Išmintingi patarimai, kaip panaudoti veidrodžius interjere

Net ir įsigijus mažo ploto būstą, galima jame komfortiškai gyventi – svarbu tinkamas įrengimas ir interjero dizainas. Netgi nebūtina samdyti dizainerio – tereikia nusipirkti veidrodį, o geriau – kelis veidrodžius!

Papasakosime, kokių įdomių rezultatų galima pasiekti pasitelkus veidrodžius, ir kaip juos kabinti. Pateikiame 11 patarimų, kaip pakeisti erdvę naudojant veidrodžius. Šiomis idėjomis pasidalino keli patyrę dizaineriai ir vienas architektas.


Veidrodžiai interjere


1. Miegamajame už veidrodžio galima paslėpti talpią spintelę. Didelis veidrodis suteikia miegamajam erdvės, o spintelė atrodo tarsi modernaus meno kūrinys.


Mažose erdvėse galima interjerą dekoruoti atspindinčiais paviršiais – tai sukuria erdvės ir begalinės laisvės iliuziją. Ypač veidrodžiai tinka svetainėje, darbo kabinete ir valgomajame. Juos galima kabinti ar statyti vienus arba derinti su baldais.


Shutterstock nuotr.


2. Geriausia pakabinti veidrodį ant sienos priešais langą, prieš tai išsiaiškinus, kaip jis atspindės saulės spindulius, ir ar veidrodis nesukurs trikdančių atspindžių. Toks veidrodžio išdėstymas suteiks kambariui daugiau šviesos. Tačiau prieš pakabindami veidrodį būtinai patikrinkite, kas būtent jame atsispindės, ir ar jums tai patinka.


Shutterstock nuotr.


3. Ekspertai nerekomenduoja kabinti veidrodžio priešais duris. 


4. Netgi maža ir tamsi patalpa gali atrodyti didesnė ir šviesesnė, jei joje bus veidrodžių. Svarbu nepamiršti pagrindinės taisyklės: vertikalūs veidrodžiai erdvę ištempia, o horizontalūs – išplečia.


Shutterstock nuotr.5. Veidrodžiai vizualiai didina mažų ir siaurių koridorių bei prieškambarių apimtį. Vis dėlto vienas nedidelis veidrodis siaurame koridoriuje vargu ar padės optimaliai išplėsti erdvę. Todėl šiuo atveju prireiks veidrodžių kompozicijos (išdėstytos taip, kad atitiktų bendrą interjero stilių). Atsispindėdamas nuo veidrodinių paviršių, dirbtinis apšvietimas sukurs erdvės pojūtį net ir nedidelio ploto kambaryje.


Shutterstock nuotr.6. Veidrodiniai paviršiai puikiai padeda sukurti unikalų dekorą įvairios paskirties patalpose. Svetainėje, miegamajame, prieškambaryje arba vonios kambaryje galima rinktis originalius veidrodžius arba jų kompozicijas, kurių nerasite jokiuose kituose namuose!


7. Jei norite, kad kambaryje būtų daugiau šviesos ir vizualiai padidėtų jo apimtis, geriausia naudoti horizontalų veidrodinį paviršių. Platus horizontaliai pakabintas veidrodis, kurį sudaro keli elementai, daro beveik tokį patį vizualų poveikį, kaip ir vientisas tokio pat dydžio veidrodis. Taip pat nevertėtų pamiršti proporcijų: mažame kambaryje geriau pakabinti vieną veidrodį gražiuose rėmuose taip, kad jame atsispindėtų didesnė patalpos dalis.


Shutterstock nuotr.8. Tamsiose patalpose veidrodis – tikras išsigelbėjimas! Kad šviesos būtų daugiau, veidrodžius reikia kabinti priešais šviestuvus, toršerus, langus arba taip, kad juose atsispindėtų dalis lubinio šviestuvo. Tokia paprasta gudrybė padės padidinti šviesos kiekį, atmosfera kambaryje pagyvės. Ypač gerai ši gudrybė tinka kambariuose, kurie yra šešėlinėje namo pusėje.


9. Nukreipti dėmesį interjere į atspindžius nėra sunku: tereikia pažaisti su veidrodžių dydžiais. Pavyzdžiui, galima rinktis lėkštės dydžio veidrodžius ir sukabinti juos ant sienos. Ypač įdomiai tokie veidrodžiai atrodo šalia jų pastačius žvakes, statulėlių kolekciją arba kambarinius augalus. 


10. Įvairių nesimetriškų (aštrių arba aptakių) formų veidrodžiai puikiai tiks minimalistiniame interjere. Jie vizualiai keičia patalpos proporcijas ir atrodo kaip paveikslai. Tai įspūdinga!


Shutterstock nuotr.11. Patalpoje langai per maži, o gal jų per mažai arba apskritai nėra? Jokių problemų! Sukurkite papildomą „langą“ iš veidrodžio – tereikia apsispręsti, kokio dydžio, formos ir spalvos rėmo norite. Tokius „langus“ galima puošti kaip tik sugalvojate – kabinti užuolaidas, pagaminti palanges ir net statyti ant jų vazonus su kambariniais augalais. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis