautų, reikia reguliariai valyti jo vidų ir nutekėjimo angą, be to, reguliariai atitirpinti šaldiklį.


  • Jei šerkšnas šaldymo kameroje storesnis nei 3–5 mm, reiškia, atėjo laikas šaldiklį atitirpinti. Žinoma, tai taikoma tik tiems šaldytuvams, kuriems numatytas atitirpinimas, nes yra šaldytuvų, kurių atitirpinti nereikia, nes jie aprūpinti „frost free“ sistema.


  • Specialistai pataria šaldytuve nustatyti optimalų temperatūros režimą: šaldytuve +5 laipsnių, o šaldiklyje – -18 laipsnių. Taip pat patariama atkreipti dėmesį į gumines durelių tarpines. Jas reikia reguliariai valyti ir tikrinti, ar neatsirado plyšių ar įtrūkimų.


  • Nepamirškite, kad prieš atliekant generalinį šaldytuvo valymą arba prieš atitirpinant šaldiklį, visų pirma, jį reikia išjungti iš elektros tinklo.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis