Gėlės, kurios pratęs žydėjimą jūsų gėlyne rudenėjant

Ryškias ir gyvybe pulsuojančias spalvas savo gėlyne norisi išsaugoti kaip įmanoma ilgiau. Jeigu gėlių žydėjimą jame pavyksta pratęsti iki šalnų, kiekvienas gėlininkas-mėgėjas gali ramia širdimi pradėti laukti naujo sezono. Tad parinkome keletą augalų, kurie rudenėjant pratęs žydėjimą jūsų gėlyne.

Jurginai. Jurginai yra be galo gėlininkų mėgstama gėlė, kuri žydi nuo birželio mėnesio iki vėlyvo rudens. Natūraliai šis augalas auga Meksikoje. Auginant juos mūsų klimato sąlygomis, svarbu šiam augalui parinkti saulėtą augimo vietą.


Shutterstock nuotr.


Apskritai jurginai nėra reiklūs priežiūrai, tik svarbu juos auginti tinkamame dirvožemyje. Jie geriausiai auga trąšioje bei purioje žemėje. Jeigu dirvožemis yra sunkus ir nederlingas, jurginus reikėtų sodinti į duobeles su perpuvusiu mėšlu arba kompostu.


Shutterstock nuotr.


Astrai. Astrai yra itin populiarūs dėl savo nereiklumo ir atsparumo. Jie yra skirstomi į anks­tyvuosius (žydi gegužės ir birželio mėnesį), vidutinio ankstyvumo (žydi birželio ir rugsėjo mėnesį) ir vėlyvuosius (žydi rugsėjo ir spalio mė­nesį). Tad vėlyvųjų astrų žiedais, kurie paprastai primena ramunėlės formą, savo gėlyne galime džiaugtis iki šalnų. Šiems daugiamečiams augalams svarbiausia užtikrinti atvirą saulėtą vietą ir trąšią dirvą.


Shutterstock nuotr.


Rudbekijos. Rudbekijos – daugiametės gėlės, kilusios iš Šiaurės Amerikos. Tai atsparios ir lengvai prižiūrimos gėlės, kurios gėlynus puošia iki pat šalnų. Taip pat verta paminėti, kad nuskintos, jos ilgai gali būti pamerktos vazoje. Šiems augalams svarbiausia – saulėta vieta, trąši dirva bei geras drenažas.


Shutterstock nuotr.


Viržiai. Viržiai yra ypatingi tuo, kad jie gėlynus puošia ne tik rudenį, bet jie dekoratyviai atrodo iki pat pavasario. Šie augalai dirvožemiui nėra reiklūs, jiems nebūtina derlinga žemė. Svarbiausia jiems užtikrinti pakankamą šviesos kiekį, nes jie prastai auga po medžiais bei kitose pavėsingose vietose. Pravartu žinoti, kad viržių šaknys yra paviršinės, tad net ir rudenį, esant sausroms, šiuos augalus reikia laistyti.


Shutterstock nuotr.


Chrizantemos. Be chrizantemų sunku įsivaizduoti rudenišką peizažą. Šios rudens gėlės žydi iki pat šalnų. Norint, kad jos žydėtų itin gausiai ir gražiai, reikia užtikrinti, kad jos gautų pakankamai saulės. Taip pat svarbu yra laistymas. Laistant chrizantemas, reikia stengtis, kad jų lapai kuo mažiau sudrėktų – tada neužpuls ligos ir jie nenuskurs.


Shutterstock nuotr.


Vilkpupės (anksčiau vadintos šilokais). Rudenėjančiuose gėlynuose šis augalas yra vertinamas dėl savo žiedų gausos. Vilkpupės yra nereiklios augimo sąlygoms. Jos geriausiai auga nederlingoje, smėlėtoje bei sausoje dirvoje. Šiems augalams svarbu užtikrinti saulėtą augimo vietą ir gerą drenažą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis