81 kv.m kotedžas Vilniuje – pavyzdys, ką gali geras patalpų perplanavimas

Vilniuje, Kalnėnuose esantis kotedžas nėra pernelyg didelis – jo plotas yra 81 kv.m. Tačiau šis atvejis yra geras pavyzdys kaip sumaniai išplanavus namus, galima suderinti patogumą, individualumą, estetiką ir netgi subtilią prabangą.

Prieš kurį laiką šiame kotedže dar buvo garažas, tačiau savininkai nutarė šią erdvę panaudoti ne transporto priemonei, o sau. Visas pirmas aukštas, kuriame ir buvo garažas, buvo perplanuotas – taip kotedžas su dviem gyvenamaisiais kambariais pasipildė dar vienu. Šioje erdvėje vietą rado vonios kambarys, laiptinė, drabužinė ir miegamasis.

J. Adomavičiaus nuotr.

Vienas svarbiausio šio kotedžo interjero privalumų – ergonomiškumas. „Svarbiausia kuriant kiekvieną interjerą yra individualumas bei ergonomiškumas. Jei kas nors bus ne po ranka, būsto gyventojams tai trukdys jaustis visavertiškai. Laikui bėgant tai erzins, norėsis kažką keisti. Individualumas – tai kiekvieno šeimininko gyvenimo būdo, asmenybės savybių bei skonio ir poreikių derinys“, – teigia interjerą projektavusi interjero dizainerė Simona Cirtautaitė.

J. Adomavičiaus nuotr.

Specialiai miegamojo kambariui norėjosi suteikti daugiau šviesos. Taip pat nuspręsta platinti langus, suplanuotas ir išėjimas į terasą. Svarbiausiu akcentu tapo miegamojo galvūgalio trikampė siena su paslėptu apšvietimu. Miegamajame dominuoja švelni klasikinė pilka spalva.

J. Adomavičiaus nuotr.

Virtuvė šiame name turi didelę reikšmę. Projektuojant ji turėjo būti didelė, tačiau kompaktiškai tilpo į stačiakampės svetainės kartu su valgomuoju erdvę. 
J. Adomavičiaus nuotr.

Spalviškai virtuvė neišryškėja, o kaip tik susilieja su visu bendru antro aukšto interjeru, kurioje vyrauja grafitinės pilkos bei baltos spalvų deriniai. Šios zonos atskyrimu pasirinkta šviesesnė grindų danga.

J. Adomavičiaus nuotr.

Pirmajame aukšte taip pat suformuotas vienas atskiras didelis vonios kambarys. Jį projektuojant pagrindinis šeimininkų reikalavimas buvo jame sutalpinti ne tik tualetą, tačiau ir skalbimo mašiną su džiovykle. 
J. Adomavičiaus nuotr.

Kitas nedidelis tualeto kambarys yra antrame aukšte. Šis kambarys naudojamas dažniau nei apatinis, jame savo vietą rado tualetas ir praustuvė. 

Visą interjerą galite apžiūrėti galerijoje:

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Dėmesio!
Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir spalio mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namaiprenumeratą.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis