59,16 m² dviejų aukštų loftas, kuriame netrūksta meniškų sprendimų

Dviejų aukštų loftas įrengtas renovuotame septintojo dešimtmečio pastate. Anksčiau čia veikė meno dirbtuvės, o naujai suprojektuotame bute taip pat netrūksta meniškų sprendimų – nuo ryškiaspalvių paveikslų, grafiškais darbais dekoruotų pertvarų iki statulėlių, parsivežtų iš viešnagių užsienio šalyse.


Objekto dosjė:


Tipas – loftas renovuotame 7-ojo dešimtmečio pastate.


Plotas – 59,16 m².


Gyvenamoji erdvė – bendra svetainės ir valgomojo erdvė, bendra miegamojo ir darbo kambario erdvė.


Gyventojai – butas patogus gyventi porai.


Projekto autorė – interjero dizainerė Donata Skorupskaitė-Liaukevičienė.


Tai jau ne pirmas autorės projektas šiame pastate, šį kartą ji norėjo mažesnėmis išlaidomis sukurti stipresnį vizualinį efektą. Užsakovo vizija buvo patogūs, šiuolaikiški ir nuomai patrauklūs apartamentai, kad būtų naudojamos patvarios medžiagos, išlaikytas kokybės ir kainos santykis. Įrengimo darbai prasidėjo visiškai tuščiose patalpose, kuriose tebuvo perdanga. Pirmiausia reikėjo išplanuoti erdves esamame plote prisitaikius prie jau priimtų sprendimų, pavyzdžiui, cokoliniame aukšte, kur dabar įrengtas miegamasis ir darbo kambarys, langai yra tik vienoje sienoje, jie neaukšti, todėl kita šio aukšto dalis praranda dienos šviesą. Kad šviesos kitoje kambario pusėje netrūktų, buvo nuspręsta atsisakyti durų – miegamojo ir darbo zonos paliktos atviros. Erdvė išsiskiria ir tuo, kad pirmojo aukšto lubos itin aukštos, o cokolinio – žemesnės, todėl pritaikyti skirtingi vizualiniai sprendimai. Pirmame aukšte dalis lubų nudažytos tamsiai, apatiniame sukurtas kuo aukštesnių lubų įspūdis pasirinkus šviesias spalvas.



Buto interjeras
Buto interjeras
Lina Stankevič



Kadangi svetainės siena plati, ją nuspręsta pagyvinti nestandartiniu dideliu veidrodžiu, taip sukurta didesnės erdvės iliuzija ir tarsi pratęsta erdvė už sofos.


Kad erdvės neapsunktų, apartamentuose pritaikytos atviros lentynos. Svetainėje esanti lentyna – dvipusė, čia sudėliotas dekoras matomas tiek lipant laiptais, tiek būnant antrame aukšte.


Dėl praktiškumo didžioji dalis interjero medžiagų – dirbtinės, pavyzdžiui, vietoje natūralaus medžio parketlenčių pasirinktos laminuotos grindys, o baldų fasadai pagaminti iš laminuotos plokštės. Vienintelė tikra medžiaga – betoniniai paviršiai: virtuvės siena, laiptai ir cokolinio aukšto lubos.



Buto interjeras
Buto interjeras
Lina Stankevič



Betonas suteikia loftams būdingo stilingo grubumo, o medis ir jo imitacijos – šilumos ir jaukumo. Užsakovas norėjo pilkšvų ir neutralių atspalvių, kurie ilgiau išliktų šiuolaikiški ir atrodytų solidžiau. Grafiškomis interjerą puošiančiomis detalėmis tapo juodų linijų elementai: pertvaros, atviros lentynos, šviestuvai, laiptų turėklai, baldų kojelės. Kadangi šio pastato architektūroje vyrauja stačiakampės formos, o apartamentų erdvė yra beveik kvadratinė, čia tarsi natūraliai atsirado daugiau kampuotų baldų ir griežtų linijų.


Atvira metalinė pertvara skiria virtuvės ir prieškambario zonas. Kad būtų išvengta greta prieškambario spintos atsiradusios netvarkos, pavyzdžiui, besimėtančios avalynės, ši zona pridengta metaline pertvara, puošta paveikslais. Šalia kabantis veidrodis praplečia erdvę ir kuria papildomą dekorą atspindėdamas pertvaros paveikslus.



Buto interjeras
Buto interjeras
Lina Stankevič



Viena universaliausių vietų šiame lofte – valgomojo erdvė, čia patogu priimti svečius, žaisti stalo žaidimus, dirbti kompiuteriu, gaminti maistą ir, žinoma, valgyti. Valgomasis atsirado pirmojo aukšto patalpos centre ir tapo namų ašimi, aplink kurią verda gyvenimas.


Valgomojo sala – itin funkcionali, tai ne tik stalas, bet ir savotiška pertvara, atskirianti virtuvės ir svetainės zonas. Iš vienos pusės ant stalviršio įkurdintas augalų sodelis paslepia svetainės pusėje esantį televizorių, iš kitos – maisto gaminimo zoną.



Buto interjeras
Buto interjeras
Lina Stankevič



Renkantis baldus ieškota darniausių medžiagų ir spalvų kombinacijų, taip pat atsižvelgta į medžiagų savybes. Svarbu buvo pasirinkti patvarias ir kuo atsparesnes teplumui medžiagas, pritaikyti praktiškus sprendimus ir atrasti optimalias kainas.


Cokoliniame aukšte įrengta vientisa miegamojo ir darbo kambario erdvė, o kadangi šios patalpos lubos neaukštos, interjero dizainerė pritaikė šviesius sprendimus, kurie padėjo sukurti aukštesnių lubų įspūdį ir neprarasti erdvumo pojūčio. Vienintelė atskira patalpa šiame aukšte – vonios kambarys, kitur nuspręsta atsisakyti erdvių skaldymo ir sudalijimo pertvaromis su durimis – kad dėl langų stygiaus būtų išvengta tamsių patalpų. Miegamojo ir darbo bei drabužinės zonas skiria šviesai laidi stiklo blokelių siena – tai ir praktiškas, ir stilingas dizaino sprendimas. Dalis miegamojo lubų dengtos gipso plokštėmis, o kitoje dalyje paliktas atvirai matomas betonas, suteikiantis erdvei išskirtinumo. Projekto autorė baldus projektavo taip, kad jų nebūtų per daug ir pakaktų vietos daiktams, jei čia svečiai apsistotų trumpesniam laikui. Vietoje uždaros didelės spintos pasirinkta erdvė už darbo vietos, atviras lentynas čia paslepia stiklo blokelių siena, tai kompaktiška, funkcionali ir ekonomiška drabužinė. Drabužinė ir darbo zona sudaro tarsi atokesnį ir privatesnį kampą, kuriame galima lengviau susikoncentruoti į darbus.


Cokoliniame aukšte langai yra tik vienoje sienoje, kadangi jie nedideli, kita šio aukšto dalis praranda dienos šviesą. Kad natūralios šviesos patalpos gale nepristigtų, nuspręsta atsisakyti durų – miegamojo ir darbo zonos paliktos atviros.


Butą puošia loftinio stiliaus betoniniai laiptai su minimalistiniais industrinio braižo turėklais, juodi metaliniai turėklai šviesioje erdvėje tampa papildoma dekoro detale.



Buto interjeras
Buto interjeras
Lina Stankevič



Apatinio aukšto lubos žemesnės, todėl pasirinkus šviesias spalvas stengtasi sukurti vizualiai aukštesnių lubų įspūdį. Projekto autorė nusprendė palikti natūralią betono perdangą atvirą, interjerui ji suteikė loftams būdingo grubumo.


Miegamojo ir darbo bei drabužinės zonas skiria šviesai laidi stiklo blokelių siena – tai ir praktiškas, ir stilingas dizaino sprendimas.



Buto interjeras
Buto interjeras
Lina Stankevič



Interjere pritaikyti šiuolaikiniai LED apšvietimo sistemos sprendimai, o kadangi čia nemažai skirtingai jungiamų šviesos grupių, iš kurių vienos skirtos akcentiniam apšvietimui, tinkamiausias pasirinkimas buvo LED juostos. Kai kurios jų yra visiškai paslėptos, kitos juostos įmontuotos į minimalistinio dizaino profilius, tapusius linijiniais grafikos elementais. Svetainėje parinkti siauresniu kampu šviečiantys prožektoriai, toks apšvietimas suteikia daugiau jaukumo nei plačiai sklindanti šviesa. Išskirtiniu šviestuvu akcentuota valgomojo zona – kadangi sala yra daugiau nei dviejų metrų ilgio, čia pritaikytas ilgas lubinis šviestuvas. Vonios kambaryje esantys juodi lubiniai šviestuvai – tarsi valgomajame esančio šviestuvo tąsa, tik jei valgomajame kabo aštuonios lempos, čia – tik dvi. Pilkos vonios kambario akmens masės plytelės pritaikytos prie bendros apartamentų stilistikos ir betoninių pilkų paviršių. Kadangi apartamentai projektuoti nuomai, pasirinktas patogus modernaus vonios kambario su dušo kabina variantas – čia viskas turi būti pritaikyta patogiam ir greitam gyvenimo būdui.


Vonios kambaryje kartojasi iš kitų buto erdvių ataidintys stilistiniai sprendimai: juodi kabantys šviestuvai, apskriti veidrodžiai, atviros lentynos ir pilki atspalviai.


Peržvelkite visas interjero nuotraukas:




Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis