Įspūdingas 220 kv. m. namas Vilniuje: ne kiekvienas išdrįstų čia apsigyventi

Veikiausiai retas išdrįstų apsigyventi tokiuose ryškiuose, kupinuose spalvų ir raštų, eklektiškų derinių namuose su paukščių skulptūromis, žvelgiančiomis nuo komodų ir stalelių. Tačiau šio projekto užsakovai nė nedvejojo – nuotaikingi džiunglių tematika alsuojantys namai buvo būtent tai, kur jie norėjo įsikurti.

Objekto dosjė:


Tipas – gyvenamasis dviejų aukštų namas.


Plotas – 220 m².


Gyventojai – trys asmenys.


Projekto autorė – interjero dizainerė Beata Senkevič (www.interdio.lt).


Erdvaus dviejų aukštų gyvenamojo namo eksterjeras gana įprastas, tačiau viduje – netikėtas ryškių spalvų, raštų ir neeilinių sprendimų sprogimas. Tautiečių namuose tokių interjerų negausu, ne kiekvienas pasiryžtų intensyvumu kasryt pasitinkančioms erdvėms, tačiau, pasak projekto autorės, interjero dizainerės Beatos Senkevič, užsakovai norėjo būtent tokios stilistikos. Prieš įrengimą privataus dviejų aukštų namo erdvės buvo koreguotos minimaliai – pakeistas kelių pertvarų išdėstymas. Pirmas aukštas padalintas į „moteriško“ ir „vyriško“ pobūdžio dalis: įrengtas darbo kambarys vyrui ir siuvimo – moteriai. Šiuos kambarius vienija bendra jauki svetainė su židiniu, ryškus valgomasis ir virtuvė. Tame pačiame aukšte įrengta didelė drabužinė-sandėliukas, sanitarinis mazgas ir pagalbinės patalpos. Antrasis aukštas privatesnis, čia įkurti miegamieji, drabužinės ir papildomi vonios kambariai. Namuose siekta sukurti gamtos, džiunglių ir atostogų įkvėptą interjerą, tarsi poilsio oazę, tačiau ne mažiau svarbu buvo išlaikyti namų funkcionalumą, kad juose nestigtų vietos daiktams laikyti, o patalpos būtų išplanuotos sumaniai ir pritaikytos gyventi patogiai.


Interjero idėjas padiktavo sodri melsvai žalia svetainės sienų spalva, pagal ją buvo parinkti intensyvūs džiunglių motyvų ir geometriniai raštai, tapę stilinga sienų atsvara.


Svetainėje pinasi spalvos, raštai ir medžiagos: sodrią melsvai žalią sienų spalvą praskaidrina ryškūs rožiniai akcentai, ramybės suteikia rudas odinės sofos atspalvis, o džiunglių tematiką pabrėžia du klasikinių linijų foteliai ir kruopščiai pritaikytos detalės.Svetainė
Svetainė
Jevgenija Žukova-Černova ir Darius PetrulaitisInterjere vyrauja natūralios medžiagos: daugelyje kambarių eglutės raštu išklotos medinių lentelių grindys, parinkti mediniai baldai ir apdailos elementai, miegamojo akcentu tapo klinkerio plytų siena, o virtuvė papuošta margomis majolikos plytelėmis. Namuose darniai sugyvena intensyvūs atspalviai – žali, mėlyni, raudonojo vyno, terakotos, o jiems harmonizuoti panaudotas medaus geltonis, balta ir ruda. Gyvybingumo erdvėms suteikia skirtingos baldų ir interjero elementų medžiagos, tokios kaip sendinta oda, prabangiai atrodantis veliūras, metalas, stiklas. Svarbus ir raštų žaismas, svetainėje akį traukia vyšninės spalvos augaliniais motyvais, papūgomis ir beždžionėmis margintos užuolaidos, palmių šakelėmis puošti foteliai, o valgomajame – raibuliuojančio geometrinio rašto kėdės, kurių piešinys itin dera su keraminių plytelių siena virtuvėje. Dar viena džiunglių įkvėpto interjero puošmena – aukso spalvos papūga, kurią šeimininkams padovanojo namus įrengusi dizainerė.


Namuose baldai derinti eklektikos principu, taip sukurtas išskirtinis interjero stilius. Pirmoji viziją atitiko sendintos odos terakotos atspalvio sofa, o atsižvelgus į ryškias dominuojančias interjero spalvas ir raštus pamažu atsirado ir kiti baldai.


Šiame interjere akylieji gali pastebėti ir paslėptų detalių, pavyzdžiui, geltonas valgomojo kėdžių atspalvis sutampa su geltona ryškiaspalvių svetainės užuolaidų pamušalo spalva.


Bendroje erdvėje suformuotas virtuvės, valgomojo ir svetainės zonas, nors jos visos skirtingos ir savaip intensyvios, sieja spalviniai akcentai, pavyzdžiui, svetainėje esantys vyšniniai atspalviai subtiliai atkartoti virtuvėje ir valgomajame. Pastarajame šią spalvą pastebėsite kėdžių apmušaluose, o virtuvėje vyšninės motyvai persipina sienos plytelių raštuose, be to, kad marginimai atrodytų dar efektingiau, buvo parinktas ne baltas, o tamsiai raudonas glaistas. Virtuvėje sienų margumą stilistiškai atsveria baltos spintelės, baras ir indaujos, kurios tarsi atskiria virtuvės ir valgomojo zonas. Jaukumo baltai virtuvei suteikia medinis stalviršis, erdvės akcentas – juodos baro kėdės ir juodi nuo lubų nuleisti šviestuvai. Apšvietimas šiuose namuose buvo kuriamas tokiu pačiu principu, kaip ir interjeras, pavieniai šviestuvai drąsesni, įdomesnio dizaino, o esantys kompozicijose – lakoniškesnio, kad pernelyg nekontrastuotų su ryškia aplinka.


Margų virtuvės sienų atsvara tapo baltos spintelės, o kad dėl jų erdvė neatrodytų pernelyg sterili ir šalta, parinkti rusvi natūralaus medžio stalviršiai.Virtuvė
Virtuvė
Jevgenija Žukova-Černova ir Darius PetrulaitisUž virtuvės pertvaros esantys laiptai veda į privatesnes antrojo aukšto erdves – miegamuosius ir vonios kambarius. Įdomų optinį efektą kuria veidrodinės prieškambario spintos durys.


Apšviestos indaujos – ne tik praktiškas, bet ir stilistinis sprendimas, jomis subtiliai atskiriamos virtuvės ir valgomojo zonos.


Interjere gausu ryškių raštų, kurių visumą subalansuoja neutralūs atspalviai ir medžiagos, tokios kaip medis ar akmuo. Margos majolikos plytelės – žaismingas virtuvės akcentas, tačiau dėl supančių šviesių spalvų ir natūralių medžiagų jos neatrodo per daug intensyvios ir dera su greta esančia ekstravagantiška svetainės zona.Namo interjeras
Namo interjeras
Jevgenija Žukova-Černova ir Darius PetrulaitisŠeimininkų miegamojo nuotaika santūresnė nei pirmojo aukšto, čia mažiau kontrastų, nėra egzotinių raštų, ramesnė ir spalvų paletė. Ryškiausia kambario detalė – miško žalumo lova, jos spalvą prislopina industrinio stiliaus klinkerio plytomis išklijuota siena. Projekto autorė pasakoja, kad poilsio zonos interjerą vienas pirmųjų įkvėpė paveikslas su žirgais. Kadangi klientai pasirinko didesnį nei įprasta paveikslo formatą, iškart nuspręsta reprodukciją ne kabinti ant sienos, o statyti ant grindų. Paveikslo spalvinę gamą idealiai atkartojanti plytų siena iš miegamojo pereina į vonios kambarį, kuriame vėl pasitinka samanų žalumas. Namus įrengusi dizainerė pabrėžia, kad šįmet interjero pasaulyje madinga ne tik „Pantone“ metų spalva paskelbta klasikinė mėlyna, bet ir kiti tamsiai mėlynos atspalviai, kurie puikiai dera būtent su žaliais potėpiais, interjerui suteikiančiais šilumos ir jaukumo.


Miegamojo interjerą vienas pirmųjų įkvėpė paveikslas su žirgais. Kadangi buvo pasirinkta didelio formato reprodukcija, jau iš pradžių nutarta ją ne kabinti ant sienos, o statyti ant grindų. Paveikslo spalvinę gamą idealiai atkartojanti plytų siena už lovos – subtilus kambario akcentas, suteikiantis erdvei gyvybingumo.Miegamasis
Miegamasis
Jevgenija Žukova-Černova ir Darius PetrulaitisTarp vonios ir miegamojo įrengta atvira drabužinė suprojektuota panašiu principu kaip ir pirmas aukštas – suskirstyta į vyrišką ir moterišką zonas.


Ryškiausia miegamojo detalė – miško žalumo lova, jos spalvą prislopina rusva klinkerio plytomis išklijuota siena.


Miško žalia pritaikyta ne tik miegamajame, bet ir greta esančioje drabužinėje bei vonios kambaryje. Šias zonas vienija medžio detalės – nuo grindų, medinių langų žaliuzių iki apdailos lentelių, tarp kurių miegamajame įtaisytos LED apšvietimo juostos.


Šiuose namuose įrengti trys gana skirtingos stilistikos vonios kambariai, visi jie yra tarsi greta esančių erdvių tąsa. Skirtajame svečiams dominuoja gilūs mėlynos atspalviai ir džiunglių motyvai, apatinė sienų dalis išklijuota blizgiomis pailgomis plytelėmis, o viršutinė – palmių šakelėmis margintais tapetais, medinių žaliuzių sumanymą įkvėpė tropikų šalyse esančių viešbučių interjerai. Šeimininkų vonios kambarys tarsi pratęsia miegamojo stilių, viena siena nudažyta sodriai žaliai, o kitos išklijuotos klinkerio plytomis. Ramybės erdvei suteikia marmuras ir akmens plokščių grindys, prabangos – juodos detalės, tokios kaip vandens maišytuvai, šviesos jungikliai ar gyvatukas. Erdvėje dominuoja akmuo, tačiau ji neatrodo apsunkusi, nes lengvumo suteikia stikliniai šviestuvų gaubtai ir tarsi ore pakibusi vonios spintelė. Dar kitaip atrodo vaikų vonios kambarys, jį vienija mėlyni atspalviai ir raudoni akcentai. Projekto autorė apibendrina, kad šiuose spalvinguose namuose galėtų gyventi tik ryškios asmenybės, būtent tokia ir yra čia įsikūrusi energinga šeima.


Šeimininkų vonios kambarys tarsi pratęsia miegamojo stilių, viena siena nudažyta sodria žalia spalva, o kitos išklijuotos rusvomis klinkerio plytomis. Ramybės erdvei suteikia marmuras ir akmens plokščių grindys, prabangos – juodos detalės.


Svečių vonios kambaryje dominuoja gilūs mėlynos spalvos ir džiunglių motyvai, apatinė sienų dalis išklijuota blizgiomis pailgomis plytelėmis, o viršutinė – palmių šakelėmis margintais tapetais.


Peržvelkite įspūdingą interjerą nuotraukų galerijoje:
Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis