Auksiniai patarimai, kaip nusipirkus gėles kuo ilgiau jas išlaikyti

Gėlės – lengviausias būdas interjerui suteikti naujų spalvų per daug neišlaidaujant. Vis dėlto svarbu suprasti, kad tiek gėlių puokštėms, tiek gėlėms vazonuose reikalinga teisinga priežiūra.

1. Pirkite dar pilnai neišsiskleidusias gėles. Geriausia, jei gėlės būtų nuskintos ryte ar vakare. Renkantis gėles atkreipkite dėmesį, kad gėlės gana greitai išsikleis, todėl net ir dovanojant gėles verta pirkti nepilnai išskleidusias. Jei planuojate, jas panaudoti švenčių metu, geriausia jas laikyti vėsioje, visiškai saulės spindulių nepasiekiamoje vietoje, pavyzdžiui, rūsyje ant grindų. 


2. Patrumpinkite gėlių stiebus. Dar prieš merkiant į vazą, sutrumpinkite stiebus. Šiam darbui atlikti naudokite aštrų peilį. Jei stiebas yra minkštas, kirpkite tiesiai, jei – kietas, įstrižai. Pakirpus stiebus, nepamirškite nuskabyti ir apatinius lapelius. Jiems mirkstant vandenyje dauginasi bakterijos, todėl gėlės greičiau sugęsta. 


3. Pakeiskite vandenį kiekvieną dieną. Gėlių puokštę rekomenduotina merkti į šaltą vandenį. Keičiant vandenį vertėtų gėlių stiebelius nuplauti tekančiu vandeniu. Be to būtina išplauti ir vazą. Tokiu būdu bakterijos bus pašalintos, gėlės vys lėčiau. Jeigu yra galimybė, naudokite lietaus ar telkinio vandenį. Vandentiekio vanduo turi daugiau chloro, o ši medžiaga kenkia gėlėms. 


Shutterstock nuotr.


4. Rinkitės aukštesnes vazas. Šio tipo vazos yra su atrama, todėl gėlėms lengviau išlaikyti savo pradinę išvaizdą. Taip pat tokioje vazoje nereikia daug gėlių, kad vaza būtų užpildyta ir atrodytų estetiškai. Valant vazą, naudokite acto ir maistinės sodos mišinį. Parduotuvėse galima rasti specialius miltelius skirtus indų valymui. 


5. Laikykite gėles toliau nuo tiesioginių saulės spindulių ir karščio. Skintų gėlių vieta dažniausiai būna ant stalo arba komodos. Tai normalu, nes gėlių puokštė turi būti lengvai matoma namuose. Vis dėlto atkreipkite dėmesį, kad vėsesnėje vietoje gėlės tarnaus ilgiau. Venkite laikyti gėles skersvėjyje ar saulėje. Nerekomenduotina, gėlių vazą statyti šalia televizoriaus ar kompiuterio, taip gėlės greičiau išdžiūsta. 


6. Kai kurių gėlių rūšių nelaikykite kartu. Gėlių derinimas – svarbus aspektas, nuo kurio dažnai priklauso, ar gėlės išsilaikys išvaizdžios ir sveikos ilgiau. Pavyzdžiui, rožės, narcizai, pakalnutės ir gvazdikai turi būti laikomos atskirai nuo kitų gėlių rūšių. Šios gėlių rūšys išskleidžia chemines medžiagos, kurios kenkia kitoms gėlėms. 


Shutterstock nuotr.


7. Pašalinkite sugedusias gėlių vietas. Tai atlikti galima su šiurkščiu šepetėliu. Tokiu būdu nuvalytų gėlių stiebai lengviau įsisavina vandenį, o bakterijų plitimas būna sustabdytas. Taip pat svarbu, kuo greičiau išimti nuvytusias gėles. Jos skleidžia metileno dujas, kurios greitai paveikia ir likusias gėles. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis