5 gudrybės, kurios pravers auginant kambarinius augalus

Jums patinka kambariniai augalai, bet baiminatės, kad jų priežiūra reikalauja per daug laiko ir pastangų? Nenusiminkite – drąsiai neškite namo „žaliuosius draugus“, o mes atskleisime kelias gudrybes, kad rūpintis augalais būtų lengviau ir paprasčiau.

Augalų laistymui naudokite ledo kubelius


Esate linkę perlaistyti augalus, ypač nedidelius ir jautrius, tokius kaip orchidėjos ir sukulentai? Ši gudrybė su ledukais padės jums nepaskandinti augalų. Tirpstantys ledo kubeliai iš lėto drėkina augalus, nepermerkia žemės. Be to, juos patogu dozuoti, tad žinosite, kad kas savaitę augalus aprūpinate vienodomis vandens porcijomis.


Dauginkite turimus augalus iš sėklų ir auginių


Norite išplėsti savo augalų kolekciją, neleisdami pinigų? Pamėginkite patys užsiauginti naujų augalų iš auginių ar sėklų – pavyzdžiui, maistinius augalus, kurių turite savo virtuvėje. Dauguma iš šių augalų (vaisiai, prieskoninės žolės ir daržovės) galiausiai turės būti perkelti į lauką, bet jūs galite užsiauginti ir puikų tropinį kambarinį augalą, pavyzdžiui, sudaiginę ananaso viršūnę. Jei turite daugiau kantrybės, pamėginkite iš kauliuko užsiauginti avokado medelį.


Shutterstock


Drėgmę palaikyti padės dubenėlis su vandeniu


Įstatykite vazoną į dubenėlį su vandeniu arba laikykite plačią talpą su vandeniu šalia augalo. Vandeniui garuojant drėgmės lygis apie augalą didėja, o tai svarbu daugumai kambarinių augalų, ypač tropinių. Jei statote vazoną į dubenėlį, būtinai jį pakelkite, įbėrę akmenukų, kad drenažo anga neužsikimštų, o šaknys nepradėtų pūti stovinčiame vandenyje.


Augalams laistyti naudokite „smaigus“


Jei augalų laistymui naudosite specialius „smaigus“, jūsų augalai bus sudrėkinti net tada, kai jūs kurį laiką negalėsite (ar pamiršite) juos palaistyti. Galima įsigyti kelis tokių „smaigų“ variantus – ir plastikinius, su talpa vandeniui, ir keraminius antgalius, prie kurių prisukamas butelis su vandeniu. Vanduo lėtai sunksis į dirvą per nedidelę angą (pirmuoju atveju) arba porėtą molį. Bet yra vienas trūkumas – kai kurie „smaigai“ atiduoda vandenį pernelyg greitai, tad savo augalams parinkite tinkamą.


Shutterstock


Taip pat galima įsigyti elektroninį laistymo įtaisą, kurį sudaro vandens skirstytuvas su galimybe reguliuoti laistymą, prijungiamo vamzdelio, prie kurio savo ruožtu galima prijungti kelis „smaigus“ (priklausomai nuo augalų skaičiaus) ir talpos vandeniui. Tik turėkite omenyje, kad visi augalai bus laistomi vienodai.


Grupuokite augalus


Kambariniams augalams labiausiai patinka gyventi draugų kompanijoje. Dauguma kambarinių augalų, ypač tropinių, mėgsta gana didelę oro drėgmę. Augalai garina drėgmę per lapus, todėl sustatyti grupelėmis jie patys sukurs nedidelį drėgmės židinį namuose, kur sausas oras.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis