Išskirtinis 220 kv. m. namo interjeras: interjerą įkvėpė populiarus amerikiečių serialas

(1)

Elegantiškas trijų aukštų gyvenamasis šeimos namas išsiskiria kinematografiškomis erdvėmis, rodos, kiekvienas kampelis idealiai tiktų filmavimams ar fotosesijoms. Tai ne atsitiktinumas: pasirodo, interjerą įkvėpė populiarus amerikiečių serialas.

Objekto dosjė:


Tipas – privatus trijų aukštų namas su rūsiu (papildomas aukštas).


Plotas – 220 m2 (be rūsio).


Gyvenamoji erdvė – pirmame aukšte virtuvė, bendra valgomojo ir svetainės zona, antrame – trys kambariai, trečiame – trys kambariai.


Gyventojai – keturių asmenų šeima.


Projekto autorė – Indrė Dorofėjūtė (studija „InArch“).


Erdvus trijų aukštų namas – naujos statybos, tačiau buvo statytas ant senų pamatų. Pagal poreikius ir ergonomiškumą koreguotas pirminis architektų projektas, įrengimo darbai šiek tiek keitėsi ir užtruko, mat statybų laikotarpiu sulaukta šeimos pagausėjimo. Užsakovai norėjo namų, kurių stilistika atspindėtų populiaraus amerikiečių televizijos serialo „Kortų namelis“ („House of Cards“) interjerus, tad buvo derintos kelios skirtingos kryptys: klasikinis amerikietiškas, modernus ir prabangos suteikiantis art deco stilius. Norėta sukurti solidžią, o kartu ir jaukią namų aplinką, todėl siekta, kad dominuojantys stiliai subtiliai, beveik nepastebimai persipintų vienas su kitu. Pasirinktas šviesus pastelinių atspalvių koloritas, kurio atsvara tapo tamsūs medžio elementai ir statiškų linijų metalinės detalės: kai kurie baldai, baldų kojelės, šviestuvai, lentynų konstrukcijos. Pasak projekto autorės, tamsesni interjero akcentai suteikia griežtumo, solidumo, o švelnesni tonai – jaukumo.


Namuose vyraujančią spalvinę paletę įkvėpė amerikiečių televizijos serialo „Kortų namelis“ interjerai, kuriuose pastebėsite daug šviesių ir pastelinių atspalvių, nuo balkšvos, melsvos iki kreminio marmuro.


Vieninga stilistika išlaikyta visuose namuose, tačiau kiekvienoje erdvėje sukurta atskira akcentinė zona. Virtuvės centre – griežtos formos baras, dengtas baltu akmeniniu stalviršiu, greta jo stovi elegantiškos medinės baro kėdės, kurių lenkta viršutinė dalis harmoningai dera su kampuotais virtuvės baldais. Šviestuvų konstrukcijos atkartoja metalines „kabančias“ lentynas, o virtuvės baldų ir interjero detalių vertikalės – pasikartojanti stiliaus detalė, kurianti aukštesnio, tarsi išilginto kambario įspūdį. Iš virtuvės patenkama į bendrą valgomojo ir svetainės erdvę, kadangi svetainė nebuvo didelė, čia aplink svarbiausią detalę, židinį, suformuota poilsio zona. Interjere nemažai veliūro baldų, jų švelnus satininis žvilgesys – jaukios prabangos užuomina, o kartu ir pagyvinanti faktūra.



Namo interjeras
Namo interjeras
Gedmantas Kropis



Virtuvės akcentas – kampuotas balto akmens stalviršiu dengtas baras, su kuriuo skoningai kontrastuoja tamsios medinės kėdės elegantiškai riestais atlošais. Formų kontrastą atkartoja du tarsi ore sklandantys šviestuvai, apjuosti vario spalvos metalo konstrukcijomis.


Interjere persipina prabangus XX a. pradžios art deco stilius, klasika alsuojantis amerikietiškas ir gaivos suteikiantis modernusis.


Buvo svarbu įrengti kuo funkcionalesnį darbo kambarį, nes šeimininkai šia erdve naudojasi dažnai. Kita svarbi užduotis – rasti vietą knygoms, kurių buvo apsčiai, norėta jas tvarkingai sutalpinti, tačiau neapsunkinti erdvių lentynomis. Tam buvo suprojektuotos sieninės lentynos ir spintos, kurios ne tik sutalpino visą biblioteką, bet tapo ir stilingu darbo kambario akcentu. Tiek šį, tiek kitus kambarius puošia metaliniai (arba su metalo detalėmis) šviestuvai, itin skulptūriški, kai kurie jų atrodo tarsi elegantiški meno dirbiniai. Darbo erdvėje vyrauja šviesios neutralios spalvos, kuriančios ramybės įspūdį, šio kolorito atsvara – jaukūs medžio akcentai.



Darbo kambarys
Darbo kambarys
Gedmantas Kropis



Darbo zonai skirtas natūralios dienos šviesos gausus kambarys, čia sukurtas raminantis ir susikaupti padedantis interjeras, vyrauja šviesios spalvos, kurių atsvara – jaukūs medžio akcentai.


Darbo kambaryje įrengta nemažai spintelių ir lentynų – šeimininkai turėjo daug knygų, nesinorėjo jomis apsunkinti erdvių, todėl jos tarsi nepastebimai prigludo prie sienų.


Šeimininkų miegamasis nedidelis, pagrindinis baldas – plati lova, greta jos stovi mažos naktinės spintelės, ant kurių stiebiasi išskirtinio dizaino staliniai šviestuvai. Verta pastebėti, kad namuose derinti skirtingi šviestuvai: modernūs, art deco stiliaus, klasikiniai, vintažiniai, tačiau visi jie atrodo vieningai. Miegamajame susipina skirtingi mėlynos atspalviai, nes, kaip pasakoja interjero dizainerė, šioje erdvėje užsakovai norėjo šaltesnių tonų. Tačiau jaukumas neprarastas, jis sukurtas dekoratyvia miegamojo tekstile, audiniu trauktu lovos galvūgaliu, ilgomis, žemę siekiančiomis užuolaidomis ir tamsaus medžio baldais. Šaltesnių spalvų paletę sušildo eglute išdėliotos riešuto atspalvio grindys, sujungiančios visas šių kinematografiškų namų erdves.



Miegamasis
Miegamasis
Gedmantas Kropis



Poilsio kambaryje vyrauja harmoningas melsvų ir rudų atspalvių derinys, gyvybingumą kuria meniškos detalės: staliniai šviestuvai, juodos ir baltos spalvos paveikslas, miegamojo tekstilė.


Riešuto atspalvio grindys miegamajam suteikia daugiau jaukumo.


Šviesių ir tamsių spalvų kontrastais žaidžiama ne tik pagrindinėse namų erdvėse, bet ir vonios kambaryje. Baltame fone dailiai išryškėja tamsaus medžio spintelė ir juodi grindų plytelių akcentai.


Greta miegamojo įrengta erdvi drabužinė, uždaras sienines spintas puošia žaliuzių tipo durelės, o veidrodinės durys – ne tik estetiškas, bet ir praktiškas pasirinkimas: kuria erdvumo pojūtį, atspindi šviesą ir praverčia rengiantis.


Pasižvalgykite po interjerą:




Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis