32 kv.m namas iš jūrinio konteinerio: erdvė, kurioje jaučiasi meilė rankų darbui

(2)

Justė ir Kęstas – projekto „DOYOU PLACE“ autoriai, kurių nuotykius galite sekti to paties pavadinimo feisbuko bei instagramo paskyrose. Ši jauna pora įkvepia ne tik savo pasirinktu gyvenimo būdu – gyvenimu atitolus nuo miesto, visiškoje gamtos apsuptyje, bet ir meile rankų darbui bei įvairiems DIY (liet. pasidaryk pats) projektams.

Idėja pabėgti iš miesto kilo dėl dviejų priežasčių: noro pakeisti aplinką bei susikurti naują ilgalaikę veiklą


Justė ir Kęstas sako, kad jau ilgą laiką, gyvenant Vilniaus centre, kilo minčių pakeisti tiek gyvenamą aplinką, tiek bandyti susikurti naują ilgalaikę veiklą. „Buvo aišku, kad norime ne giliau į miesto šurmulį, bet ten, kur daugiau gamtos. Per metus laiko apžiūrėjome daug vietų aplink Vilnių. Viskas susidėliojo į vietas, kai radome sklypą, kuris užkabino ir nebepaleido. Čia puikus derinys – miškas, ežeras, kalvos“, – apie pabėgimą iš didmiesčio pasakoja jie.


Namo iš jūrinio konteinerio idėja kilo iš noro susikurti kažką nestandartinio ir kartu nedidelio, nes pora nežinojo, kaip keisis jų norai ir planai po kelių metų, vystant kaimo turizmo verslą. „Pati konteinerio namo mintis jau seniau buvo matyta internete ar keliaujant užsienyje, tereikėjo priderinti savo poreikiams ir Lietuvos klimatui. O čia ir prasidėjo nuotykiai“, – šypsosi Justė ir Kęstas.



Jūrinio konteinerio virsmo į gyvenamą namą sunkumai


„Metalas nėra tinkama medžiaga drėgnam ir šaltam Lietuvos klimatui. Jūrinį konteinerį reikia iš esmės paversti karkasiniu namuku, nes jis turi būti tinkamai ir kruopščiai apšildytas. Statant prieš kelis metus niekas Lietuvoje neturėjo informacijos, o tuo labiau praktikos su tokiais namukais. Rinkoje buvo siūlomi jau apšildyti statybiniai konteineriai, bet mus žavėjo mintis – namukas iš originalaus jūrinio konteinerio.


Teko ieškotis informacijos internete, užsienio forumuose, o galiausiai tiesiog bandyti–daryti. Tuos, kurie galvoja, kad tai greičiausias ir ekonomiškiausias mažo namuko variantas, turime nuvilti. Verta tik tuomet, jei tai darai dėl idėjos ir norimo stiliaus“, – apie svarbiausius uždavinius ir sunkumus įgyvendinant projektą pasakoja pora.



Interjeras, kuriame juntama meilė rankų darbui


„Esame pasirinkę patį ilgiausią ir aukščiausią jūrinio konteinerio variantą, tai turime ne tiek ir mažai – 32 kv m. Mus labiausiai žavi DIY (liet. pasidaryk pats) principu sukurti interjerai, todėl tiek pats namelis, tiek beveik visi baldai ir detalės mūsų gamybos. Stilius šiek tiek artimas industriniam, bet iš tiesų tai nesivaikėm konkrečios krypties. Namelis sukurtas mūsų pačių iš idėjos, noro gyventi taip, kaip mums atrodo įdomu ir gera“, – užbaigia pasakojimą apie savo nestandartinius namus Justė ir Kęstas. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis