Už 107 mln. Lt parduotas G. Versace namas, kuriame jis buvo nužudytas

Aukcione pagaliau parduotas įžymiojo Italijos dizainerio, „Versace“ įkūrėjo Gianni Versace namas, kuriame jis buvo fatališkai nužudytas.

Amerikiečių mados magnatas Joe Nakashas už 41,5 mln. dolerių įsigijo 1997-aisiais nužudyto dizainerio Gianni Versace vilą Majamyje. Milijonierius verslininkas, kuris užsiima mados ir viešbučių verslu, aukcione pasiūlė didžiausią kainą.

Pradinė jos kaina buvo 25 milijonai JAV dolerių (65 milijonai litų). Bendrovės „Fisher Auction Company“ įkūrėjas Benny Fisheris surengė bankroto bylą pačioje 2137 kvadratinių metrų viloje.

Kaip rašo Dailymail.co.uk sklido gandai, jog vilą nori pirkti Davidas Beckhamas. Visgi šie spėliojimai nepasitvirtino. Statymai prasidėjo nuo 25,5 mln. JAV dolerių, o įnirtingiausios varžytuvės vyko tarp  „VM South Beach“ ir milijardierių Donaldo Trumpo sūnaus Eriko ir Glenno Straubo. Paskutinis Trumpų siūlymas buvo 41 mln. JAV dolerių. Už šią sumą nepavykus įsigyti vilos, statymai nebuvo didinami.

Tad vila atiteko Joe Nakashui („VM South Beach“). Tiesa, jo pasiūlyta suma Trumpų statymą lenkė tik 0, 5 mln. dol. Gianni Versace būstas jam atiteko už 41, 5 mln. dol.

J. Nakashas vilą ketina paversti viešbučių. Jis viliasi gauti Versace šeimos leidimą ir pastatą pervadinti „Versace Hotel Villa“. Kadangi prie šios vietos nuolat būriuojasi turistai ir tai jau yra istorija, verslininkas nekeis namo interjero. Jo manymu, viskas turi likti taip, kaip yra.

Tiesa, pradinės vilos kaina buvo žymiai didesnė. Bankrutuojantis telekomunikacijų magnatas Peteris Loftinas bandė namą parduoti net už 125 mln. JAV dolerių (329 mln. Lt). Jis kelerius metus pats gyveno šiame būste, vėliau ketino įrengti viešbutį, tačiau dėl finansinių problemų to nepadarė.

Per visus metus pirkėjų neatsirado, taigi kaina nukrito beveik per pusę – iki 75 mln. JAV dolerių (197 mln. Lt). Kaip rašėme aukščiau, parduota ji už dar mažesnę sumą.

Šis pastatas iškilo 1930 metais. Jame yra dešimt miegamųjų, vienuolika vonios kambarių, šešiolikos metrų ilgio mozaika ir 24 karatų auksu puoštas baseinas. Daugelyje vilos kambarių puikuojasi rankų darbo freskos, itališkas marmuras ir vitražai.

1992-aisiais šį namą įsigijęs dizaineris Gianni Versace už jį sumokėjo 10 mln. JAV dolerių (26,3 mln. Lt), o restauracija atsiėjo dar 33 mln. JAV dolerių (86,9 mln. Lt). Būtent dizainerio pageidavimu name ir buvo įrengtas auksinis baseinas.

G.Versace buvo nužudytas „dėl skolų mafijai“

50-metį G. Versace ant savo namo Majamyje laiptų 1997 metais nušovė serijinis žudikas Andrew Cunananas. Tiesa, po kelių dienų jis pats nusižudė.

Remiantis nauja buvusio Kalabrijos mafijos organizacijos „N'drangheta“ nario Giuseppe Di Bella knyga, dizaineris buvo nužudytas „dėl įsiskolinimų“ krikštatėviams.

Knygoje „Metastasi“ G. Di Bella tvirtina, kad G. Versace išnaudodavo krikštatėvis Paolo De Stefano pinigų plovimo operacijoms vykdyti.

G. Di Bella pasakojo žurnalistui Gianluigi Nuzzi: „Tekėjo pinigų upės iš narkotikų, plėšimų, reketo, paskolų išmušinėjimo. Kalnai pinigų, ir juos reikėjo padaryti švarius“.

„Tam buvo naudojami barai, restoranai, nekilnojamas turtas ir prabangos prekės, bet naudoti ir švarūs verslai, tokie kaip G. Versace“, – pasakoja buvęs mafijos narys.

Naujosios knygos autorius taip pat rašo, kaip 1997 m. Naujųjų metų išvakarėse „N‘drangheta“ susimokė pavogti G. Versace pelenus iš kapinių netoli jo šeimos namų prie Komo ežero. Tačiau planas niekuomet nebuvo įvykdytas.

Romoje įsikūrusio kovos su mafija departamento atstovas Giancarlo Capaldo sako: „Mes pradėjome bylą dėl G. Di Bella teiginių. Jis yra informatorius, o jo informacija anksčiau visuomet pasitvirtindavo“.

Bendrame pareiškime Versace šeima šiuos teiginius apie velionį dizainerį pavadino „neteisingais ir gėdingais“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis