Keletas esminių patarimų, kaip paruošti vynuogių krūmus žiemai

Dar galite spėti parūpinti vynuogių krūmais. Tereikia žinoti keletą gudrybių.

Augalo ruošimas dengimui

Likusias šakas ir rankoves geriausia laisvai surišti. Tai daryti geriausia šakas laikant palenktas, rankovės ir šakų augimo kryptimi. Laikydamiesi šios taisyklės be didesnių pastangų palenksite vynuogių krūmą prie kanalo, kai ruošitės augalą dengti žiemai, ar pavasarį, kai kils grįžtančių šalčių pavojus. Kartais šakos būna stipriai išlenktos į viršų. Tada jas derėtų palenkti metaliniu kabliuku.

Tokį įrankį nesudėtingai pasigaminsite iš panaudoto suvirinimo elektrodo, sulenkto taip, kad rankenai tektų apie 2/3 elektrodo ilgio, o atstumas tarp rankenos ir kablio krašto neviršytų 5 cm. Tokiais kabliais vynuogių krūmų šakos lenkiamos prie kanalo dugno, o sodininkui nereikia berti papildomo grunto sluoksnio.

Dažniausiai pasitaikančios klaidos

Norėdami kuo geriau vynuogių krūmus apsaugoti, nepatyrę sodininkai dirvą dengia pernelyg storu sluoksniu, sudarytu iš siaurų volelių visai po krūmu. Dar šiltinamoji medžiaga klojama kuo arčiau krūmo, nepasirūpinant šaknų sistema. Tokio apsaugos atveju žiemą, kai iškris ne itin daug sniego, speigas atsėlins prie augalo ne iš viršaus, o iš šono. Taigi užkloti būtina ne tik paviršinę krūmo dalį, bet jį visą.

Vynuogių krūmai nušąla, jei jiems apdengti imamos šalia esančios žemės. Taigi rekomenduojama žemes imti 1-2 metrų atstumu nuo krūmo pagrindo. Kitokiu atveju atsiranda didelė rizika dirvai įšalti iki gelmių šaknų sistemos zonoje.

Išmėginkite gilesnio sodinimo techniką

Rekomenduojama vynuogių krūmus sodinti giliau į tranšėją, tokiu būdu suformuojant nuolatinį 30-50 cm pločio 20-30 cm gylio kanalą. Jo sieneles galima sutvirtinti šiferiu, akmenimis ar lentomis. Jei kanalas bus sutvirtintas, jis jums ir jūsų augalams tarnaus daugybę metų, taupydamas sodininko laiką ir darbą, kai tenka apsaugoti augalus nuo šalčio ir speigų. Ruošiantis žiemai augalo šakos guldomos į tranšėją ir užberiamos žemėmis – dirvos kauburėlio formuoti virš paviršiaus nebūtina. Įduba – tai efektyvesnis ir pastovesnis vynuogių krūmų apsaugos būdas, nes suteikia galimybę patikimai apsaugoti augalų šaknis.

Kitoks priežiūros būdas

Įdomus vynuogių krūmų žieminės priežiūros būdas, kai visas augalas apdengiamas balta polietileno plėvele. Mokslininkų atlikti tyrimai parodė, kad po baltos spalvos plėvele temperatūra išlieka 1,5 laipsnio aukštesnė nei po juoda. Ilgą laiką manyta, kad kaip tik po juoda plėvele temperatūra būna aukštesnė (taip manyta, nes ši spalva turėtų pritraukti saulės spindulius). Dėl šios priežasties būtent juodos spalvos plėvelė sodininkų ilgą laiką naudota vynuogių krūmams saugoti žiemą.

Patarimas, kurio negalima pamiršti

Apdengti vertėtų ne tiek patį krūmą (patikrinta – atlaiko 18-25 laipsnių šaltį), kiek šaknis. Be to, krūmui dengti nederėtų imti prie pat krūmo esančias žemes, nes taip elgdamiesi apnuoginsite šaknis ir augalas žus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis