Naujas mados klyksmas: močiutės namus primenantis interjeras

Dar viena nauja 2019 metų interjero tendencija – močiutės namų dekoro įkvėptas stilius. Tai maksimalistinis, ryškus bei charakteringas interjeras, kuris patiks tiems, kuriems yra pabodusi minimalistinė estetika.

Prisiminus vaikystę ir apsilankymus močiutės namuose, ne vienam iš mūsų prieš akis iškyla panašus vaizdas: įmantriu raštu papuoštas servizas paslėptas už stiklinių indaujos durų, tapetais išklijuotos sienos, ryškiaspalvis kilimas, gėlytėmis numargintas patalynės komplektas ir pan. Nors tuomet toks namų dekoro stilius mums gal ir neatrodė ypač patrauklus, tačiau šiandien jis įgauna tam tikrą nostalgišką ir jaukų prieskonį. Tad kodėl nenusikopijavus keleto idėjų nuo močiutės?


Shutterstock


Gėlėta sofa. Gėlėta sofa – vienas iš tų interjero elementų, apie kurį tikrai pagalvojame išgirdę žodį „močiutiškas“ interjeras. Šis charakteringas baldas itin lengvai gali tapti centriniu svetainės akcentu, pagal kurį galime derinti likusios šio kambario baldus bei aksesuarus. Tokia sofa erdvei suteikia papildomos elegancijos ir moteriškos energijos.


Shutterstock


Vintažiniai krėslai. Netgi ir šiandien apsilankius močiutės namuose, dažnai galima rasti užsilikusį krėslą, kurį atnaujinus galima būtų dėti tiesiai į naujausio interjero dizaino salono ekspoziciją. Taip yra todėl, kad mada sukasi ratu. Būtent šiemet ypač madingas yra vintažinis baldų stilius.


Shutterstock


Ryškus kilimas. Dar vienas akcentas, kurį galima rasti močiutės namuose, – ryškus, charakteringu raštu puoštas kilimas. Toks kilimas nuostabiai gali sužibėti neutraliame interjere ir tapti svarbiausia tos erdvės dekoro detale.


Shutterstock


Įvairiais raštais dekoruoti servizai. Jeigu močiutė jums padovanojo vieną iš savo servizų, jums tikrai pasisekė. Raštuoti senoviniai puodeliai, arbatinukai bei lėkštelės – madingas šių metų aksesuaras.


Shutterstock


Gėlėta patalynė. Tikriausiai gerai prisimenate, kad pas močiutę retai kada galima buvo rasti vienspalvį patalynės komplektą. Šie audiniai paprastai būdavo numarginti augmenijos tematika.


Shutterstock


Ekscentriški tapetai. Šiandien namuose kambario sienas dažyti yra įprasta viena spalva. Itin dažnai tai būna neutralus atspalvis – baltas, kreminis, pilkšvas. Tačiau tiems, kuriems priimtinesnis atrodo maksimalistinis stilius, turėtų patikti „močiutiški“ raštuoti tapetai. Tokiais tapetais galima dengti nebūtinai visas, o, pavyzdžiui, vieną akcentinę sieną.


Paruošta pagal Dekorama.lt informaciją.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis