Praktiški sprendimai: dušo įrengimo idėjos

Dušo zona jau seniai nebėra ta mažesnė blogybė sprendžiant, kas geriau tilptų ankštame vonios kambaryje, – šiuolaikiniuose būstuose vis dažniau atsiranda galimybių įrengti ir ją, ir vonią. Tik ar visada pavyksta išvengti nuobodžios stiklinės dėžės patalpos kampe ar gale įspūdžio, juolab kad galimybių gali būti daug ir įvairių.

Renkantis konkretų dušo erdvės modelį reikėtų išspręsti ploto ir formos santykio klausimą. Naujausi interjero dizaino projektai siūlo pasimėgauti vandens teikiamais malonumais didelėje erdvėje. Įprastą dušą keičia vadinamasis „drėgnasis kambarys“, kuriam skiriama atskira nuo vonios kambario erdvė. Joje įrengiama SPA zona su sėdimąja dalimi, papildomomis kūno masažo vandens srovelėmis, įmontuotomis sienelėje, ar įvairiaspalve šviesos terapija.

Netaupantiesiems erdvės galimi ir kiti dušo modelių sprendimo būdai. Beje, jie yra kur kas praktiškesni ir nereikalaujantys daug išlaidų. Dušą galima įrengti nišoje be durų, atskirtą nuo bendros erdvės vos viena sienele. Taip sutaupomos išlaidos durims, papildomai apdailai ir aksesuarams. Tokio modelio dušo erdvė nereikalauja dušo kabinai būdingų grindų – padėklo, jį pakeičia nuožulnios patalpos grindys su trapu, surenkančiu vandenį. Pastarasis dušo modelis itin populiarus, pasižymintis paprastumu ir patogumu skubantiesiems.

Vida Press

Naujausios tendencijos diktuoja lengvai perregimas stiklo dušo kabinas su atveriamomis ar stumdomomis durimis. Toks dušo modelis virsta trapiu stiklo kubu ar stačiakampiu bet kurioje didesnės erdvės vietoje.

1. Originalus sprendimas

Vida Press

Atviros loftų erdvės suteikia galimybę improvizuoti ir ieškoti įdomesnių variantų kuriant net dušo kabinų projektus. Visai ties laiptų linija suformuota dušinė nugara į laiptus tuo pat metu tampa ir apsaugine siena, suteikiančia erdvei privatumo pojūtį.

2. Oranžinė pertvara

Shutterstock

Išskirtiniai spalviniai sprendimai ir aštrūs, kontrastingi deriniai įprastai dušo zonai gali suteikti netikėtos ekstravagancijos. Sulankstomai pertvaros sienelei parinktą ryškią vitališkumo suteikiančią spalvą dar labai pabrėžia visiškai juodai dekoruotos sienos. Svarbu atminti – vonios kambariuose specialistai rekomenduoja naudoti specialius, drėgmei atsparius dažus net ir toms sienoms ar plokštumoms, kurios neturi tiesioginio sąlyčio su vandeniu.

3. Akcentai

Vida Press

Dušo erdvė paprastai išsiskiria dėmesį kaustančia pagrindine siena, sukuriančia ypatingą atmosferą. Ji gali būti dekoruojama „sugniaužyto“ nerūdijančio plieno, vario plokštėmis ar skaldyto akmens masyvu, kuriuo čiurlena vandens srovelės, primenančios krioklį. Dušo zoną galima paryškinti pagrindinę sieną dekoravus dėmesį patraukiančiais ornamentais ir plonyte stiklo sienele atskyrus dušo erdvę. Joje pritaikytas baltas grakščių linijų dušo ir maišytuvo komplektas pabrėš stiliaus trapumą.

4. Dušas be sienų

Shutterstock

Taupant erdvę vonios kambaryje dušo kabina atskirta plona stiklo siena-durimis. Kad būtų patogiau, siūloma rinktis stumdomąsias duris. Jos padės sutaupyti erdvės ploto. Dušas montuojamas kampinėje erdvės dalyje, o papildomus aksesuarus ir baldus keičia sienoje esančios nišos, skirtos daiktams pasidėti. Ryškus apšvietimas, šviesios sienos ir tamsios grindys vizualiai didina mažą erdvę. Dar viena originali išeitis – dušas be sienų. Tuomet dušo sistema sumontuojama tiesiog vonios kambaryje, tačiau svarbu, kad kambario durys būtų su tinkamu nuolydžiu.

5. Užuolaidos

Shutterstock

Užuolaidos vietoj įprastų dušo kabinos durų vonios kambariui gali suteikti daugiau jaukumo, juolab kad visai nebūtina kabinti įprastos vandeniui atsparios plėvelės iš prekybos centro. Naudokite dušui pritaikytą atsparų vandeniui audinį ir sukursite dekoratyvią dušo draperiją.

6. Praktiškas sprendimas (jam ir jai)

Shutterstock

Jei taupote laiką ir mėgstate praktiškumą, dizaineriai siūlo puikią dušo modelio alternatyvą – dušą dviem. Dvi dušo vietos gali būti įrengtos tiek viena priešais kitą, tiek viena šalia kitos – svarbu palikti tiek vietos, kad būtų patogu netrukdant kitam praustis po dušu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis