9 būdai, kaip kambarį žemomis lubomis paversti erdvesniu

Aukštos lubos automatiškai paverčia erdvę šviesesne ir erdvesne, žemos – susiaurina ir sumažina. Ne visi gyvename būstuose su aukštomis lubomis, tačiau žinodami šias išbandytas gudrybes galite vizualiai „pakelti“ lubas ir paversti savo namus erdvesniais ir jaukesniais. 

Kabinkite užuolaidas didesniame aukštyje


Kambaryje žemomis lubomis labai didelį efektą gali turėti grindis siekiančios užuolaidos. Kabinkite jas kuo aukščiau – t. y. ne vos virš lango, bet kuo arčiau lubų. Esmė ta, kad akys automatiškai kyla iki aukščiausio taško ir lubos tada atrodo aukštesnės, nei yra iš tiesų. Be to, ir langas tada atrodo didesnis. Rinkitės subtiliai raštuotas arba plonas permatomas užuolaidas, nes jos sukuria erdvumo ir lengvumo pojūtį.


Išnaudokite langus


Dar viena idėja – išvis nekabinti užuolaidų arba apsieiti su žaliuzėmis. Langai vizualiai praplečia erdvę, per juos į vidų patenka daug natūralios šviesos, tad kuo mažiau jų pridengsite, tuo šviesesnė ir didesnė atrodys jūsų erdvė.


Shutterstock


Apstatykite erdvę tinkamais baldais


Dar viena gudrybė, padedanti išvengti ankštumo pojūčio, yra žemi baldai. Jie užima mažiau vietos, tad likusi erdvė atrodo didesnė, o didesnis atstumas iki lubų automatiškai jas kilsteli.


Žinoma, tai nereiškia, kad visi baldai turėtų būti pažemėje. Svarbiausia, kad minkštieji baldai būtų žemi. Knygų lentyna gali būti aukšta. Kontrastas tarp minkštųjų baldų ir lubas siekiančios lentynos sukurs optinę iliuziją, kad patalpa yra aukšta.


Shutterstock


Vertikaliai dekoruokite sienas


Nesvarbu, ar sienas dažysite, ar klijuosite tapetais, pasirinkite vertikalių dryžių motyvą. Tai bene paprasčiausia optinė apgaulė, traukianti žvilgsnį į viršų ir kurianti aukščio įspūdį.


Jei nenorite dryžuotų sienų, kitu būdu integruokite vertikales – įsigykite aukštą knygų lentyną, sienas puoškite siaurais ir stačiais meno kūriniais. Puikų efektą galite pasiekti ir pastatę ant staliuko aukštą siaurą vazą.


Nepamirškite, ką gali veidrodžiai


Visi žinome, kad veidrodžiai praplečia erdvę, tačiau verta žinoti ir tai, kad norint paaukštinti patalpą juos vertėtų kabinti aukščiau nei įprastai.


Shutterstock


Rinkitės įstrižus motyvus


Ši idėja kyla nuo laiptų turėklų vaizdo – viršun kylančios linijos. Tad net jei gyvenate vieno aukšto name, nudažykite sienas įstrižai arba panaudokite įstrižus motyvus dekoruodami sienas.


Nepersistenkite su spalvomis


Kad kambarys neatrodytų apkrautas, rinkitės neutralias ar pastelines spalvas ir dekoruokite erdvę spalvingais akcentais.


Shutterstock


Rinkitės kuklesnius šviestuvus


Žinoma, kabantys įspūdingų formų šviestuvai suteikia namams prabangos jausmą, bet dėl jų žemos lubos gali atrodyti dar žemesnės. Tokiu atveju geriau rinktis lubinius šviestuvus, įleidžiamą taškinį apšvietimą ar ant sienų tvirtinamus šviestuvus.


Tinkamai apipavidalinkite lubas


Ne veltui lubos dažniausiai dažomos baltai – tai vizualiai paaukština ir pašviesina erdvę. Jei balta spalva jums nepatinka, lubas rekomenduojama dažyti šviesesniu nei sienų atspalviu.


Jei lubos nudažytos kitokia spalva nei sienos, galite savotiškai pratęsti jas, nudažydami ta pačia spalva juostą palubėje.


Blizgios lubos atspindės šviesą ir objektus, automatiškai paversdamos erdvę aukštesne ir šviesesne. Jei įrengsite įtempiamas lubas su veidrodiniu efektu, pasieksite dar įspūdingesnį rezultatą.


Ne prastesnis sprendimas būtų matinės lubos. Tokios lubos nekrenta į akis, tad erdvė atrodo vientisesnė ir aukštesnė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis