Kaip įrengti būstą pardavimui arba nuomai? Ekspertų patarimai su pavyzdžiais

Universalumas, jaukumas ir funkcionalumas yra vieni svarbiausių kriterijų įrengiant būstą nuomai arba pardavimui. Interjero dizainerė atskleidžia, kaip visa tai užtikrinti, kad, nepaisant to, kas gyvens būste – pasijustų patogiai ir jaukiai, kaip namuose. 

Nekilnojamojo turto vystytoja Rimantė yra atsakinga už naujų butų pardavimą ir nuomą. Pasak jos, ieškantys įsigyti būstą, pastaruoju metu vis dažniau renkasi ne dalinę apdailą, o pilnai įrengtus namus. Mat, pirkėjai nenori apsikrauti namų įrengimo rūpesčiais, taupo laiką. 


Vieną tokių butų jai įrengusi interjero dizainerė sako, kad tokiu atveju svarbu sukurti tikrų namų jausmą ir rinktis kelias funkcijas atliekančius bei vietą taupančius sprendimus. „Kadangi šis butas itin mažas, teko užduotis viename kambaryje sutalpinti tris skirtingas funkcijas: svetainės, maisto gaminimo ir valgymo. Visa tai reikėjo padaryti prisitaikant prie jau įrengtų elektros lizdų ir kitų įvadų“, – apibendrina būstą įrengusi IKEA interjero dizainerė Morta Bučinskienė.


Butas nuomai prieš interjero įrengimą
Butas nuomai prieš interjero įrengimą
ELTA


Butas nuomai po įrengimo darbų
Butas nuomai po įrengimo darbų
ELTA


Nors, nežinant būsimųjų namų gyventojų poreikių, tokia užduotis gali atrodyti sudėtinga, anot jos, pasinaudojus trimis pagrindinėmis taisyklėmis – įmanoma.


Neutralios spalvos su pagyvinančiais akcentais 


Įrengdami butą kitiems gyventojams ar norėdami kad laikui bėgant būtų paprasta atnaujinti interjerą, specialistė sienoms, grindims ir pagrindiniams baldams pataria rinktis neutralias spalvas. Tuo tarpu jaukumą ir savitumą kurti galima lengvai keičiamais keliais akcentiniais baldais, tekstile, aksesuarais, augalais. Konkrečiai šiame buto interjere vyrauja šviesūs ir juodos spalvos blokai, kuriuos pagyvino išskirtinio dizaino žalias fotelis. 


Buto interjeras po įrengimo
Buto interjeras po įrengimo
ELTA


„Virtuvės fasadus taip pat parinkau su integruotomis rankenėlėmis – tai leidžia sukurti švaros ir tvarkos įspūdį, taip reikalingą itin mažoje erdvėje. Tačiau pasikeitus poreikiams ar norint pakeisti bendrą vaizdą – fasadus bet kada galima pakeisti“, – sako M. Bučinskienė.


Virtuvės ir svetainės zona po įrengimo
Virtuvės ir svetainės zona po įrengimo
ELTA


Ji atkreipia dėmesį, kad parinktas vilnonis kilimas ne tik erdvei suteikia šilumos ir jaukumo, bet ir padeda vizualiai atskirti funkcines zonas. Šią gudrybę patartina naudoti mažose erdvėse, tarnaujančiose skirtingoms funkcijoms. 


Rinkitės gerai apgalvotus ir funkcionalius baldus


„Mažose erdvėse patariu rinktis tokius sprendimus, kurie atliktų kelias funkcijas. Pavyzdžiui, knygų spinta bendroje svetainės ir virtuvės erdvėje gali tarnauti ir kaip indauja, ir kaip vieta knygoms, stalo žaidimams ar kitiems daiktams laikyti“, – duoda pavyzdį interjero dizainerė. 


Erdvę praturtinanti uždara lentyna
Erdvę praturtinanti uždara lentyna
ELTA


Ji dalijasi ir gudrybe, kurią pritaikė šioje erdvėje – knygų spintai-indaujai parinko tamsią spalvą. „Net ir mažame bute nereikia bijoti tamsių akcentų. Tamsūs, tačiau aukšti ir vertikalūs sprendimai paryškina lubų aukštį ir vizualiai praplečia erdvę į virsų“, – pataria M. Bučinskienė. 


Norint išnaudoti visą mažos erdvės aukštį, virtuvės baldus ir spintas patartina paaukštinti, pridedant papildomų spintelių iki pat lubų. Taip bus sukuriama daugiau vietos tvarkingai laikyti daiktams.


Pakankamai vietos daiktų laikymui
Pakankamai vietos daiktų laikymui
ELTA


Mažoje, valgomajam skirtoje zonoje, interjero specialistė parinko apvalų stalą: „Situacijoje, kai nėra daug vietos, patogu rinktis stalą be stačių kampų: tokiu būdu, esant reikalui, prie jo galima susodinti daugiau žmonių. Čia parinkome apvalų stalą su viena koja, prie kurio galima bus sutilpti net šešiese“.


Jaukumas kuria namų jausmą


„IKEA atliekami tyrimai apie gyvenimą namuose rodo, kad mūsų šalies gyventojai pasižymi itin dideliu troškimu namuose jausti ryšį su gamta. Net ir neturint balkono ar žaliosios erdvės tą lengvai padaryti galima pasitelkiant augalus. Norint sukurti žaliąjį kampelį, patariu turėti vieną didelį augalą ir kelis mažus, kuriuos galima išdėlioti skirtinguose aukščiuose pasitelkiant augalų stovus ar lentynas, taip sukuriant vertikalią žaliąją oazę“,– pataria interjero dizainerė.


Žaliasis kampelis artimesniam ryšiui su gamta
Žaliasis kampelis artimesniam ryšiui su gamta
ELTA


Ji priduria, kad priartinti gamtą namuose galima ir renkantis natūralias medžiagas, kurios taip pat erdvei suteikia šilumos ir jaukumo. Bambukiniai šviestuvų gaubtai, lininės užuolaidos, natūralių medžiagų pagalvėlių užvalkalai, medinės dėžutės ar pinti krepšiai – tai smulkmenos, kurios ne tik puošia kambarį, bet ir yra praktiškos.


Kuriant namų jausmą ji taip pat pataria pasirūpinti jaukią šviesą skleidžiančiais dekoratyviniais šviestuvais. „Puiki mintis – nedidelius šviestuvus įžiebti ant palangių, kaip daro skandinavai“, – sako interjero specialistė.



Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis