Prancūziškas interjero stilius: kokios dizaino pamokos jame slypi?

Tiems, kurie mažai ką yra girdėję apie prancūzišką interjero stilių, paprasčiausia jį pristatyti palyginimu: prancūziškas interjeras, kaip prancūzė moteris, – paprastas ir kartu be galo elegantiškas. Tai iš tiesų yra išskirtinis stilius, kuriame klasika yra pagardinta modernumo prieskoniu. Parinkome kelias dėmesio vertas interjero pamokas, kurias derėtų perimti iš prancūzų.

Namų charakterio kūrimas derinant skirtingus stilius. Prancūziški interjerai spinduliuoja tuo je ne sais quoi, kurį sunku ir apibūdinti, ir atkartoti. Prancūzų namai išsiskiria iš pirmo žvilgsnio atrodytų pastangų nereikalaujančiu rafinuotumu. Toks įspūdis iš dalies yra pasiekiamas drąsiu skirtingų stilių derinimu. Čia viename kambaryje gali derėti XVIII a. menantys interjero akcentai su moderniais baldais ir šiuolaikiniais šviestuvais. Toks netikėtų elementų derinimas sukuria iš tiesų ypatingą erdvės charakterį.


Shutterstock


Netobulumas yra namų unikalumo dalis. Prancūziškame interjere, palyginus jį su kitais interjero stiliais, yra nedaug perfekcionizmo. Tokiuose namuose tikru lobiu yra laikomi paveldėti seni baldai bei kitos interjero detalės, kurios turi savo kilmės istoriją. Taip pat jiems nėra baisūs tokie namų defektai, kaip įtrūkusios grindų plytelės, aprūkęs senovinis židinys ar įbrėžimai ant senos odinės sofos. Tokios detalės prancūziškuose namuose netgi yra laikomos unikaliomis ir papildomo charakterio erdvei suteikiančiomis.


Shutterstock


Pagarba istorinei praeičiai. Prancūzijoje yra daug XVII, XVIII bei XIX amžiaus daugiabučių su butais, kurie pasižymi savo išskirtinėmis istorijomis ir ypatingomis auromis. Tad kuriant namų interjerą, yra atsižvelgiama į istorinę pastato praeitį. Tokios praeitis nėra bandoma paslėpti, o atvirkščiai ją stengiamasi pabrėžti.


Shutterstock


Naujo gyvenimo suteikimas panaudotiems daiktams. Paprastai prancūziškuose interjeruose naujausios interjero tendencijos didesnės įtakos neturi. Čia daugiau pastangų yra dedama į senų daiktų prikėlimą naujam gyvenimui. Prancūzijoje populiaru pirmiausia baldų ieškoti įvairiose sendaikčių parduotuvėse, o ne naujausiuose interjero salonuose.


Shutterstock


Asmeninės istorijos atspindys interjere. Kadangi namai turi asocijuotis su pozityviomis emocijomis, namus reikia užpildyti širdžiai mielais prisiminimais. Tai gali būti fotografijos, iš kelionių parvežti suvenyrai, mėgstamos knygos bei muzikiniai įrašai ir pan.


Shutterstock


Natūralus gyvenimo būdo įsiliejimas į namų erdvę. Kaip jau minėjome, prancūziškų interjerų išskirtinė savybė pastangų nereikalaujantis rafinuotumas.


Shutterstock


Tokį stiliaus paprastumo jausmą padeda sukurti tai, kad namai yra įrengiami taip, kad jie puikiai atitiktų būsto savininkų judėjimą per kambarį. Čia yra pakankamai vietų ir patogiai pasisėdėti, ir sutalpinti visus savo mylimus daiktus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis