Britiška estetika 44 kv. m. būste Vilniuje

Kadangi buto šeimininkas gyvena Londone, dalis daiktų ir motyvų į šiuos namus atkeliavo tiesiai iš Anglijos. Modernus britiškas stilius kuriamas derinant rudą, juodą ir baltą spalvas, metalo atspalvius bei solidžius pavienius elementus.

Įrengiant būstą nuspręsta palikti betonines naujos statybos namo lubas, kurios dizainerei patiko iš pirmo žvilgsnio. Įtikinus šeimininką, kad jos taps išskirtine interjero detale, pamažu išsivystė ir modernaus šiaurės miesto stiliaus koncepcija. Lubas puošia Londone pirktas įspūdingas juodas šviestuvas, kurio diametras siekia net du metrus. Lyg voras prikibęs prie betoninių lubų šis gražuolis dar labiau paryškina įdomią, nenudailintą jų tekstūrą.

Pasak interjero autorės Aušrinės Šeibelienės, gana dažnai tokie interjero „trūkumai“ virsta privalumais galutiniame projekte. Tai įrodo ir netaisyklingos formos vonios kambarys. Neužpildyta sienų erdvė jame paversta nišomis, kurių nematoma dalis puikiai praverčia daiktams susidėti. Viena tokių nišų slepiasi už veidrodžio virš skalbyklės, kita pasiekiama iš dušo kabinos.

Dar vienas įdomus sprendimas – siauras veidrodis, iš tiesų slepiantis atraminę svetainės sienos koloną. Jis dalija sienos plokštumą į dvi dalis, kurių tamsesnioji pusė sukuria erdvės gylio iliuziją, o šviesesnė atskiria poilsio kampą. Gruoblėtos faktūros tapetų ir lygiai švelnia rausva spalva nudažytos sienos sankirta atspindi bendrą šio dizaino idėją – švelnumo ir šiurkštumo derinį.

Kadangi lubos kuria industrinę atmosferą, jaukumo interjerui suteikia laminuotos grindys, mediniai langų rėmai, odiniai baldai, pasteliniai atspalviai. Bendroje erdvėje esanti virtuvės zona vizualiai atskiriama pažemintomis lubomis, kurios taip pat „paminkština“ gruboką lubų tekstūrą.

Miegamojo kambarys pratęsia anglišką tematiką – jo koloritas primena britų mėgstamos juodos arbatos su pienu spalvą. Čia, priešingai nei vonios kambaryje, nesistengta užmaskuoti netaisyklingos geometrinės patalpos formos. Dėl jos atitinkamai išdėlioti baldai, stačiajame kampe įkomponuojant praktišką stalviršį ir lentynas, o „nepatogų“ smailųjį kampą paliekant neužstatytą.

Interjero autorė – dizainerė Aušrinė Šeibelienė.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis