PRIEŠ ir PO: sovietinio stiliaus svetainė virto jaukiausia namų vieta

Svetainė – kone svarbiausia namų vieta, kurioje gera ne tik atsipūsti po dienos darbų, bet ir sukviesti būrį artimiausių žmonių. Būtent todėl norisi, jog ši namų erdvė būtų jauki, ir šiuolaikiška.

Svetainės pokyčiams ryžęsi šiauliečiai Karolina ir Erikas teigė, jog noras keisti svetainės interjerą nebuvo spontantiškas. Tai planuotas žingsnis nusprendus įsigyti naują būstą. Jauna šeima pasirinko butą, kurio išplanavimas buvo kiek nestandartinis. Jau ieškant būsto, Karolina ir Erikas buvo tvirtai nusprendę, kad pirks nesuremontuotą butą ir patys atliks remonto darbus, nes turėjo aiškią viziją, kaip turi atrodyti namų oazė.


Pora - modernios klasikos bei skandinaviško stiliaus gerbėjai. Tad visuose namuose vyrauja šviesios, šiltos bei žemiškos spalvos. Karolina ir Erikas nemėgsta perkrauto interjero, tad namuose vietas rado reikalingiausi baldai ir minimalios grožį bei jaukumą suteikiančios detalės. Įžengus į erdvius, neperkrautus namus, iš karto regėti, jog namai yra šviesūs, švarūs, taip pat juose išlaikyta estetika.


Karolina ir Erikas prieš įrengiant svetainę žinojo, jog joje bus ne tik pietaujama, leidžiami jaukūs vakarai, bet ir priimami svečiai. Tad tai dar ir reprezentacinė namų vieta, todėl svetainė privalėjo patikti ir namų gyventojams, ir svečiams.


Senoje svetainėje remontai buvo atlikti maždaug prieš 15 metų, todėl buvo nutarta keisti viską iš pagrindų. Viziją, kaip atrodys svetainė, pora turėjo jau seniau, kiek ilgiau teko rinktis spalvas, vyrausiančias svetainėje.


Karolinos ir Eriko namų svetainė prieš pokyčius:

Svetainės pokyčiai prasidėjo nuo baldų rinkimosi. Rinkdamiesi baldus Karolina ir Erikas atsižvelgė į tai, jog svetainėje būtų galima sutalpinti poilsio bei valgomąją zonas. Pirmiausia buvo išsirinktas svetainės minkštas kampas. Šis kampas minkštas, gana didelis, puikiai tinkamas atvykus svečiams. Pora, turinti naminių gyvūnų, atsižvelgė ir į tai, todėl svetainės baldai bei interjero detalės nebuvo patys brangiausi, kad išvengti papildomų išlaidų gyvūnams sugadinus baldus.Karolinos ir Eriko namų svetainė po pokyčių
Karolinos ir Eriko namų svetainė po pokyčių
Asm. albumasSvetainės langai nedideli ir orientuoti į rytų pusę, netoli auga dideli medžiai, todėl kambarys gana tamsus. Šiauliečių pora kambarį planavo dažyti šviesiai pilka spalva, bet išdažius visas sienas kambarys tapo šaltas, nejaukus. Krintanti šviesa pro langus sukūrė melsvos spalvos įspūdį. Nors pilka spalva buvo poros favoritė, vis dėlto buvo nuspręsta jos atsisakyti ir nebeeksperimentuoti.


Karolinos ir Eriko namų svetainė po pokyčių:

Buvo pasirinkta balta spalva. Iš pirmo žvilgsnio ji gali pasirodyti nuobodoka, tačiau šioje spalvoje interjero detalės, baldai puikiai atlieka savo vaidmenį. Balta spalva sukuria erdvės, švaros pojūtį, ko ir norėjosi 21 kv/m. kambaryje.


Išskirtiniu interjero akcentu, anot Karolinos ir Eriko, tapo židinys. Abu iš poros narių prieš tai gyveno nuosavuose namuose, kur buvo židiniai. Bute įsirengti židinį kur kas sudėtingiau, o neretai - neįmanoma. Tad pora nusprendė į pasirinktą vietą įkomponuoti elektrinį židinį.Karolinos ir Eriko namuose esantis elektrinis židinys
Karolinos ir Eriko namuose esantis elektrinis židinys
Asm. albumasO kaip tai padaryti, jog elektrinis židinys neatrodytų kaip kičas, kaip įkomponuoti į bendrą svetainės vaizdą? Židinys buvo įmontuotas į iš gipso pagamintą nišą. Po židiniu buvo palikra vietos malkoms, kurios sukūrė labai tikrovišką židinio versiją. Nepaisant to, jog židinys elektrinis ir liepsna netikra, jis tapo kiekvieno vakaro namuose traukos objektu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis