Riešutinė kokospalmė: egzotinis augalas, kuriam reikalinga ypatinga priežiūra

Riešutinė kokospalmė (Cocos nucifera viridis) – augalas, į namus atnešantis šilumos bei saulės pojūtį. Šį egzotišką augalą pamėgo daugelis tautiečių. Vis dėlto nedažnas žino, kaip reikia tinkamai prižiūrėti kokospalmę, kad ji džiugintų ilgai.

Žymiojo Kolumbo laikais riešutinės kokospalmės augo tik Panamos Karibų pakrantėje. Vis dėlto ši palmė pasirodė tokia naudinga, jog ji išplito visose tropinėse šalyse.


Riešutinės kokospalmės užauga net iki 18 m ir geriausiai prisitaiko atokiuose paplūdimiuose, nes šiems augalams patinka drėgmė ir šiluma. Labai drėgnas oras ir daug saulės. Jos nebijo sūraus vandens, taip pat joms nereikalinga derlinga žėmė. Riešutinę kokospalmę galima auginti ir namuose, vis dėlto jai reikalinga ypatinga priežiūra.


Kur namuose laikyti kokospalmę?


Riešutinei kokospalmei, kaip ir visoms palmėms, patinka šiltas, švarus ir grynas oras. Jos nemėgsta skersvėjų, tiesioginių saulės spindulių, bet gana gerai auga šešėlinėje pusėje ar net tamsioje patalpoje. Žiemos sode ar kitoje patalpoje su stoglangiais auginamos riešutinės kokospalmės užaugs tiesiais stiebais ir simetriškai išsidėsčiusiais lapų kuokštais, o jei patalpoje tik vienas langas, riešutinę kokospalmę reikėtų laikas nuo laiko pasukti kitu kampu, kitaip stiebas išlinks, o lapai bus vešlūs tik vienoje pusėje.


Riešutinė kokospalmė
Riešutinė kokospalmė
Shutterstock nuotr.


Kokia temperatūra tinkamiausia?


Riešutinės kokospalmės beveik kaip visi kiti kambariniai augalai nemėgsta staigaus ir didelio temperatūrų svyravimo. Renkantis, kur statyti kokoso palmę – šiltesnėje ar vėsesnėje patalpoje, geriau rinktis vėsesnę. Optimaliausia temperatūra šiems augalams nuo +18 iki +20 laipsnių.


Kaip laistyti?


Visoms riešutinėms kokospalmėms reikia drėgmės – ir toms, kurios kilusios iš tropinių pelkių, ir toms, kurios natūraliai auga sausuose dykumų smėlynuose. Mažą palmę reguliariai laistyti nesunku, o didesnį vazoną palaistyti bus jau sunkiau. Specialistai teigia, kad dažniausiai pasitaikanti klaida – šie augalai laistomi neteisingai, sudrėkinant tik viršutinį žemės sluoksnį iki pusės, šaknis paliekant sausas. Laistydami atkreipkite dėmesį, ar pro vazono apačią nesisunkia vanduo. Jei sunkiasi, reiškia, visos šaknys sudrėkintos.


Į kokį dirvožemį persodinti?


Riešutines kokospalmes reikia sodinti į derlingą ir purų dirvožemį su neutralia reakcija. Purus dirvožemis turėtų būti maišytas su sunkesniu durpių–molio priedu, kad išlaikytų sunkesnį viršutinį sluoksnį. Riešutinių kokospalmių šaknų sistema šakojasi į gylį, tad jas sodinti reikėtų ne tik į labai plačius, bet ir gana gilius vazonus. Geriausia riešutines kokospalmes persodinti pavasarį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis