5 prancūziško stiliaus interjero detalės

Prancūzai išsiskiria savo skoningumu bei paprastumu dvelkiančia elegancija pasižyminčiu stiliumi, kuris yra natūralus ir nesuvaidintas. Tad visai nekeista, kad likęs pasaulis trokšta sužinoti jų estetiškumo paslaptis. Šiandien norime jus supažindinti su penkiais daiktais, be kurių paryžietiškas interjeras yra sunkiai įsivaizduojamas.

Kokie yra paryžietiški namai?


Reikia pradėti nuo to, kad paryžietiškuose namuose niekada nėra griežtai laikomasi vieno interjero dizaino stiliaus rėmų. Dažniausiai jų namai yra eklektiškas skirtingų stilių bei istorinių periodų puodas. Tokį drąsų skirtingų stilistikų maišymą nulėmė keli pagrindiniai veiksniai.


Pirmiausia, dauguma Paryžiaus butų yra įsikūrę senuose, istorija alsuojančiuose namuose, kupinuose unikalių architektūrinių detalių, kurias namų savininkai bando išsaugoti bei išryškinti. Kitas svarbus aspektas – daikto kilmės vertinimas. Prancūzai mano, kad daiktas turintis savo istoriją yra kur kas vertingesnis nei madingas, komercinis niekutis.


Daiktai, be kurių sunku įsivaizduoti tokius namus


1. Indauja. Prancūzai vakarienes su draugais bei artimaisiais vertina itin rimtai. Stalą tokio pasisėdėjimo metu jie visad padengia linine staltiese, dekoruoja gyvų gėlių puokštėmis arba žvakėmis, naudoja geriausius indus bei stalo įrankius. Dėl šios priežasties, jų valgomuosiuose paprastai galima visada rasti indaujas, kuriose yra laikomos staltiesės, servetėlės, gražiausias porcelianas bei taurės.


Shutterstock


2. Aksominė sofa. Nors gali pasirodyti, kad aksominės sofos madingomis patapo palyginus visai neseniai, iš tiesų paryžiečiai jas mėgsta ir renkasi savo namams jau daugelį metų. Toks baldo medžiagiškumas yra mėgstamas dėl elegantiškos estetikos ir savybės niekada neišeiti iš mados.


Shutterstock


3. Tulpės formos stalas. Nors egzistuoja daugybė stalų formų, paryžietiškuose namuose, nesvarbu ar tai valgomasis stalas ar nedidelis naktinis staliukas, itin dažnai galima sutikti tulpės formos stalą. Tai funkcionalus ir estetiškas baldas, kuris užima visai nedaug vietos, todėl tinka net mažiausioms erdvėms.


Shutterstock


4. Modernus menas. Kokios senos statybos paryžietiškas būstas bebūtų, jame visada atsiras vietos moderniam menui. Prancūzai dievina vizualiuosius menus, todėl dažnai investuoja į paveikslus, fotografijas, skulptūras ir panašius kūrinius.


Shutterstock


5. Tauriojo metalo blizgesio turintis veidrodžio rėmas. Dekoro akcentas, kurio beveik neįmanoma nepamatyti prancūziškuose namuose, yra didelis veidrodis su auksinės arba sidabrinės spalvos rėmu. Tokie veidrodžiai istoriškai buvo kabinami virš židinių aristokratiškuose namuose. O šiandien jie sau vietą atrando įvairiausiuose paryžietiškuose namuose.


Shutterstock


Paruošta pagal Dekorama.lt informaciją.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis