Patarimai, kad laikas namuose taptų labiau koselig

Ko gero, visi bent viena ausimi yra girdėję, kad danai atrado tikros laimės paslaptį ir ji vadinasi hygge. Tačiau jei paklaustumėte bet kurio norvego apie šią daniškąją hygge sampratą, užtikriname – jis arba ji imtų vartyti akis, nes laimės paslaptį, pasirodo, pirmieji įminė norvegai, ir pasak jų, namų jaukumą jie moka susikurti daug geriau nei danai.

Pats žodis hygge kilęs iš norvegų kalbos, tačiau šiuolaikiniai norvegai dažniau kalba apie kos, arba apie būdvardį koselig. Koselig šiuo metu tampa vis populiaresne tendencija – tai norvegų kalbos žodis, apibūdinantis būseną, kai mums jauku ir esame patenkinti. O kos galima versti kaip „jaukumą“, bet šis žodis apima ir šilumą, patogumą, intymumą, atsipalaidavimą, rūpinimąsi savimi ir atlaidumą sau. Tai geroji gyvenimo pusė.


Tad ko galėtume pasimokyti iš norvegų, kad ir mūsų gyvenimas namuose (ir ne tik) taptų koselig?


Shutterstock


Įjunkite visas stalines lempas ir toršerus


Norvegijoje praktiškai nenaudojamos baltos šviesos lemputės – čia labiausiai vertinama švelni gelsva šviesa, kurią, pageidautina, skleidžia stalinės lempos ir toršerai. Tad išjunkite lubinius šviestuvus ir įsijunkite lempas bei toršerus. Jaukiai atmosferai sukurti tiesiog užsidekite keletą žvakių ir užsikurkite židinį.


Išjunkite televizorių ir įjunkite muziką


Kitaip nei rašoma vis dar be galo populiariose knygose apie hygge, kos kuriamas ne apsidėliojant jaukiomis pagalvėlėmis, užklotais, puodeliais ir kitais daiktais.


Norvegiškos kalnų trobelės dažnai yra labai paprastos, kai kuriose jų net nėra vandentiekio, jose yra vos keli (užtat kokybiški) daiktai. Dažniausiai jose būna keli natūralios vilnos užklotai ir minkštos pagalvės, greičiausiai, paveldėtos iš giminaičių. Visgi esminis dalykas – gera kompanija ir tinkamai parinkta muzika.


Shutterstock


Valgykite daug saldumynų


Taip, norvegai apsėsti šokolado manijos. Žinoma, sveika mityba labai svarbu, bet kartais norisi jaukiai įsitaisyti su puodeliu karšto gėrimo ir mėgstamu saldumynu. Kos esmė – atlaidus, palaikantis santykis su savimi ir paprasti malonumai, tokie kaip dėžutė šokoladinių saldainių, dubuo traškučių ar skarda šviežiai iškeptų cinamoninių bandelių.


Gerkite karštus gėrimus


Kakava, arbata, kava – nėra didelio skirtumo, ką gersite, svarbiausia, kad gėrimas būtų karštas ir puodelyje garuotų.


Shutterstock


Išeikite paslidinėti arba į žygį pėsčiomis


Vis dėlto kos nėra vien tik buvimas viduje, jaukiai ir šiltai įsisupus į pledą – labai svarbu leisti laiką gryname ore ir mėgautis gamta.


Norvegai mėgsta išsiruošti į ilgus žygius pėsčiomis arba slidėmis ir pasikrauti energijos iš gamtos grožio.


Be to, po aktyvios dienos lauke jūsų tikriausiai jau nebegrauš kaltė dėl viso to šokolado, kuriuo ketinate gardžiuotis vakare – juk kos sampratoje kaltės nėra – tik balansas!


Shutterstock


Leiskite laiką namuose su draugais


Norvegai labiausiai mėgsta leisti laiką namuose – kviestis draugus į svečius arba svečiuotis patys. Iš dalies tai gali būti dėl to, kad valgyti ir gerti restoranuose bei kavinėse Norvegijoje pakankamai brangu. Vis dėlto pagrindinė priežastis yra tai, kad namuose su draugais daug jaukiau – labiau koselig. Namuose gaminama, valgoma, geriama, žaidžiami stalo žaidimai ir, žinoma, klausomasi muzikos.


Parengta pagal Heartmybackpack.com informaciją

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis