Kaip pasirūpinti šiltnamio daržovėmis per karščius?

Lietuviška vasara yra sunkiai nuspėjama – sausus ir karštus orus staigiai gali pakeisti liūčių sezonas ir atvirkščiai. Šiltnamių savininkams šiuo metų laiku reikia būti budriems ir spėti prisitaikyti prie permainingų orų. Šiame tekste aptarsime, kaip pasirūpinti šiltnamiu, karščiams atėjus.

Kada laistyti?


Vyraujant karštiems ir sausiems orams, laistyti patariama labai anksti iš ryto. Tai reikėtų daryti po saulės patekėjimo praėjus porai ar trejetai valandų (iki devintos valandos ryto). Dienos metu laistyti nerekomenduojama, nes dėl didelio vandens ir oro temperatūros skirtumo augalai gali patirti stresą ir imti vysti. Vakarais šiltnamio augalų geriau nelaistyti, nes ant lapų patekęs vanduo gali sukelti augalų grybelinius susirgimus.


Kokiu vandeniu laistyti?


Vyraujant karščiams, labai svarbu daržoves laistyti šiltu vandeniu, kad jos nepatirtų fizinio šoko. Tai ypatingai svarbu tokiems šiltnamio augalams, kaip pomidorai, agurkai, paprikos, baklažanai, kadangi jie turi paviršinę šaknų sistemą.

Paprastai vandens, skirto laistymui, temperatūra neturėtų viršyti 20 laipsnių. Rekomenduotina temperatūra – 18 laipsnių. Vandens temperatūra turėtų būti panaši į aplinkos temperatūrą.


Kai kurie specialistai pataria šiltnamyje iš vakaro palikti talpas su vandeniu. Pastovėjęs šiltnamyje vanduo įkaista iki tinkamos temperatūros ir juo galima laistyti augalus. Taip pat iš šių talpų dienos metu garuojantis vanduo gali sukurti palankesnę atmosferą augalams.


Shutterstock


Oro drėgmės palaikymas


Nusistovėjus karščiams, oras šiltnamyje gali labai išsausėti, o tai trukdo augalams tinkamai prisitaikyti prie aukštos temperatūros. Tokiu laikotarpiu rekomenduojama laistyti ne tik pačius augalus, bet ir tarplysvius bei kitus tuščius ir neužsodintus plotus.


Mulčiavimas


Palaisčius augalus, reikia stengtis išlaikyti drėgmę. Tam gali padėti mulčiavimas. Mulčiavimas taip pat yra pravartus todėl, nes gali apsaugoti augalų šaknis nuo didelio temperatūros svyravimo. Mulčiuoti galima šiaudais, pjuvenomis, medžio žieve ir pan.


Vėdinimas


Kita svarbi šiltnamio priežiūros dalis – vėdinimas. Vėdinti šiltnamį yra be galo svarbu, tačiau reikia atminti, kad skersvėjis augalams taip pat gali pakenkti. Ekspertai sako, kad šiltnamio vėdinimui labiausiai tinka stoglangiai bei orlaidės, nes iš viršaus patenkantis vėsesnis oras palaipsniui susimaišo su šiltnamio oru.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis