Viena karščiausių 2019 metų kambarinių augalų tendencijų – paparčiai

Kambariniai augalai – niekada iš mados neišeinančios namų puošmenos. Gyvenant betoninėse miesto džiunglėse, šie interjero akcentai namuose svarbūs yra ne tik dėl savo estetinių savybių, bet ir dėl to, kad jie prisideda prie oro švarinimo. Kalbant apie naujausias jų tendencijas, vieni augalai visuomet yra šiek tiek populiaresni už kitus. Šiemet laikas atėjo paparčiams.

Kodėl paparčiai šiuo metu yra itin madingi kambariniai augalai?


Tropinės tematikos interjero detalės yra madingos jau kelis metus iš eilės. Stambių augalų lapų raštų šiandien galima rasti visur tapetuose, pagalvėlių užvalkaluose, keramikoje, paveiksluose ir pan. Paparčiai dėl savo sodrios žalumos puikiai dera su pastarąja tematika.


Shutterstock


Taip pat žmonės daugiau dėmesio kreipia į sveikatingumo koncepciją ir savo namuose bando sukurti kuo harmoningesnę atmosferą. Papartis namuose yra vertinamas dar ir dėl to, kad žmonėms padeda pagerinti imunitetą, nes sugeria elektromagnetinius spindulius, valo orą.


Kaip šiuos augalus paversti stilinga interjero detale?


Šiais metais madingi yra sodrūs, vešlūs, masyvūs augalai. Kalbant apie kambarinius augalus, 2019 metais galima vadovautis pasakymu „daugiau yra geriau“. Tad renkantis papartį namams, geriausia rinktis jau kiek paaugusį, ypač sodrų variantą. Taip pat neverta apsiriboti vos vienu augalėliu, geriau iškart pirkti kelis.


Vienas populiarių šių žalumynų eksponavimo būdų interjere žaidimas su skirtingais aukščiais ir proporcijomis. Pavyzdžiui, labai gražiai gali atrodyti keli aukščiau pakabinti paparčiai ir vienas žemiau pastatytas papartis.


Shutterstock


Kaip juos prižiūrėti?


Auginimo terpė. Paparčius reikia auginti durpinės žemės mišinyje. Vazone būtinai turi būti geras drenažas.

Vieta. Šie augalai nemėgsta tiesioginės saulės šviesos. Jiems labiausiai tinka šiek tiek pavėsyje esanti, tačiau šilta vieta.


Laistymas. Paparčiai dievina drėgmę. Tad šiuos augalus reikia dažnai laistyti. Taip pat juos nuolat reikia gausiai apipurkšti vandeniu. Žinoma, persistengti irgi nereikia – augalo šaknys neturi būti vandenyje.


Shutterstock


Tręšimas. Paparčiui sparčiai augant, tręšti skystomis trąšomis jį reikia kiekvieną kartą laistant. Tręšimą reikia sumažinti arba visai nutraukti žiemos metu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis