Namų kvapai: kaip išsirinkti?

Jūsų namų kvapas yra vienas pirmųjų dalykų, kuriuos žmonės pastebi įžengę pro duris. Namų kvapai gali skirtis priklausomai nuo erdvių, kuriose yra naudojami, tad kaip išsirinkti tinkamiausius?

Namai tai asmeninė Jūsų erdvė, kurioje atsipalaiduojate po dienos rūpesčių. Tai vieta, kurioje atsiskleidžia jūsų asmenybė ir kurią su pasididžiavimu vadinate savo namais. Jūsų namų kvapas yra vienas pirmųjų dalykų, kuriuos žmonės pastebi įžengę pro duris. Tinkamai parinktas kvapas padeda sudaryti ilgalaikį pirmąjį įspūdį apie Jūsų namus. Namų kvapai gali skirtis priklausomai nuo erdvių, kuriose yra naudojami, tad kaip išsirinkti tinkamiausius?


Kokie namų kvapai tinkamiausi Jūsų būstui


Visi turime skirtingus skonius, kai kalbame apie mėgstamus aromatus. Vieniems patinka atpalaiduojantis levandų kvapas, kitiems - gaivinantis saldžiųjų apelsinų kvapas. Jums patinkantys kvapai tikriausiai priklauso ir nuo jūsų nuotaikos bei veiklos. Namų kvapas gali skirtis ir priklausomai nuo erdvių, kuriose jis yra naudojamas.


Namų kvapai virtuvei


Renkantis eterinių aliejų virtuvei pirmiausia reikia atsižvelgti į tai, kokią atmosferą norite sukurti. Ar norite švaraus ir gaivinančio kvapo, ar tokio, kuris sukurtų šiltą ir jaukią atmosferą?


Jei ieškote kažko, kas suteiktų švarią ir higienišką atmosferą Jūsų virtuvėje, tuomet rekomenduojame eterinių aliejus, kuriuose yra greipfrutų, kadagių, bergamočių ir laimų, sukeliančių gaivios energijos pojūtį jūsų virtuvėje.


Namų kvapas
Namų kvapas
Shutterstock nuotr.

 

Tačiau jei ieškote ko nors šiltesnio, kas suteiktų virtuvei jaukumo, puikiai tiks cinamono eterinis aliejus. Cinamono aromatas sukelia jaukumo, šilumos ir geros savijautos jausmą. Jį lengvai galima supainioti su ką tik iškepta duona ar pyragais, todėl tai idealus pasirinkimas jūsų virtuvei.


Namų kvapai svetainei


Svetainė - tai patalpa, kurioje galite susitikti su draugais arba atsipalaiduoti dienos pabaigoje prie televizoriaus. Tai taip pat kambarys, kuriame galbūt norėtumėte parodyti savo asmenybę arba eksperimentuoti su įvairiais kvapais, priklausomai nuo nuotaikos.


Jei svetainėje vaišinatės su draugais, galite pasirinkti šiltą ir jaukų kvapą, pavyzdžiui, vanilės, pušų ar saldžiųjų apelsinų. Šie kvapai puikiai tinka norint šiltai sutikti svečius ir priversti juos iš karto pasijusti kaip namie, tačiau jie nėra pernelyg stiprūs.


Jei pasibaigus sunkiai dienai patraukiate į svetainę - norite atsipalaiduoti. Tuomet rekomenduojame eterinių aliejus, kuriuose yra greipfrutų, ylang-ylang ir eukaliptų - tai puikus derinys visiškam atsipalaidavimui.


Namų kvapai miegamajame


Jūsų miegamasis - tai vieta, kurioje atsipalaiduojate ir miegate. Tikriausiai šiame kambaryje praleidžiate daugiausiai laiko, todėl svarbu išsirinkti ir tinkamą namų kvapą. Norite pasirinkti ne tik maloniai kvepiantį aromatą, bet ir atpalaiduojantį aliejų, kuris padėtų gerai išsimiegoti.


Todėl rekomenduojame eterinių aliejus, kuriuose dera bergamotės, levandos, smilkalai ir ramunėlės - tai puikiai padės jums ramiai išsimiegoti. 


Jei ieškote intymumo ir romantikos, išbandykite tokius eterinius aliejus kaip jazminų, rožių, ylang-ylang ir sandalmedžio. Šie saldūs, svaiginantys aromatai puikiai tinka jausmingai, romantiškai nuotaikai sukurti.


Namų kvapai vonios kambariui


Pagrindinis vonios kambario tikslas - išlaikyti gaivų ir švarų kvapą. Štai kodėl tiek daug žmonių savo vonios kambariuose renkasi oro gaiviklius. Tačiau galite atsisakyti sintetinių oro gaiviklių kvapų ir vonios kambariui aromatizuoti rinktis natūralius ir ekologiškus eterinius aliejus.


Vonios kambarys
Vonios kambarys
L. Garbačausko nuotr.


Citrinų, eukaliptų ir arbatmedžių eteriniai aliejai pasižymi antibakterinėmis savybėmis ir užtikrina, kad jūsų vonios kambarys kvepėtų švara ir higiena. Taip pat galite rinktis pušų, eglių ar greipfrutų kvapus, kad vonios kambarys išliktų gaivus.


Jei po ilgos ir sunkios darbo dienos planuojate ramią ir atpalaiduojančią vonią, levandų eterinis aliejus gali būti tinkamas pasirinkimas. Levandų aliejaus galite įlašinti į vonios kambaryje esantį difuzorių, kad patalpa prisipildytų atpalaiduojančio aromato. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis