Nuo vainikų iki rudens gėrybių kompozicijų – floristikos idėjos panaudojant viržius

Išėjus pasivaikščioti pelkėmis ar pušynais, sunku nepastebėti violetinių viržių paklodžių, kurios papuošia žemę vasaros pabaigoje ir rudens pradžioje. Viržiais galima papuošti ir savo kiemą. Pateikiame kelias idėjas, kai pasigaminti dekoraciją kiemui ar sodui.

Viržiai yra fantastiški! Jų būna įvairių spalvų, jie atrodo gražiai ir kiekvienas atskirai, ir kartu, todėl jie yra labai gera medžiaga floristikai. Vienas iš paprasčiausių būdų, kaip papuošti sodą ar kiemą viržiais – pasodinti juos į sodo dėžes kartu su kitais šiuo metu žydinčiais augalais, pavyzdžiui, chrizantemomis. Originalią rudeninę kompoziciją galima suformuoti kokioje nors dėžėje, dubenyje ar inde, sodinant ne tik viržius, bet ir apdėliojant samanomis, įsmeigiant bruknių šakelių su uogomis, kankorėžių ir kitų sezono gamtos dovanų.

Syyskuun eka #syyskuu #september #koristekaali #calluna #muratti #lankaköynnös #hopealanka #roskienhakupäivä #kesäkukatjätesäkkiin

A photo posted by Elina Kaseva (@eikaseva) on Sep 1, 2016 at 10:17am PDT

Dar viena idėja, kaip puošti namus viržiais. Balkone ar terasoje, kur yra vietos, viržius galima pasodinti į pakabinamą vazoną.

#piha #juttuja #kirppislöytö #calluna #syksyonparasta

A photo posted by Emmi (@emmiryy) on Sep 2, 2016 at 1:20am PDT

Taip pat nepamirškite pintų krepšelių, kuriuose ryškiaspalviai viržiai atrodo itin gražiai.

Nå ble det høst utafor døra🍁 #calluna#kryssantemum#høst#ringveien23#ranumgartneri

A photo posted by Kristine Ranum (@ranuma) on Aug 25, 2016 at 10:36am PDT

Be to, viržiais galima papuošti ir namo fasadą – prie durų prikalkite iš jų nupintą vainiką. Toks dekoro elementas geras tuo, kad jis ilgai išlieka ryškus, nes viržiams nebūtina drėgmė, jie neišblunka.

#wreath #autumn #calluna #fleurs #flowers #creative #høst #lyng #flat #krans #blomster 🍁🍂

A photo posted by @flowers.by.milla on Aug 31, 2016 at 11:16am PDT

Štai dar vienas sumanymas, kuris patiks mėgstantiems vainikus.

#calluna #wreth #nordicsummer #august #norwegianlife #kanerva #kanervakranssi #diy #ovikoriste #loppukesä #elokuu

A photo posted by Vuonon kimallus (@vuononkimallus) on Aug 24, 2016 at 6:56am PDT

Jei jums patinka puokštės, turėkite omenyje, kad viržiai rudenį itin aktualūs, jie gražiai atrodo su jurginais, chrizantemomis ir lapų šakomis.

Sunday #flowers from the garden. Let's enjoy the last summer #weekend 🌸✨🌸✨#ruska #brownvase #secondhand #ceramics #dalia #dahlia

A photo posted by Saara (@palasaaristoa) on Aug 28, 2016 at 12:25am PDT

Pabandykite sukomponuoti rudeninę gėlių puokštę – kas žino, gal atrasite savyje paslėptą floristės (-o) talentą. Kadangi viržiai ilgai išlieka gražūs, jų kompozicijos jus džiugins iki pat pirmojo sniego, todėl drąsiai sodinkite juos į dėžes, vazonus ar dubenis ir puoškite jais palanges, balkonus, terasas. Tegyvuoja rudeninės spalvos!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis