Šios vasaros dekoro tendencijos

Pasitelkus spalvas, lengva atnaujinti namus vasarai. Interjero dizaineriai pataria, kaip tai padaryti, ir aptaria madingiausias šios vasaros namų dekoro tendencijas.

Gyvumo įnešančių spalvų akcentai


Šią vasarą namų dekore pageidautinos ryškios, sodrios spalvos, tokie akcentai – lengvas, bet efektyvus ir nebrangus būdas įnešti į namus vasariškos nuotaikos. Kėdes ir sofas galite pagyvinti ryškiomis pagalvėlėmis, neutralų lempos gaubtą pakeisti ryškiaspalviu, pakabinti ant sienos naują paveikslą. Jei nesate maištingų spalvų mėgėjai, rinkitės kiek švelnesnius, matinius tonus. Neutralios spalvos interjere su žiupsneliu vos ryškesnių – saugi interjero dizaino kryptis.


Shutterstock


Gyvūnų kailių raštai


Šie raštai labiau siejasi su žiemos jaukumu, bet gali įnešti į namus ir vasariškos nuotaikos. Argi leopardo, zebro kailio raštai neprimena vasaros? Tiesa, nepadauginkite šių akcentų. Kelios idėjos – gyvūnų kailio raštų sienos dalis, staltiesė ar koks namų aksesuaras.


Balta mediena


Kambariai bus šviesesni, gaivesni, vadovaujantis madinga šios vasaros dekoro tendencija – baltais baldais. Pats metas pakeisti tamsius baldus į baltus. Jei nesate nusiteikę leisti didelių sumų, čiupkite dažų, teptuką ir perdažykite knygų lentyną. Galiausiai nupirkite baltus užtiesalus sofai ir kėdėms – kambarys ne tik pašviesės, bet ir atrodys didesnis.


Shutterstock


Vasariški raštai


Vasariškų spalvų ir raštų begalė – gėlių motyvai, citrininė ir kitos skaisčios spalvos, eklektiški ir geometriniai raštai... Pakabinkite naujas ryškias užuolaidas, pakeiskite baldų apmušalus, įsigykite ryškių pagalvėlių ant sofos. Terasoje arba kieme pastatykite naujų gulimų kėdžių. Nuosaikesnis ir mažiau sezoniškas variantas – vandens spalvų paletė.


Saulėta geltona


Geltona – dominuojanti vasaros spalva, tegu namuose jos netrūksta. Vienas kitas geltonas baldas, geltoni aksesuarai, galite net kambario sienas išdažyti geltonai. Švelni gelsva, ryški geltona, sodri garstyčių, aitri citrininė – visi įmanomi geltoni atspalviai yra šios vasaros palydovai. Tiesa, vasara neamžina, o baldai tiks ir kitiems metų laikams, jei bus modernesni, asimetriškų formų.


Spalvingas paveikslas ant sienos


Vasara – puikus metas investuoti į namus atgaivinsiančius paveikslus, skulptūrėles. Gėlių motyvai, ryškios spalvos, o galbūt abstraktus spalvingas paveikslas? Švelnių ir ryškių tonų akvarelė? Meno kūriniai – labai asmeniški, subjektyvūs dekoro elementai, vis tik ieškokite žaismingų, energingų dirbinių, kurie paskleis po namus vasaros pojūtį. Be to, paveikslus, galima keisti kiekvienu sezonu.


Nerti akcentai


Nerti aksesuarai suteikia namams jaukumo, bohemiško atspalvio. Jei jaučiate polinkį rankdarbiams, galite pasimokyti ir nunerti namams daugybę įdomių dalykų.


Šios vasaros palydovai – nerti sofos pagalvėlių užvalkalai, nerti laikikliai sieniniams gėlių vazonams, servetėlės, netgi nerti dirbiniai ant sienų. Neutralesnių spalvų nerti dirbiniai tiks namuose ne tik vasarą, bet ir ištisus metus.


Ryškios durys


Interjero dizaine neretai nepelnytai pamirštamo durys, na bet šios vasaros žavi tendencija – ryškiaspalvės durys. Žalios, geltonos, netgi oranžinės ar rožinės durys pagyvins visą kambarį. Net ir pastelinių spalvų durys bus mielas vasariškas atnaujinimas. Galite kiekvienu metų laiku perdažyti lauko duris – tam nereikės daug laiko ir lėšų.


Lengvesnės užuolaidos


Pats metas pakeisti sunkias užuolaidas lengvesnėmis, šviesesnėmis užuolaidomis, kurios sulaikytų pernelyg įsismarkavusią saulę, bet visiškai neužtemdytų kambarių. Baltos plevenančios užuolaidos – tikrai vasariškas akcentas. O galbūt norisi žaliuzių? Tada įsigykite tokias, kad galėtumėte reguliuoti šviesos kiekį patalpoje ir kurios suteiks šiek tiek elegantiško ir pikantiško atspalvio. Beje, baltos užuolaidos, žaliuzės niekada neišeina iš mados.


Shutterstock


Vasara ir terasoje, kieme


Nepamirškite atnaujint ir terasos, kiemo – čia irgi pravers vasariškas dekoras. Didelių investicijų nereikės – pakaks kelių ryškių pagalvėlių, kurios atnaujins lauko baldus, spalvingo vazono gėlei ar pamerktų skintų gėlių į margą vazą.

Jei vis tik norisi daugiau ryškumo, įsigykite ryškios spalvos mažą staliuką. Gaivus variantas – žydros pagalvėlės ant kėdžių ir didelė vaza su mėlynais kiniškais raštais.


Ryškus kilimas


Pakeiskite seną kilimą nauju ryškiaspalviu kilimu, ir į namus akimirksniu ateis vasara. Kilimai – paprastas būdas atsinaujinti, jie suteikia kambariams jaukumo. Galite patiesti ryškų kilimą po baldais arba atviroje vietoje, kur jis visas matytųsi. Saugesnis variantas – neutralių spalvų kilimas, kuris vizualiai didina kambarį ir tinka visais metų laikais.


Pufai, pagalvėlės ant grindų


Pufai, pagalvėlės ant grindų – stilingi akcentai, be to, bus kur pasodinti svečius, juk vasarą jų lankosi daugiau. Grindų pagalvėlėms tinka oda, storesnės medžiagos. Pasidairykite įdomesnių raštų, etninių motyvų, kurie įneš į namus vasariškos eklektikos.


Shutterstock


Daugiau šviesių spalvų


Su šviesiomis spalvomis į namus plūsteli gaivumas, lengvumas ir energija. Pigus ir nesudėtingas būdas atsinaujinti – perdažyti kambarių sienas. Čia beveik niekada neapsiriksite, kad ir kokį variantą pasirinksite – visas neutralias sienas ar su viena ryškios, netikėtos spalvos. „Beveik“ nuskambėjo todėl, kad spalvotos sienos kiek riboja kitų vasariško dekoro elementų pasirinkimą.


Jūros tema


Kas nuginčys, kad jūros tema – tikrai vasariška? Žavaus lengvumo suteiks tamsiai mėlyni ir balti dryžiukai interjere. Paplūdimio gaivos įneš aksesuarai iš kriauklelių, jūrinių vėliavų raštai.


Ikat“ raštai


Su vasarą asocijuojasi ir įvairūs etniniai, vadinamieji „ikat“ raštai, ypač jei dirbiniai – su melsvais atspalviais.


Nedidelėmis dozėmis tokios pagalvėlės, užtiesalai ar kilimai atšviežins namus. Beje, dizaineriai sako, kad vadinamieji „ikat“ raštai tinka visur ir niekada neišeina iš mados.


Shutterstock


Eklektiški aksesuarai


Paprastas, lengvai prieinamas būdas dekoruoti namus vasarai – nauji aksesuarai, suteiksiantys kambariams daugiau asmeniškumo, žaismingumo, spalvų ir formų. Tai gali būti bohemiškos pagalvėlės, užtiesalai, servetėlės ar šviestuvai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis