Vonios kambario perlai

Pradedu suprasti, ką reiškia būti Eločka Ščiukina. Praeitą savaitę Frankfurte prie Maino tris dienas išsiverčiau su giliais susižavėjimo šūksniais ir dviem žodžiais - „vanduo“ ir „dizainas“.

Milžiniškame „Messe Frankfurt“ parodų centre kovo 12-17 dienomis vyko didžiausia santechninės įrangos, oro kondicionavimo ir šaldymo įrangos paroda ISH. Kadangi kas antrus metus vykstanti paroda - neeilinis įvykis šios srities profesionalams iš viso pasaulio, teko paplaukioti tikroje parodos lankytojų jūroje ir parankioti įdomiausius santechninės įrangos ir keramikos perlus. Palukštenkim kartu.

„ILBAGNOALESSI One“ (diz. Stefano Giovannoni, gam. „Laufen“, „Oras”, Alessi”): gyvybinga klasika.

Net nebandysiu slėpti, jog šiai kolekcijai jaučiu sentimentus. Pasirodžius „ILBAGNOALESSI One“ gūdžiais 2002 metais, „Oras“ man reiškė tik dujas, supančias Žemę, o „Alessi“ rašiau su viena „s“. Ši kolekcija įrodė, kad dizaino kalba gali būti jausminga ir apeliuoti į žmogiškuosius pojūčius.

S. Giovannoni išties pavyko atrasti formas, kurios suvirpina pasąmonę. Tikra modernaus dizaino klasika demonstruoja gyvybingumą ir dizainerio valia pasipildė keliomis naujienomis – pirmiausia - tai elegantiška praustuvė „Tuna”; legendinis pastatomas praustuvas „Tam tam“ turės ir 90 cm aukščio „brolį“, kurį bus galima statyti bet kurioje vietoje, bei ant konsolės pastatomus dvigubai mažesnius „tatamius“. Taip pat šiai kolekcijai buvo sukurta visiškai nauja vonios kambario baldų serija.

„Onto“ (diz. Matteo Thunas, gam. „Duravit”): dingę.

„Duravit” nusižengė iki šiol nerašytai taisyklei. Vonios kambaryje įprasta keraminius praustuvus demonstruoti visu gražumu, pastatant juos ant žemės ar kabančios konsolės. Šįkart – viskas atvirkščiai. Dizaineris praustuvus paslėpė po klijuotos faneros plokštuma. Visiškai neerzina ir kažkas naujo.

„Hide&Seat” (gam. „Roca“): sprendimas, kurio reikia.

Nors žymiai reikšmingesniu įvykiu tapo kompanijos „Roca” ir Giorgio Armani projektinės jungtuvės, kurias apvainikavo grandiozinė kompleksinės vonios kambario kolekcijos „Armani/Roca“ premjera, grįžkime į realybę. Šis „Roca“ multifunkcinis dušo kabinos sprendimas - kai dušo kabinoje galima ir sėdėti, ir pasidėti – kaip tik ko reikia kasdieniam gyvenimui.

„KWC Ono“ (diz. NOA, gam. „KWC“): aukštasis technologinis pilotažas.

Šveicarų kompanija 2006 metais sukėlė lengvą šurmulį, pristačiusi minimalistino dizaino maišytuvą su liečiamu paviršiumi ir įdiegta LED technologija. Kompanija neužmigo ant laurų. Net nežinau, kaip tiksliai pavadinti šią technologinę prielipą „Pro“. Dabar vandens srovės stiprumą ir temperatūrą galima reguliuoti net nesiliečiant prie paties maišytuvo, o „Pro“ pasidėti bet kur. Nors ne, bet kur nedėkite, ypač jei turite mažamečių vaikų – jie turi talentą tokius daikčiukus paslėpti taip, kad neatrastų net pats Indiana Džonsas. O be „Pro“ vanduo nebėgs niekaip.

„Deque“ (diz. Sieger Design“, „Gentle“ diz. Matteo Thunas, gam. „Dornbracht“): Kvazimodas ir Gražuolė.

Kai vandens paleidimui ar norimos temperatūros nustatymui reikalingi specialūs įgūdžiai, susirandu duris sienoje ir išeinu neatsigręžęs. Atrodo, kad Siegerių duetas „Deque“ maišytuve rankenėlei vietos ieškojo, kol trūko kantrybė. Nieko nuostabaus, kad vonios maišytuvo versijoje rankenėlė ten, kur ir turėtų būti. Pirmenybę teikiu paprastam ir elegantiškam, o svarbiausia - neerzinančiam dizainui. Vadinasi, „Gentle“ – kaip tik tokiems niurzgliams ir neišmanėliams kaip aš.

„Axor Bouroullec” (diz. E&R Bouroullecai, gam. „Axor”): kolekcija –fantomas.

Nors ir ne 99,97 °C temperatūros naujiena, tačiau buvo įdomu savo akimis pamatyti „Axor Bouroullec” kolekciją gyvai. Entuziastingos liaupsės retai būna objektyvios, tačiau šiuo atveju broliai darbštuoliai jų nusipelnė. Dizainerių pasitikėjimas vartotojų kūrybiškumu vertas nuoširdžios pagarbos. Dizaineriai tiesiog nepaliko vartotojui galimybių nerasti sau priimtino vonios kambario sprendimo, pasiūlę apie 80 skirtingų variantų.

Gamintojų nuotraukos

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis