Interjero žinovės įvardijo pagrindinius sienų tapetavimo privalumus

Prieš 150 metų tapę madingi tapetai, pasitelkę naujų technologijų jėgą, ir vėl karaliauja interjeruose, o jaukumą padeda kurti išmanaus audinio užuolaidos. Tai, ką žinojome apie šias interjero kūrimo priemones prieš dešimtmetį, nebeatitinka tikrovės. Dizaino žinovės įvardijo naujausios kartos tapetų ir užuolaidų privalumus. 


Ne tik apdailos priemonė, bet ir meniškas akcentas


„Per pastarųjų pusantro šimto metų tapetai iš mados nebuvo išėję. Anksčiau dekoravome tapetais visas sienas, dabar tai tapo akcentu, meniniu intarpu, dekoratyvia puošmena ir sykiu apdailos priemone. Itin didelį privalumą jiems suteikia skaitmeninė spauda – ji leidžia, kad rašto kartojimasis taptų nepastebimas“, – aiškina dizainerė, interjero stilistė, „Domus galerijoje“ įsikūrusio interjero salono „Retroforma“ įkūrėja Lina Kalinauskaitė.


„Sandberg
„Sandberg" (Švedija) skaitmeninis pano „Julie", kolekcija „L'Hotel"
Gamintojo archyvas


Pasak dizainerės, tapetų meniškumą į naują lygį pakėlė naujosios technologijos. Skaitmeninė spauda įgalina kurti fototapetus, skaitmeninius pano, kuriuose vaizdas yra visiškai unikalus grafinio dizaino ar tiesiog meno kūrinys. L. Kalinauskaitė pastebi ir vieną iš šių metų tapetų tendencijų, kurią jau spėjo pasigauti ir būstus įsirenginėjantys ar atsinaujinantys mūsų šalies gyventojai.


„Šiemet ant bangos – linijinių, grafinių raštų tapetai. Mūsų tautiečiai dažniau renkasi neutralesnius raštus ir foną, o įdomumo, prabangos, dizaino įspūdį interjerui suteikia ir tapetų raštas, ir jų faktūra. Tie, kurie renkasi geometrinius minimalius sprendimus, neklysta, nes jie padės net ir mažam būstui suteikti įdomumo. Dideli skaitmeniniai panoraminiai, ypač spalvingi, gėlėti pano buvo sutikti su džiaugsmu, tačiau jie daugiau susiję su asmeninė išraiška ir noru sukurti įspūdį“, – pastebi ekspertė.


„Engblad&Co
„Engblad&Co" (Švedija) tapetai iš kolekcijos „Graphic World"
Gamintojo archyvas


Anot jos, Lietuvoje vyrauja skandinaviškas dekoravimo būdas, kuris tapatinamas su minimalizmu ar net asketišku gyvenimo būdu. Skandinavai – puikūs rašto puoselėtojai, naudoja daug stilizuotų gėlių, etninių motyvų, bet jų stilistika yra labiau dekoratyvi.


Aliuzija į 7-ąjį ir 9-ąjį dešimtmečius


Pasak Salono „Decosense“ įkūrėjos Eglės Dūdonės, šiemet parodose buvo galima aptikti tapetų raštų aliuziją į praėjusio amžiaus 7-ąjį dešimtmetį – ta pati tendencija buvo stebima ir pernai. Dominuoja geografiniai motyvai, apskritos formos bei tam laikmečiui būdingos spalvos. Šiemet ypač madingas ir 9-ajame dešimtmetyje pamėgtas „terrazzo“ – raštas. Imituojamas marmuro gabaliukų bei cemento kompozitas, kuris buvo itin populiarus minėtuoju laikotarpiu. Šis raštas dabar būdingas ir balduose, ir audiniuose, ir tapetuose. Jau keletą metų išlieka populiarūs ir augaliniai motyvai.


„Šiemet dažnai pastebimos tapetų spalvos yra žalia, melsva, tamsiai raudona bei garstyčių. Išlieka ir ramių žemės spalvų paletė – ji niekada neišeina iš mados. Aktuali tema tapo ekologija – ieškoma galimybių gaminti kuo natūralesnius ir mažiau žmogui ir aplinkai kenksmingus tapetus“, – atkreipia dėmesį E. Dūdonė.


Prancūziškos klasikos gerbėjams – „Houles
Prancūziškos klasikos gerbėjams – „Houles" audinių kolekcija
Gamintojo archyvas


Interjero žinovės įvardijo pagrindinius sienų tapetavimo privalumus:


  1. Išskirtinumo galimybė. Didžiausias tapetų privalumas – galimybė sukurti išskirtinę aplinką bei nuotaiką interjere.
  2. Daugiau jaukumo. Jo interjerui suteikia net ir labai smulkus faktūrinis raštas.
  3. Meniškumo įspūdis. Tapetais dekoruota siena suteikia interjerui įdomumo, ji vienu metu tampa ir meno kūriniu, ir apdailos priemone. Raštuotais tapetais dekoruotas sienas galima derinti su lygiaspalvėmis, ant kurių planuojame pritaikyti meno kūrinius.
  4. Nematomi sienų trūkumai. Tapetus pravartu rinktis, kai sienos yra pastebimai nelygios. Naujos statybos namų sienos pirmaisiais metais gali trūkinėti: po tapetais – nesimatys.
  5. Lengva atsinaujinti savo jėgomis. Įsigyjant tapetus visada pridedamos išsamios instrukcijos, kaip jais dekoruoti savo namus be didelių sunkumų. Anot L. Kalinauskaitės, dekoravimo tapetais paslauga yra nepigi todėl, pavyzdžiui, švedai, kuriems tapetai yra gyvenimo būdo dalis, dažniausia tapetus namuose klijuoja patys. Salono „Retroforma“ įkūrėja pati klijuoja tapetus ir kviečia visus tai išbandyti:
Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis