Virtuvės ir svetainės sintezė: 5 atviros koncepcijos namų ypatumai

Šiuolaikiniame ir moderniame interjero dizaino stiliuje itin populiarus yra atviros koncepcijos aplinkos išplanavimas. Tai praktiškų virtuvės baldų ir stilingos svetainės sintezė. Namų savininkai ypač vertina tokį išplanavimą, nes jis leidžia efektyviai išnaudoti gyvenamąjį plotą. Taigi, kuo išsiskiria tokia namų koncepcija? Pateikiame 5 pagrindinius bruožus.

1. Daugiafunkciniai sprendimai ir universalumas


Universalūs virtuvės baldai
Universalūs virtuvės baldai
Senukai.lt nuotrauka


Atvirame kambarių išplanavime panaikinamos įprastos ribos tarp virtuvės, svetainės ir kitų būsto erdvių. Šio interjero sumanymo pagrindas – kruopščiai parinkti virtuvės baldai, kurie būtų tinkami visiems kulinariniams sumanymams, ir tuo pačiu savo stiliumi prisidėtų prie norimos pasiekti estetikos ir bendros namų atmosferos. 


Virtuvė tradiciškai laikoma namų širdimi, o atviros koncepcijos gyvenamajame būste ji užima ne mažiau svarbią vietą. Modernūs virtuvės baldai pasižymi multifunkciniais elementais ir puikiai dera su šiuolaikine interjero estetika. Pavyzdžiui, universali virtuvės salelė gali akimirksniu transformuotis iš maisto ruošimo erdvės į valgomąjį stalą arba stilingą barą. Taip panaikinamos ribos tarp skirtingų erdvių ir maksimaliai išnaudojamas būsto plotas.  


Taip pat šiuolaikiniai virtuvės baldai pasižymi naudingomis funkcijomis ir minimalistiniu dizainu, kuris puikiai dera prie modernių interjero mados tendencijų. Tokių baldų panaudojimo galimybės yra labai plačios – nuo išskirtinių daiktų laikymo sprendimų iki elegantiškų virtuvės stalų. 


2. Vientisumo ir darnos estetika 


Kuriant atviros koncepcijos interjerą, didžiausias dėmesys skiriamas vientiso vaizdo, derančio su greta esančia svetaine, kūrimui. Svarstydami, kokie virtuvės baldai stovės jūsų namuose, atsižvelkite ne tik į jų funkcionalumą. Medžiagos, spalvos ir formos turėtų derėti su bendra gyvenamosios erdvės tema. Rinkitės virtuvės baldus, kurie turi bendrų dizaino elementų su svetainės baldais. Taip sukursite glaudų ryšį tarp šių būsto dalių ir vientisą erdvę. 


Pavyzdžiui, jei jūsų svetainė pasižymi šiuolaikišku, minimalistiniu dizainu, aptakiomis formomis ir neutraliomis spalvomis, rinkitės virtuvės valdus, kurie atkartotų šias spalvas ir formas. Atkreipkite dėmesį į aptakias spinteles be rankenėlių ir suderintų spalvų paviršius. Rezultatas – rafinuota ir estetiška erdvė, kurioje dingsta ribos tarp virtuvės ir svetainės. 


3. Tikslingas baldų išdėstymas 


Tikslingai išdėstyti svetainės baldai
Tikslingai išdėstyti svetainės baldai
Senukai.lt nuotrauka


Atviros koncepcijos būsto grožis atsiskleidžia, kai tarp kambarių nelieka ribų. Virtuvė ir svetainė gali būti suprojektuotos taip, kad jos nebūtų atskiros patalpos, o estetika ir funkcionalumas derėtų tarpusavyje. Norint užtikrinti darnią integraciją, būtina kruopščiai pasirinkti, kokie ir kaip bus išdėstyti baldai, taip siekiant sklandaus perėjimo iš vienos erdvės į kitą. 


Norėdami efektyviau išnaudoti gyvenamąjį plotą, apsispręskite dėl konkrečios vietos, kur stovės baldai. Pavyzdžiui, nukreipus sofą kartu ir į virtuvę, ir į svetainę, išgausite dvigubą naudą: jaukų kampelį svečiams priimti ir galimybę gaminančiam žmogui dalyvauti socialinėse veiklose. Atviros koncepcijos erdvėje strategiškai išdėstę baldus galite sukurti atskiras zonas, nenaudodami fizinių sienų virtuvei ir svetainei atskirti.


4. Funkcionalumas


Funkcionalumas yra vienas iš dviejų kertinių elementų atviros koncepcijos gyvenamajame būste, todėl ypač svarbu tinkamai parinkti virtuvės baldus. Modernios virtuvės interjero dizaine pirmenybė teikiama efektyviam erdvės panaudojimui, tad geriausia ir ieškoti efektyvių daiktų laikymo sprendimų, kurie padėtų išvengti netvarkos. Nuo paslėptų spintelių iki ištraukiamų sandėliuko lentynų – šios funkcijos padeda palaikyti funkcionalią ir tvarkingą virtuvės aplinką.


Rekomenduojama pasirinkti lentynas su įmontuotais stalčiais, kad svarbiausi daiktai būtų lengvai pasiekiami, o bendras interjero vaizdas išliktų minimalistinis. Atkreipkite dėmesį į sprendimus, kurie taupo vietą ir nedrumsčia vientiso dizaino vizijos. Tokia erdvė bus ne tik patogi, bet ir vizualiai patraukli.


5. Darnios spalvų paletės


Tinkamai suderintos spalvos yra be galo svarbios bet kokiame kambaryje, o atviros koncepcijos interjeras – ne išimtis. Virtuvės ir svetainės erdvių spalvų suderinimas sukuria darnų vizualinį įspūdį. Pirmiausia, pasirinkite pagrindinę spalvą, kuri pasikartos abejose erdvėse. Nesvarbu kokią spalvų paletę pasirinksite – natūralią, modernią ar neutralią – svarbiausia sukurti vientisumo pojūtį. 


Kuriant šį vientisą vaizdą, į spalvų paletę įtraukite virtuvės ir svetainės baldus bei jų akcentus. Tinkamai naudodami spalvas užtikrinsite sklandų perėjimą tarp šių erdvių, taip sustiprindami atviros koncepcijos gyvenimo būdo įspūdį. 


Taip pat nepamirškite, kad daug lemia ir apšvietimas. Tinkamai išdėstyti šviestuvai gali išryškinti žemės tonų šilumą arba apšviesti ryškius akcentus ir taip prisidėti prie bendro estetinio jūsų namų patrauklumo. 


Atviros koncepcijos idėja jūsų namams


Pasirinkę universalų išplanavimą, atkreipdami dėmesį į funkcionalumą ir kurdami vizualinį ryšį tarp virtuvės ir svetainės baldų, galite sukurti namus, kurie būtų ne tik patogūs, bet ir stilingi, rafinuoti. Galiausiai, dar kartą svarbu paminėti, kad nesvarbu kokius baldus, dizainą ar spalvų paletę pasirinksite – svarbiausia yra vientisa erdvė.


Susidomėjote atviros koncepcijos namų interjeru? Norite suderinti savo svetainę ir virtuvę vienas kitą papildančiais baldais? Apsilankykite senukai.lt internetinėje parduotuvėje, kurioje rasite platų stilingų baldų pasirinkimą ir puikius kainų pasiūlymus.

Užsakymo nr.: PT_85666

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis