Ne tik automobiliui: ką dar galima įrengti garaže?

Vis dažniau bandoma prasmingai išnaudoti garažo erdvę. Tai nebėra tik vieta, kurioje galima palikti automobilį ar nereikalingus daiktus. Dabar garažo erdvę, su specialistų pagalba, galima išnaudoti kur kas įdomesniems dalykams.

Interjero dizainerė Agnė Žabaitė pasakojo, kad garažą galima panaudoti kaip svečių ar darbo, kolekcijoms skirtą kambarį, vyno rūsį. Jame gali būti įrengta sporto salė, žaidimų erdvė, pavyzdžiui, biliardo stalas, stalo tenisas. Tai gali būti vieta repeticijoms su muzikos instrumentais ar netgi atstoti šokių salę. Jei žmogus turi daug knygų ar jas kolekcionuoja, galima įsirengti jaukią biblioteką. Šaunu būtų įsirengti ir kino salę ar meno kūrinių erdvę.

Galima praplėsti namų erdvę

Yra atvejų, kuomet garažo pagalba yra praplečiama namų erdvė – jis sujungiamas su kambariu. Tačiau prieš darant tokius sprendimus dizainerė patarė gerai apgalvoti būsimas erdves ir pasitarti su ekspertais. Visų pirma, tam bus reikalingi leidimai. Reikėtų susisiekti su rajono architektų ar bendrija – gauti leidimą griauti sienas. Iš karto derėtų apsvarstyti, kaip bus pasielgta su patalpų apšildymu.

„Galimi minusai – erdvės stygius, apšiltinimo problema, lubų aukštis, klausimas dėl komunikacijų. Pliusai – kaina, kartais vieta. Pavyzdžiui, kurortai, kur žemės sklypų kainos pakilo – senų garažų savininkai turi puikiais galimybes įsirengti būstą puikioje vietoje. Dažnai jau iš esamo pastato yra pigiau įsirengti nei naujai statyti priestatą. Tačiau gali prireikti skirti daugiau lėšų komunikacijų planavimui“, – pasakojo A. Žabaitė.

Ypatingas dėmesys – interjerui

Ji patikino, kad norint, tokiame įrengtame kambaryje pamiršti faktą, kad vis dėlto tai garažas, reikėtų pasirūpinti tuo, kad aplinka nesiskirtų nuo įprastinių butų. Baldai turėtų būti patogus, jaukūs, minkšti. Spalvos – šiltos, artimos ten gyvenančio žmogaus širdžiai. Taip pat galėtų atsirasti papildomas apšvietimas, pavyzdžiui, toršerai. Apšvietimas daug lemia namų interjere, suteikia jaukumo, galbūt net romantikos įspūdį. Taip pat tokio tipo bute galėtų atsirasti kiaurų lentynų knygoms, mini biblioteka namams suteikia išskirtinę dvasią, atskiras kampelis su išskirtinu krėslu pagyventų erdvę ir ji taptų jaukesnė. Dar svarbus akcentas minkštas, didelis kilimas.

Minimalią garaže esančią erdvę praplėstų fototapetas su gamtos motyvų, miesto, vaizdais, taip pat optiniai 3D efekto vaizdai, šviesūs atspalviai, blizgūs paviršiai.

Vaikų žaidimų aikštelė

Garažą galima paversti ir šaunia vaikų žaidimų aikštele. Dizainerė pasakojo, kad jame galima būtų padaryti kopetėles, laiptelius, kurie vestų į žaidimų zoną. Garažas galėtų būti kažkas panašaus į namelį medyje. Kitas išeitis – tiesiog padaryti plokštumą su turėklais, kur vaikas galėtų smagiai žaisti. Juk visiems mažiesiems patinka, kai galima užsilipti aukščiau, nors tai tik dviaukštė lova.

Žinoma, vaikų kambarys turėtų būti spalvingas, su daug lentynėlių ar spalvingų dėžių, kuriose būtų galima susikrauti visus mylimus žaislus.

„Būtų žavu, jeigu atsirastų pakabinama sūpynė. Taip pat reikėtų vaikui pastatyti stalą su kėdutėmis, kur jis galėtų piešti, rašyti, žaisti. Vieną sienos dalį galima nudažyti mokyklinėms lentoms skirtais dažais. Taip vaikas pats galėtų keisti kambario nuotaiką. Dar galima pristatyti spalvingų sėdmaišių, kur galėtų susėsti didesnė vaikų kompanija“, – idėjomis dalijosi A. Žabaitė.

Pokyčiai gali atsieiti ir pigiau

Ji patikino, kad neturintieji daug lėšų garažą vis dėlto gali atnaujinti ir paversti funkcionalia erdve daug paprasčiau. Garažas gali tapti puikia terasa arba daiktų sandėliu.

„Tokiu atveju, žinoma, turėtų būti statomi lauko baldai, bet su paminkštinimais, pagalvėlėmis. Tokie baldai jaukesni ir labiau artimi namų interjerui, kadangi garažas uždaras, nebaisu, kad lyjant lietui sušlaps. Tokioje terasoje galima pasikabinti meno kūrinių, pasistatyti įmantresnį toršerą, kuris vakarais suteiktų dar daugiau žavesio. Taip pat būtinai turėtų atsirasti įvairios gėlės. Galėtų netgi atsirasti toks daiktas, kaip biožidinys“, – pasakojo dizainerė.

„Darant sandėliuką, garažo erdvę galima suskirstyti į mažesnes patalpėles, atskirti gipskartonio sienomis ar mobiliomis stumdomomis plokštumomis. Taip susidarytų tvarkingi skyreliai, tarkim vienoje patalpėlėje sudėtos uogienės, kitoje sodo įrankiai, taip įsivyrautų tvarka. Taip pat patogu statyti lentynas – stelažus“, – patarė A. Žabaitė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis