124 kv.m. butas su terasa Vilniuje, kuriame karaliauja šviesa

Šis modernus, minimalistinis interjeras pasižymi tiksliais ir grakščiais sprendimais, kuriančiais ritmingą visumą. 124 kv. m buto su terasa šeimininkai norėjo lengvo ir šviesaus įspūdžio, kadangi būstas yra viršutiniame namo aukšte, supamas beribio dangaus, debesų ir pro langus besiliejančios šviesos. Erdvumo įspūdį dar labiau sustiprina didelė terasa.

Paprastai iš namų interjero galima greitai pajusti, ar dizaineris su užsakovu rado bendrą kalbą. Šiuo atveju taip ir buvo: veikli užsakovė žinojo, ko nori, ir aiškiai tai išdėstė dizainerei Justei Žibūdienei, todėl darbas vyko itin konstruktyviai ir sparčiai, o rezultatas patiko visiems. Projektas įgyvendintas vos per tris mėnesius.

Kadangi profesinėje aplinkoje klientė dažnai bendrauja su žmonėmis, namuose ji norėjo visiškos ramybės. Dėl to interjere vyrauja balta spalva, subtiliai paryškinama žemės, baklažano, kakavos atspalviais, o grindys – iš natūralios dangos, pagal šeimininkės pageidavimą papilkintos beicu. Vienas iš pirminių prioritetų buvo medžio atsisakymas.

Būtent grindys dažniausiai lemia viso interjero spalvinius sprendimus. Pirmojo aukšto erdvėje su jomis puikiai dera minkštasis komplektas bei lieto akmens stalviršis. Kietiesiems baldams naudotos dažytos MDF plokštės. Kaip sako dizainerė, visos medžiagos kokybiškos ir prabangios – jos nekrinta į akį, bet kelia solidumo ir jaukumo įspūdį.

Interjero ritmą kuria dinamiškos linijos, šviesių ir tamsesnių zonų deriniai, grafiškos kompozicijos. Šie motyvai atsikartoja visose patalpose. Štai vaikų kambariai išsiskiria ryškesnėmis lovomis, kuriančiomis kontrastą su likusia gana neutralia erdve ir teikiančiomis jai žaismės bei gyvybingumo. Žaismingos ir praktiškos detalės suteikia kambariams charakterį. Mergaitės kambaryje virš lovos kabo perforuoto metalo paveikslas, kuris gali būti naudojamas ir kaip lenta nuotraukoms prisegti, taip pat įrengtas jaukus minkštasuolis skaitymui prie lango. Berniuko kambaryje išsiskiria mobili lempa, apšviečianti lentynas ir naudojama skaitant, taip pat spintos rankenėlės, suskaidančios vidinį baldo išdėstymą. Linijų ritmika atsikartoja lentynose ir net tokiose smulkiose detalėse kaip lovos siūlė.

Didžiausiu projekto iššūkiu dizainerė įvardijo svetainės erdvę. Jos planas kiek nepatogus, šiek tiek trūko pločio, tad sutalpinti baldus ir palikti pakankamai erdvės buvo sunkoka. Tačiau pavyko išsisukti nestandartiniais sprendimais – prailginus palangę ji pritaikyta sėdėjimui, o radiatoriai paslėpti po nuimamomis spintelėmis. Lubose esanti nuleidžiamo projektoriaus įpjova įkvėpė naudoti įstrižą liniją kaip interjero detalę, kuri pasikartoja ir koridoriuje, ir baro balde.

Dar vienas geras sprendimas – sutvarkyta įėjimo zona. Erdviame hole nuspręsta sutalpinti šeimos daiktus. Tam specialiai suprojektuota itin talpi kelių dalių spinta. Dėl skirtingo gylio spintelių ir išdėstymo palei kampą ji neapsunkina erdvės, priešingai, į ją įsilieja. Be to, tai ne vien estetika. Durelių plotis atitinka jų funkciją – plačios ten, kur laikoma skalbyklė, džiovyklė ir kiti dideli daiktai, o kitur – siauresnės.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis