Ant bangos- erdvei išskirtinumo suteikiančios dekoratyvinės sienų plokštės

Svarstote, kaip suteikti erdvei daugiau išskirtinumo? Efektingu interjero akcentu gali tapti sienos, klasikiniu stiliumi papuoštos dekoratyvinėmis plokštėmis juostelėmis. Interjero dizaineriai pastebi, kad toks sienų apdailos būdas vėl grįžta į madą. Taigi – pasirinkimo galimybių yra daug, o mes siūlome idėjų, kurios padės pasisemti įkvėpimo.

Nauji vėjai


Daugybei senų ir naujų standartinių būstų stinga įgimto charakterio, kuris suteiktų namams autentiško žavesio. Taip, yra dideli vitrininiai langai, galbūt ryškesnės faktūros grindys, bet trūksta ko nors savito, viskas taip banaliai paprasta, jokių architektūrinių elementų ar įdomesnių apdailos sprendimų. Žinoma, kartais užtenka interjerą užpildyti gražiais baldais ir aksesuarais – bet tai tradicinis kelias ir nėra būtina tik juo eiti, nes yra daug galimybių sienas dekoruoti originaliau. Jų buvo gerokai mažiau, kol neprasidėjo gipskartonio amžius, o dabar naujos apdailos medžiagos ir šiuolaikiškos technologijos siūlo įvairiausių alternatyvų, kurios išvaduoja žmogų nuo laikui imlaus darbo. Tad nieko keista, kad dekoratyvinė sienų danga vėl vertinama kaip stilinga ir grįžta į interjerus naujais ir netikėtais būdais.



Dekoruotos sienos
Dekoruotos sienos
Shutterstock nuotr.



Originalus sprendimas


Siena dekoruota apdailos juostomis, iš kurių sukomponuoti aiškių formų rėmai ir grakščiais klasikiniam stiliui būdingais elementais. Tokia apdaila sustiprina harmonijos pojūtį, nes siena vizualiai suskaidyta į akiai malonius mažesnius segmentus, atitinkančius kambario proporcijas. Ji pabrėžia ir interjero stilistinę koncepciją – tai dar viena akivaizdi užuomina į klasikinio stiliaus kanonus, o modernumo įspūdį kuria vienos spalvos sienos paletė ir ta pačia spalva nudažyti apvadai.



Originalus sprendimas
Originalus sprendimas
Shutterstock nuotr.



Kiek daug interjerui gali suteikti reljefiškas dekoras – elegantiškas ir rafinuotas, itin derantis modernios klasikos interjere. Šiandien apdailos juostos dažniausiai gaminamos iš poliuretano, nors naudojama ir mediena, ir gipsas.


Atbraila viršuje ne tik įrėmina apdailą, bet ir naudojama kaip patogi bei funkcionali lentyna, skirta žaviems interjero puošybos elementams sudėlioti. Tiesa, dekoratoriai perspėja, kad niekada nereikėtų lentynos įkomponuoti tiksliai per sienos vidurį – kambarys atrodys vizualiai perskeltas į dvi dalis ir atrodys žemesnis.



Atbraila viršuje
Atbraila viršuje
Gamintojo „Ferm Living“ nuotrauka, salonas „Retroforma“


Nesenstanti klasika


Sienos mediena būdavo apkalamos nuo senų laikų, tokia apdaila itin išpopuliarėjo XVIII amžiuje. Tada pasikeitė apdailos dailylentėmis mada ir jomis imta dekoruoti ne visas sienas – nuo grindų iki lubų, bet tik mažesniąją jų dalį – nuo apačios. Toks sprendimas turėjo tiek estetinės, tiek funkcinės prasmės: jis buvo pasirinktas siekiant paslėpti dėmes, atsirandančias nuo kylančios drėgmės, ir stengiantis apšiltinti sienas. Dažams tapus visuotinai prieinamiems, dailylentės imtos dažyti ryškiomis spalvomis.


Nieko keista, kad tokia puošyba asocijuojasi su vintažine stilistika, bet keisčiausia tai, kad jau visą šimtmetį dekoravimas dailylentėmis vis savaip interpretuojamas – ir vis pavyksta išrasti dviratį. Tad kas suteikia šiuolaikiškumo tokias senas tradicijas turinčiam interjero dekoravimo būdui? Kartais – lentų ar plokščių forma, kartais dekoro elementai, kartais spalva. Medines (ar jas imituojančias) apdailos medžiagas nudažius tiek balta, tiek bet kuria kita su moderniu interjeru asociacijų keliančia spalva įspūdis kardinaliai pasikeičia. O galutinį žodį taria baldai ir aksesuarai.


Masyvios stačiakampės įsprūdomis dekoruotos plokštės atrodo itin solidžiai. Kaip tvirtina profesionalai, nors tai yra investicija, tačiau ji pasiteisina net ir finansiškai, nes nebūtina įsigyti tiek daug efektingo dizaino daiktų, kad interjeras išsiskirtų originalumu. Išskirtumumą pabrėžia ir pasirinktas spalvinis variantas bei ryškiais, stilių išryškinančiais tapetais išklijuota „vidinė“ dalis.


Apie proporcijas


Kokiame aukštyje turėtų baigtis sienos plokštės su atbraila, kad interjeras atrodytų harmoningai? Įdomu tai, kad, pasak dizaino istorijos tyrinėtojų, kadaise tokia sienos danga buvo skirta ir tam, kad kėdžių atlošai nebraižytų sienų, tad netgi buvo griežtos instrukcijos, kokį aukštį ji turėtų siekti (rekomenduota 90 cm). Kaip dabar tvirtina dizaineriai, šiuolaikiniame interjere standartinio aukščio nėra ir negali būti, jį rinktis pagal kėdes būtų tas pats, kaip pagal kilimo dydį spręsti apie kambario plotą. Vis dėlto tokia apdaila turėtų būti verčiau per žema nei per aukšta – ši vizualiai sumažintų kambario dydį, interjeras atrodytų nejaukiai užspaustas ir klaustrofobiškas.



Tinkamas aukštis, kuriame baigiasi sienos plokštelės su atbraila
Tinkamas aukštis, kuriame baigiasi sienos plokštelės su atbraila
Gamintojo „Fiona Wallk Design“, tapetų kolekcija „Heritage“, salonas „Dubingiai“



Akcentinė siena


Akcentinę sieną galima išryškinti vien tik nusipirkus dažų skardinę ar tapetų ritinį. Arba galima pasielgti kūrybiškiau. Originaliai lentjuostėmis dekoruota siena suteikia erdvei gylio, faktūriškumo ir neabejotinai traukia žvilgsnį. Tai vienas paprasčiausių ir lengviausių variantų: medinėmis lentelėmis tereikia apkalti ar apklijuoti visą sieną ar jos dalį ir nudažyti viską viena – sodria ar kontrastingai interjere suspindinčia – spalva, kuri monochrominėje ramioje erdvėje išryškina originalų dekoro išskirtinumą. Tamsi mėlyna, juoda ar pilka atrodo elegantiškai, šiuolaikiškai, o džiaugsmingos ryškios spalvos – žaismingai. Efektas gali būti įvairialypis priklausomai ir nuo to, siauros ar plačios lentelės, didesnio ar mažesnio pločio tarpai, o gal net verta sukomponuoti skirtingo dydžio keturkampių dėlionę.



Akcentinė siena
Akcentinė siena
Shutterstock nuotr.



Erdvę galima vizualiai išplėsti, kai lentjuostės tvirtinamos ne horizontaliai ar vertikaliai, bet kampu! Skirtingo pločio tarpai – itin originalus sprendimas, suteikiantis interjerui dinamiškumo ir, žinoma, atskleidžiantis nežabotą interjero kūrėjo polėkį.


Vienas tradicinių išorinių namo fasado apdailos būdų – kai tarpai tarp platesnių lentų uždengiami prikalant siauras lentjuostes. Beje, ši mada atkeliavo iš Skandinavijos šalių. Tokia fasado apdailos imitacija tinka ir interjere: kambaryje siauras lentjuostes galima paprasčiausiai tvirtinti ant sienos. Grafiška apdaila atrodo itin šiuolaikiškai, kai ritmiškas motyvas kartojasi ažūriniuose metaliniuose balduose ar aksesuaruose.


Apatinė sienos dalis dekoruota tamsios spalvos plokšte, ji sukuria vizualų ryšį tarp visų interjero elementų. Kad siena taptų svarbiausiu interjero akcentu, lygią pilką likusios jos dalies plokštumą pagyvina blizgių juostų dekoras. Stilingas miegamasis – ta erdvė, kurioje tikslingas geometrinis dekoras puikiai atskleidžia visą savo žavesį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis