Kaip dauginti pelargoniją auginiais

Kai saulė vis dažniau išlenda pro debesis ir vis labiau šildo, ateina laikas dauginti įvairius augalus, kad jie spėtų išleisti šaknis ir galima būtų juos sodinti ir laukti žiedų.

Šįkart papasakosime apie pelargonijos dauginimą. Šį augalą galima dauginti dviem būdais – pamerkus nupjautą auginį (šakelę) į vandenį arba įkišus į drėgną smėlio ir durpių substratą. Abu variantai vienodai veiksmingi. Jei nusprendėte auginį kišti į žemę, nupjaukite jį po pat lapu ir palikite bent dieną, kad nupjovimo vieta kiek apdžiūtų. Kitą dieną nuskinkite nuo šakelės lapelius – palikite tik jaunus lapelius pačiame viršuje. Auginio neįkaskite labai giliai.

Jei nusprendėte merkti auginį į vandenį, palikti apdžiūti nebūtina, galite pamerkti iškart, kai tik nuskinsite. Vandenį keiskite kasdien, kad jis nepradėtų gesti.

Į žemę įkištą auginį reikia laikyti šviesioje šiltoje vietoje (nuo +20 iki +22 °C temperatūroje), užklojus orui pralaidžia, bet šviesai ne plastikine plėvele, tokiu būdu sukuriant šiltnamio efektą. Tik reikėtų nepamiršti plėvelę reguliariai nukelti ir nuvalyti vidinėje jos pusėje susikaupusį kondensatą, o šakelę pravėdinti.

Priklausomai nuo pelargonijos veislės ir porūšio, šakelė šaknis išleidžia per dvi-keturias savaites. Kai pastebėsite, kad šakelė išleido naujus lapus – tai ženklas, kad augalas išleido šaknis ir jį galima persodinti į vazoną.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis