PRIEŠ IR PO: Senos patalpos transformacija į jaukią virtuvę, kurioje renkasi visa šeima

Virtuvė - viena svarbiausių vietų namuose. Čia gimsta ne tik kulinariniai šedevrai, tačiau ir būriuojasi šeimos nariai po ilgos dienos, per šventes renkasi giminės, draugai. Jauki ir funkcionali virtuvė yra būtina kiekvienam, nusprendusiam įsigyti ar atnaujinti būstą.

Vilnietė Joana Eivienė ir jos šeima, įsigijusi nuosavą namą, nelaukdami pradėjo būsto transformacijas. Pirmiausiai jie nusprendė imtis virtuvės pokyčių. „Virtuvėje nusprendėme naikinti žalias plyteles ir nulupti vyšninės spalvos tapetus. Virtuvės patalpa dėl spalvos derinio mums labai nepatiko - buvo šalta, niūri bei vizualiai atrodė mažesnė" , - pasakoja Joana.



Virtuvė prieš pokyčius
Virtuvė prieš pokyčius
Asm. archyvas



Virtuvė prieš pokyčius
Virtuvė prieš pokyčius
Asm. albumo nuotr.



Virtuvė prieš pokyčius
Virtuvė prieš pokyčius
Asm. albumas


Anot Joanos, svarbiausias žingsnis virtuvėje buvo patalpoje sutalpinti L formos virtuvės komplektą. Norint tai padaryti, reikėjo nugriauti bei iš naujo sumūryti vieną sieną, panaikinti duris į vonios kambarį, o įėjimą į vonios kambarį padaryti iš kito kambario. „Vėliau virtuvės kambario patalpa buvo sujungta su prieangiu. Siekdami vientisumo aplinkoje, drabužių spintą sujungėme su virtuvės baldų komplektu. Taip vizualiai padidinome virtuvę ir tuo pačiu šiuo metu turime pakankamai vietos pasidėti lauko drabužiams ir kitoms smulkmenoms", - pasakoja Joana.



Virtuvė po pokyčių
Virtuvė po pokyčių
Asm. albumo nuotr.



Jauna šeima norėjo, jog virtuvėje būtų gera leisti laiką, ji būtų jauki, jos aplinka ramintų, todėl nesirinko išskirtinių, pretenzingų interjero detalių. Virtuvės dekorui šeima pasirinko šviesias, pastelines spalvas, nes jos vizualiai padidina patalpas, be to, suteikia subtilios prabangos. Norėjome sujungti klasiką bei šiuolaikiškumą, todėl baldai atitinka apibūdinimą moderni klasika” , - teigia Joana.



Virtuvė po pokyčių
Virtuvė po pokyčių
Asm. albumo nuotr.



Virtuvė po pokyčių
Virtuvė po pokyčių
Asm. albumo nuotr.



Nors virtuvės transformacijos vyko sklandžiai, vis dėlto šeima susidūrė ir su keliais sunkumais. Kadangi aš nesu interjero dizainerė, iš pirmo žvilgsnio paprastiems dalykams skyriau nemažai savo laiko. Būsimą virtuvės vaizdinį susikūriau galvoje, o ne modeliavau projektą naudodamasi kokia nors kompiuterine programa. Sunku buvo išsirinkti grindų plyteles bei virtuvinio stalviršio raštą, spalvas, kad tarpusavyje derėtų. Teko ne kartą apsilankyti pas plokščių gamintojus su plytelių pavyzdžiais, kol išsirinkome tai, ko norime", - sunkumus vardina Joana.



Įėjimas į virtuvę
Įėjimas į virtuvę
Asm. albumo nuotr.



Be to, anot moters, daug laiko ir energijos buvo skirta virtuvinio rankenėlių paieškai. Jauna šeima norėjo, kad rankenėlės būtų patogios ir šlifuoto metalo spalvos. Joanai pagaliau radus patikusį modelį, moteris sužinojo, jog rankenėlės yra tik juodos arba auksinės spalvos. Teko patiems užsisakyti rankenėles tiesiai iš gamintojo Portugalijoje, nes Lietuvos įmonės teigė, kad kitokių spalvų nebūna. Internete radus ir parodžius gamintojams, kad kitos spalvos vis dėlto egzistuoja, norimos spalvos rankenėles atsivežti atsisakė", - pasakoja Joana.


Būsto remontų darbai, į kuriuos įsitraukė visa šeima, truko beveik metus. Per juos buvo pakeista elektros instaliacija, sumontuotas grindinis šildymas, perstatytos sienos, įdėtos naujos betoninės grindys, atlikti santechnikos darbai. Kartais, bežiūrėdama į smėlio kalnus ir kanalizacijos vamzdžius pamąstydavau: „Na, ir kam reikėjo pradėti tų žalių plytelių virtuvėje naikinimą? Gal kaip nors būtume pripratę ir prie jų?". Vis dėlto dabar labai džiaugiamės, kad viską pasidarėme taip, kaip ir svajojome", teigia Joana. Anot moters, kiekvieną dieną grįžusi namo ji vis dar džiaugiasi tuo, ką mato. Dabar čia žymiai jaukiau, šviesiau bei erdviau, o virtuvė tapo šeimos traukos centru.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis