PRIEŠ ir PO: kontrastas visada atrodo stilingai

Eglių ir senų beržų apsuptoje įspūdingoje, ramioje, nuošalioje vietoje sodų bendrijoje Šiauliuose šeimininkai svajojo įsirengti nedidelį vasarnamį vasaros savaitgaliams ir atostogoms – tikrą atgaivą šeimos poilsiui. Pažiūrėkime, kaip neatpažįstamai pasikeitė interjeras senos statybos mūriniame name, kokie sprendimai suteikė jam šiuolaikiškumo ir žaismingumo.


„Norėjosi, kad namai būtų modernūs ir jaukūs, kad nevirstų „kaimo trobele“, tad interjere nėra sendaikčių, paveldėtų ar blusturgiuose pirktų detalių – visas jis kvepia naujumu!“ – sako interjerą kūrusi dizainerė Kristina Čaikauskaitė-Skeivienė.


Kristina Čaikauskaitė-Skeivienė


Kad neapsunkintų erdvės, virtuvės zonoje dizainerė nutarė atsisakyti pakabinamųjų spintelių ir pasirinko praktišką bei estetišką sprendimą – įrankiai ir aksesuarai sukabinti ant sienos. Taip stalčiuose ir spintelėse atsirado daugiau vietos kitiems buities rakandams. Kompoziciją paįvairina prieskonių vazonėliai – gražu ir patogu, kai žalumynai visad po ranka.


Kristina Čaikauskaitė-Skeivienė


Svarbiausias virtuvės zonos akcentas – išraiškingos formos juodos spalvos vandens maišytuvas ir baltut baltutėlė keraminė plautuvė. Suprojektuoti jie šalia lango, kad darbuojantis būtų galima grožėtis žaliu sodo peizažu. „Santūriai dekoruotoje baltoje virtuvės erdvėje puikiai išryškėja juodos spalvos akcentai: net ir tokios detalės kaip juodos mažos taškuotos rankenėlės suteikia smagumo. Nors ir kukli, virtuvė įgauna savito žavesio. Kad būtų įdomiau, viena virtuvės spintelė yra iš kitos kolekcijos – jos lentynos buteliams laikyti reguliuojamo aukščio, todėl praktiškos, o ąžuolinis stalviršis subtiliai priderintas prie valgomojo stalo“, – pabrėžia interjero autorė.


Drąsiai ir žaismingai


Visą pirmą vasarnamio aukštą, kurio plotas – 35 m², užima bendrasis kambarys, jame dizainerė Kristina Čaikauskaitė-Skeivienė (www.kristinosdizainas.lt) suprojektavo visavertę virtuvės zoną, valgomąjį su patogiomis kėdėmis ir jaukią poilsio zoną. „Vasarnamio interjerui pasirinkau drąsų juodos–baltos kontrastą, pagyvindama jį spalvingais turkio atspalvio indais ir aksesuarais. Kai balta spalva derinama su juoda, baltumas išryškėja, o tamsi tampa gilesnė. Galbūt nuolat gyvenant tai rėžtų akį, tačiau vasaros namuose atrodo puikiai, nenuobodžiai, juoda spalva suteikia dinamikos ir žaismingumo. Kontrastas visada atrodo stilingai!“ – įsitikinusi dizainerė.


Asmeninis albumas


PRIEŠ: anksčiau virtuvė buvo kitoje kambario vietoje, bet kadangi pakeisti visi elektros, santechnikos įrengimai, ši zona suprojektuota kompaktiškiau ir funkcionaliau, plautuvei parinkta nauja –tinkamesnė vieta prie lango.


Balta sienų spalva, pasteliniai grindų, baldų atspalviai vizualiai padidina erdvę, o mediniai paviršiai suteikia vasarnamio interjerui šilumos ir jaukumo.


Kristina Čaikauskaitė-Skeivienė


Pasak dizainerės, projektuodama interjerą ji žaidė ne tik deriniu juoda–balta, bet kontrastingomis medžiagomis, faktūromis. Poilsio zonoje dėmesį traukiantis krėslas „Acapulco“ – vienas elementų, kurio metalinis ažūras pratęsia kontrastingų medžiagų – medžio ir metalo – temą, sustiprina šiuolaikiškai stilingo interjero įspūdį.


Kristina Čaikauskaitė-Skeivienė


Dizainerė pataria

„Svarbu neperkrauti interjero nereikalingomis detalėmis. Parinkdama jas niekada neužmirštu visumos, nes spalvos, apšvietimas, kambario dydis, baldų ir kitų elementų komponavimas lemia bendrą vaizdą, suteikia užbaigtumo.“


Kristina Čaikauskaitė-Skeivienė


Natūralių medžiagų šiluma


Švarus baltas koloritas tapo jungiamuoju interjero elementu ir juodus akcentus išryškinančiu fonu. Kad šviesios plokštumos neatrodytų monotoniškai, dizainerė nutarė dalį lubų uždengti balintos pušies lentomis – medienos faktūra vasarnamyje padeda kurti jaukumo ir šilumos įspūdį: „Mediniai paviršiai visada sušvelnina interjerą: čia gražiai pritampa ąžuolinis valgomojo stalas, prie jo dera pinti jūržolių padėkliukai. Natūralumo temą pratęsia neutralios žemės spalvos sizalio kiliminė danga poilsio zonoje: tokius kilimus galima drąsiai tiesti itin mindžiojamose vietose, be to, jie atsparūs smūgiams, tvirti.“


„Vasarnamio langai papuošti lengvo balto audinio užuolaidomis – be jų neįsivaizduoju interjero. Siekiau jų neakcentuoti, tik subtiliai paryškinti kuriamą nuotaiką“, – sako Kristina.


Kristina Čaikauskaitė-Skeivienė


Apšvietimo scenarijai


Siekiant kiekvienai zonai suteikti savitos nuotaikos, erdviame kambaryje sukurti keli apšvietimo scenarijai. Bendram apšvietimui skirti balti, į akis nekrentantys, su aplinka susiliejantys apskritos formos lubų šviestuvai. Skirtingai nei jie, virš valgomojo stalo išryškėja masyvus pakabinamasis aliuminio šviestuvas, jis subtiliai atkartoja pagrindinio kambario akcento – stiklo vitrinos aliuminio rėmais – dizainą ir suteikia interjerui modernumo. Virtuvės zonoje smagiai atrodo juodi šiuolaikinio dizaino šviestuvėliai – jie tokie pat žaismingi, kaip ir spintelių rankenėlės.


Dizainerė pataria

„Būtina intuityviai jausti proporcijas, juodos ir baltos spalvų santykį ir „neperdozuoti“ – nuo to priklauso, ar kambaryje galėsime jaustis gerai.“


Asmeninis albumas


PRIEŠ: įkyrokos spalvos kambario grindys perdažytos pasteliniu atspalviu, taip sustiprinant interjero vientisumo įspūdį. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis