Baldų tendencijos šiam rudeniui

Kaip skamba eilutė žymaus Lietuvos dainininko Stasio Povilaičio dainoje ,,Senais laikais“, pasaulis laukia, kur nuves mada. Jau beveik įpusėjo ruduo, o pasaulis diktuoja naujas baldų ir interjero tendencijas, kurios atkeliauja ir į baldais prekiaujančias parduotuves Lietuvoje.

Spalvos interjere dažnai atlieka pagrindinį vaidmenį kuriant namų stilių. Sparčiai besikeičiančios madų tendencijos pasaulyje šį rudenį teikia pirmenybę ,,sotų“ atspalvį turinčioms spalvoms kaip, pavyzdžiui, slyvinė, pilka ir geltona. Šių, 2014 metų, spalva – mėlyna, kuri išlieka madinga ir rudenį. Mėlyna dominuoja ne tik žymiausiuose interjero dizaino parodose, bet ir ant podiumo. Interjero dizaineriai pažymi, kad nereikia prisirišti prie vieno atspalvio. Žydra, berilo, žalsvai mėlyna, kobalto, safyro, jūros ir elektrinė – mėlynos spalvos atspalviai, kurie gali paversti namus jaukesne vieta poilsiui ir ramybei. 

Rudenį įprasta rinktis tamsesnes ir, kaip šis sezonas skelbia, prabanga pasižyminčias spalvas, turinčias aukso ar kitų tauriųjų metalų atspalvių. Lietuviai šių spalvų nevengia ir noriai perka baldus bei dekoruoja namus būtent tokių atspalvių baldų apmušalais ar interjero detalėmis.

Parduotuvės ,,Magrės baldai“ marketingo vadovė Marta Rudėnienė  pastebi, kad tautiečiai nepriklausomai nuo metų laiko yra linkę rinktis įprastas, nuo seno pamėgtas ir mūsų kraštams būdingas ar gamtoje dažniausiai pastebimas spalvas ir atspalvius: ,,Lietuviai yra pamėgę žemės spalvas – rudą, samaninę, smėlinę. Atšilus orams, ypatingai pavasarį, baldus norintys įsigyti lietuvaičiai renkasi šviesesnius, skaidresnius, daugiau žalumos turinčius interjero baldus“.

Jaukumas ir prabanga

Šiais, kaip ir praeitais metais, šaltuoju metų sezonu žmonės ir toliau renkasi prabanga ir subtilumu pasižyminčius baldus ar jų komplektus, pastebi prekybos centro „Baldų rojus“ atstovai. Kuklumas atsiduria antrame plane, dominuoja puošnūs ir prabanga dvelkiantys baldai. Žinoma, lietuviai daug dėmesio skiria ir funkcionalumui, ir praktiškumui.

Artėjant žvarbesniems metų laikams, lietuviai stegiasi kurti namuose jaukumą ir šilumą, renkasi šiltesnės ir minkštesnės struktūros gobelenus.

Ruduo – solidžių ir brangesnių baldų pasirinkimo metas

Šį rudens sezoną dominuoja prabangi tekstilė ir mėlyni ar tauriųjų metalų (aukso, sidabro, vario) atspalviai. Toks blizgesys ir prabanga būdinga glamūrinio dizaino baldams, kuomet išlaikomas kontrastas tarp poliruoto metalo ir medienos.

Be glamūrinių baldų, daugelį metų iš eilės iš mados Olimpo viršūnės nesitraukia odiniai svetainės baldai. M.Rudėnienės teigimu, lietuviai rudenį perka baldus atsakingiau ir kruopščiau. Labiau atkreipia dėmesį į baldų dizainą ir smulkias detales. Pašnekovė pastebi, kad tautiečiai rudenį perka brangesnius ir solidesnius baldus nei vasara, kuomet išauga poreikis rinktis mokyklinius baldus, kaip, pavyzdžiui, rašomieji stalai, kėdės ar čiužiniai. Rudenį išauga prekyba baldų komplektais bei aukštesnės klasės baldais, kaip, pavyzdžiui, odiniais baldais, kurie vis dar išlieka madingi ir šiais metais.

Nuo seno odiniai baldai žinomi, kaip pati patvariausia baldų apmušalų medžiaga. Daugelis žmonių vertina odinius baldus dėl to, kad juos nesunku prižiūrėti, o namų interjere sukuriamas prabangos ir solidumo pojūtis. Parduotuvėse platus natūralios ir dirbtinės odos baldų pasirinkimas, tačiau patariama rinktis natūralios odos baldus, kuriais galėsite džiaugtis daug ilgesnį laiką: oda ilgiau nenusitrina ir rečiau plyšta.

Itališkas baldų dizainas

Milanas pelnytai yra vadinamas mados sostine. Kiekvienais metais pasaulis laukia, kur juos nuves itališka mada, ne išimtis ir baldų gamintojai. Itališki baldai pasižymi originaliomis ir netradicinėmis idėjomis bei sprendimais interjere. Ateinantį rudens sezoną bus madingi minkšti baldai. Išliks svarbus ir baldų aukštis. Šįkart italai siūlo pažemintus baldus – su žemesnėmis kojelėmis. Kaip įprasta, itališki baldai labai lakoniški ir išlaikę švarią, sterilią baldų liniją. Gyvumo suteikiama įvairiausių spalvų ir raštų interjero detalės, pavyzdžiui, dekoratyvinės pagalvėlės.

Natūralios odos apmušalai taip pat nesitraukia iš mados. Šiemet itališkų baldų gamintojai kuria prabangą interjere blizgiais natūralios odos paviršiais, šviesios medžio spalvos taip pat grįžta į madą.

2014 mteais itin madingas stilių maišymas, kai viena baldų dalis – vieno stiliaus, pavyzdžiui, moderno, o kita – klasikinio ar retro stiliaus. Ši tendencija pastebima renkantis kėdes, stalus, komodas, kurių kojelės stilistiškai skiriasi nuo viršutinės baldo dalies.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis